“Duru Olmak” Belgeseli Yüzünden Zor Günler Geçiren Nükhet Duru İlk Kez Çocukluğunu Anlattı: “Onları Affedemedim…”

Aleyna

Haberler

13 Haziran 2021

“Duru Olmak” Belgeseli Yüzünden Zor Günler Geçiren Nükhet Duru İlk Kez Çocukluğunu Anlattı: “Onları Affedemedim…”

Ünlü şarkıcı Nükhet Duru, “Duru Olmak” belgeseli yüzünden zor günler geçirmişti. Hatta belgeselin yönetmeniyle davalık oldu! Zor günler geçiren güzel şarkıcı, bugün Hürriyet’ten Hakan Gence’nin konuğu oldu ve hayatına dair özel detayları Hakan Gence ile paylaştı. Hatta Nükhet Duru, anne ve babasından da bahsederek onlara affedemediğini itiraf etti.

Aile Konusunda Çok Yaralı!

İlk olarak çocukluğunu anlatmaya başlayan Nükhet Duru; “Ben çok kısa bir çocukluk yaşadım. 11 yaşında önce biri beni bırakıp gitti, ardından diğeri ona ceza verme hırsıyla hareket etti ve o da gitti. Kimse varlığımı bile fark etmiyordu. Neredeyim? ‘Aa odasında yok’ diyen biri bile yoktu.” diyerek anne ve babasının ayrıldıktan sonra kendisini terk ettiğini söylüyor. Ancak ayrılıktan önce de ebeveynleri Nükhet Duru’yla pek ilgilenmiyormuş; “Annem, babam çok gezen, müthiş aşk yaşayan, lüks seven bir karı-kocaydılar. Benim yine farkımda değillerdi ama en azından o şartlar içinde ben de yaşıyordum. Anneannem olmasa bir ebeveynim olduğunu fark edemezdim. Komşularda bile kaldım. Onlar üzülüyorlardı ‘Bu çocuk ne yapacak’ diye.”

blank

Ünlü şarkıcı, komşusunun oğlu sayesinde orkestraya katılmış; “Okusam çok iyiydi ama nasıl okuyacaktım? Kim okutacaktı? Daktilo kursuna gitmeye çalıştım falan ama bu arada, deşarj olmak için bağıra bağıra şarkılar söylüyordum. Komşumuzun oğlu şefti. ‘Bu kız çok bağırıp çağırıyor, bari sahnede bağırsın’ dedi, orkestrada başladım.” Herkesin kendisini koruyup kolladığını söyleyen Nükhet Duru o günleri özlemle anıyor. Ünlü olduktan sonra ailesini affedemediğini ise şu sözlerle anlatıyor; “Ailemle görüştüm ama affedemedim. Paramparça olmuş bir gençlik, çocukluk ve sonra ‘Vay bize bakmıyorsun’ oldu. Geldiğinde babama ‘Ne istersen veririm ama benden sevgi bekleme’ diyordum. Çünkü hangi baba, tanımıyordum ki.”

Çok Yaralanmış!

blank

Sonrasında ise sohbet “Duru Olmak” belgesine geliyor; “Yaralandım. Ağır bir darbe aldım. Kardeş gibi sevmiş ve güvenmiştik. Ben normalde ağlayan bir kadın değilim ama günlerce ağladım. Kendime gelemedim. Cam kırığı yutmuş gibi oldum. Yola beraber çıktığın, güvendiğin insandan böyle tuhaf bir şey gelince toparlayamıyorsun kendini. Meğer bu plan uzun süredir uygulanıyormuş da ben her zamanki salaklığımla ‘Canım benim’ diyormuşum. Bundan fazla söyleyecek bir şeyim yok. Çünkü bir insan yapmadığı şeyi izah etmek için ortaya çıkmaz. Adli süreçte gerçekler ortaya çıkacak.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz