En Sevdiği Şeyden Vazgeçti! Masumlar Apartmanı’nın Safiye’si Ezgi Mola Sağlığı İçin Yeni Bir Yola Girdi

Aleyna

Haberler

15 Nisan 2021

En Sevdiği Şeyden Vazgeçti! Masumlar Apartmanı’nın Safiye’si Ezgi Mola Sağlığı İçin Yeni Bir Yola Girdi

Ünlü oyuncu Ezgi Mola, sağlığı için en sevdiği şeyden vazgeçti. Bir haftadır yepyeni bir beslenme tarzına geçen Mola, kendisini çok daha iyi hissettiğini söyledi.

Ezgi Mola

Ezgi Mola, sektöre aslında çocuk oyuncu olarak giren biri. Tiyatro aşkı ailesinin maddi yetersizliğiyle birleşince iş başa düşmüş tabii ki! Ama Neslihan Atagül ya da Sinem Kobal gibi bir anda parlayamadı. Çünkü önceliğini televizyona değil tiyatroya verdi. En önemlisi -ve acımasızı da- şişman bulunmasıydı! Bu yüzden onu uzun süre esas kızın komik kankası ve ailemizin kızı rollerinde izledik. Düşünün ilk reklamında kilosu yüzünden asansöre sığmayan bir kadını oynuyordu!

Ezgi Mola

Ünlü oyuncu, sektörde yaşadığı bu durum için, “İçimi kan ağlatan iki cümle vardır, ‘Çok güzel yüzün var ama…’ ve ‘Çok iyi oyuncusun ama…’ Bunlar fiks” diyor. Öte yandan, bu durumun alternatifini de bilmiyormuş! Çocukluğundan beri yemek denince gözü parlayan ve kilolu biriymiş. Ancak sağlık problemleri de moralini bozmaya başlayınca tekrar iş başa düşmüş.

Başrollerin Aranan İsmi Oldu

Ezgi Mola

Ezgi Mola, önce insanların yolda onu görünce fotoğraflarını çekmesinden ve yorumlardan rahatsız olmuş. “Onu geç; ayakkabımı bağlarken belim ağrıyordu. Bunu yaşadığım yaş da 23” diyen ünlü oyuncu, sağlığı için kilo verme sürecine girmiş. Düzenli spor ve beslenme alışkanlığındaki değişiklikler sayesinde karşımıza bambaşka bir şekilde çıkmış. Eskiden göz ardı edilen Ezgi Mola, o günden beri baş tacı!

Ezgi Mola

Ünlü oyuncu, zayıfladıktan sonra pek çok filmde başrol oynadı ve bir sürü markanın yüzü oldu. En ilginci, bir zamanlar neredeyse figüranlık yaptığı “Organize İşler” filminin ikincisinde başrol oynadı! Oynadığı karakter bile filmde, “Kilo verince böyle oldu” diye dalga bile geçti. Bu trajikomik durum bize sektörün ne kadar şekilci ve acımasız olduğunu da gösteriyor. Ezgi Mola ise gerekli adımları atarak kariyeri açısından istediği yere ulaştı. Şimdi de bambaşka bir maceraya atıldı!

En Sevdiği Şeyden Vazgeçti

Ezgi Mola

İstediği kadar kilo verse de, ünlü oyuncunun yemek aşkı bitmiyor. En çok kahvaltı etmeyi seven oyuncu, etli yemeklere de bayılıyor. Örneğin, favorisi kıymalı patates. Ama geçtiğimiz hafta girdiği bir sağlık taraması onun hayatını değiştirdi!

Ezgi Mola story

Geçtiğimiz hafta bir sağlık merkezine giderek tedavi olmaya başlayan Ezgi Mola, vegan beslenmeye başlamış! Çok zorlanacağını sansa da hiç öyle olmamış. Hatta çok daha dinç ve erken uyanıyormuş. Bu kadar tedavi olmanın ve yemeklerin ayağına gelmesinin de bu rahatlıkta etkisi vardır muhakkak!

Bakalım, ünlü oyuncu vegan beslenme serüvenine dair neler paylaşacak?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz