Elçin Sangu’nun İzinde! Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece Oyuncuların İşçi Sayılması Gerektiğini Söyledi

Aleyna

Haberler

17 Nisan 2021

Elçin Sangu’nun İzinde! Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece Oyuncuların İşçi Sayılması Gerektiğini Söyledi

Ünlü oyuncu Eda Ece de meslektaşı Elçin Sangu’nun izinden gidiyor. “Oyuncular işçidir” diyen Eda Ece, meslek haklarından yoksun bırakıldıklarını söylüyor.

Eda Ece

Eda Ece, fenomen dizi “Yasak Elma” sayesinde kariyerini bambaşka bir noktaya taşıdı. Neredeyse üç saate varan dizi sürelerine rağmen “Yasak Elma” dördüncü sezonda da yüksek ratingler alıyorsa, bu başarıda dizinin dinamosu Eda Ece’nin de payı büyük! Güzel ama yeteneği sorgulanan bir kadından, kaliteli bir başrol oyuncusuna dönüşmesi de onun için yeni fırsatlar doğuruyor. Reklam anlaşmaları gırla gidiyor! Ama bu konuda bazı şikayetleri de var.

Covid-19 Konusunda Uyarmıştı

Eda Ece

Uzun dizi süreleri, uzun çekim saatlerini de beraberinde getiriyor. Bu konuda en çok şikayetçi olan oyunculardan biri de Eda Ece. Sık sık setten video paylaşan ünlü oyuncu, özellikle Covid-19’u atlattıktan sonra sete tekrar adapte olmakta biraz zorlanmıştı. Biraz da olsa ağır geçirdiği hastalığın verdiği yorgunluktan olsa gerek.

Setlerdeki Covid-19 mağdurlarından biri olan ünlü oyuncu, geçen sezon bu konuda da uyarı yapmıştı. O zaman bu çabalar meyve verse de, maalesef bu sezon hastalıktan kaçamadı.

Eda Ece

Setlerdeki çalışma şartlarına yönelik uyarıları sık sık vurgulayan oyuncu, üyesi olduğu Oyuncular Sendikası’nın bir gönderisini paylaşarak hak talebinde bulundu.

Elçin Sangu’nun İzinde

Ünlü oyuncu Elçin Sangu da oyunculuğun göründüğü gibi olmadığını söyleyen isimlerden biri. Görüşlerini açıkça söylemekten çekinmeyen ve bu yüzden epey başı ağrıyan Elçin Sangu, birkaç yıl önce, dizi yapmayı tercih etmediğini ifade etmiş ve eklemişti: “Ticaret yapıyoruz herkes bilincinde ama 150 dakika çok fazla, kimsenin sandığı gibi pırıltılı bir durum yok. Ben hep diyorum biz pahalı ameleleriz!

Elçin Sangu’nun bu sözleri o zaman hem oyuncular camiasından hem de izleyicilerden büyük tepki görmüştü. Star TV’deki “İyi Günde Kötü Günde” dizisine başladığında da bu sözleri hatırlatılmıştı. Benzer bir söz Eda Ece’den de geldi. Ama çok daha usturuplu bir şekilde!

Eda Ece story

Eda Ece, gelişmiş ülkelerin aksine oyuncuların işçi olarak değerlendirilmediğini ve kanuna aykırı muamele gördüklerini söyledi. “İşçilikten doğan tüm haklarımızı kaybediyoruz” diyen Eda Ece, “Oyuncular işçidir” paylaşımını yaptı. Bu şekilde söyleyince herkes hak verecektir, Elçin Sangu örnek almalı!

Benzer Haberler

Kader 17 Nisan 2021

Yıldız gerçekten tatlı birisi değilmi…

Yorum Yaz