Eski Survivor ve Ünlü Şarkıcı Yılmaz Morgül Başkan Erdoğan’ın “Ay’a Gideceğiz” Açıklamalarını Ti’ye Aldı!

Aleyna

Haberler

13 Şubat 2021

Eski Survivor ve Ünlü Şarkıcı Yılmaz Morgül Başkan Erdoğan’ın “Ay’a Gideceğiz” Açıklamalarını Ti’ye Aldı!

Survivor’ın unutulmaz isimlerinden olan Yılmaz Morgül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2023’te Ay’a Gideceğiz” açıklamasını eleştirdi. Ünlü şarkıcı Yılmaz Morgül’ün, paylaştığı videoda Erdoğan’ın açıklamasını ti’ye aldığı görülüyor.

“Ay’a Gidiyoruz”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün ses getirecek açıklamalarda bulundu. “Milli Uzay Ajansı’nın tanıtım toplantısında açıklamalar yapan Erdoğan, “Milli Uzay Programı’ndaki birincil ve en önemli hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında Ay’a ilk teması gerçekleştirmektir. İnşallah Ay’a gidiyoruz. Hazırlıklarına başladığımız ‘Ay Programı’yla bu hedefi 2 aşamada tamamlamayı düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “2023 yılında inşallah Ay’a gidiyoruz.” açıklaması ünlüler dünyasında da yankı buldu. Kararı heyecanla karşılayan pek çok insanın yanı sıra, eleştirilerde bulunanlar da oldu.

Yılmaz Morgül’den Erdoğan’a Şarkılı Gönderme

blank

Yaptığı açıklamalarla dobralığını konuşturan ünlü şarkıcı Yılmaz Morgül, yine kendini tutamadı. Morgül, Başkan Erdoğan’ın açıklamasının ardından şarkı bile besteledi. “Ay” isimli şarkısına mini bir de video klip çeken ünlü şarkıcı, bestelediği şarkıyı TikTok ve Instagram hesabından takipçileriyle de paylaştı.

“Dünya Yaya, Türkiye Ay’a”

blank

Yılmaz Morgül, “Ay’a gideceğiz.” kararına özel olarak bestelediği şarkıyı, “Dünya yaya, Türkiye Ay’a” notu ile paylaştı. Ünlü şarkıcı Morgül’ün “Ay” şarkısının sözleri ise gündemi sarsacak nitelikte. Erdoğan’ın kararını ti’ye alan Morgül kısa sürede hızla yayılan şarkısında, “Ay’a gider Türkiye’m. Ben de Ay’a gideceğim. Ayın sonunu getirirsem, 2023’te ben de gideceğim.” sözlerine yer verdi.

Şarkı Hızla Yayıldı

blank

Morgül’ün gündem olaylarını eleştirdiği şarkısı çok kısa bir süre içinde binlerce beğeni alarak milyonlarca kişiye yayıldı. Kimisi ünlü şarkıcının yeni şarkısını beğenmezken, kimisi de klibi kendi sosyal medya hesabında paylaşarak Morgül’e beğenisini iletti. Morgül, “Bu şarkıyı telefon melodisi yapmak istiyorum.” diyen bir takipçisini de kendi hesabında paylaştı. Ayrıca ünlü şarkıcının giydiği ABD bayraklı uzay giysisi de izleyicilerin gözünden kaçmadı.

Tolga Karel’den de Eleştiri Geldi

blank

Erdoğan’ın uzay açıklamasının ardından bir eleştiri de ABD’de yaşamaya başlayan eski oyuncu Tolga Karel’den geldi. Yaprak Dökümü dizisi ile üne kavuşan Tolga Karel, sosyal medya hesabından “Simitin susamı bile Etiyopya’dan geliyor. Uzay falan?” notunu paylaştı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz