Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Hızır’ı Oktay Kaynarca Yine Çok İddialı: “Dizi setimiz tez konusu olmalı!”

Aleyna

ATV

2 Şubat 2021

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Hızır’ı Oktay Kaynarca Yine Çok İddialı: “Dizi setimiz tez konusu olmalı!”

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, 6 sezondur devam eden “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisi için çok iddialı konuştu. Kaynarca, “Setimiz tezlere konu olmalı” dedi.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

ATV’de yayınlanan fenomen dizi “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” tam 6 sezondur devam ediyor ve hala reyting listelerinde sağlam bir yeri var. Şu anki şartlar ve sürelerde bir dizinin 6 sezon sürebilmesi ve hala reytinglerde başa oynaması olağanüstü bir başarı.

Oktay Kaynarca

Dizi, başrol oyuncusu Oktay Kaynarca’ya da ikinci “altın çağını” yaşattı. Oktay Kaynarca, “Kurtlar Vadisi”nde oynadığı efsane karakter Süleyman Çakır’la bir oyuncuya kolay kolay nasip olmayacak bir popülerliğe ulaşmıştı. Şimdilerde benzer bir durumu bu dizide oynadığı Hızır Çakırbeyli karakteri sayesinde tekrar yaşıyor.

Oktay Kaynarca, dizinin büyük başarısının sırlarını bir röportajda anlattı. Her zamanki gibi çok iddialıydı. Ama konu sete gelince söylediği bazı şeyler de aynı ölçüde şaşırtıcıydı!

“Erkek işi gibi görülse de…”

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Oktay Kaynarca, dizinin bir “erkek işi” gibi görülmesine karşı. Kaynarca, her kesimden ve eğitim seviyesinden insanlardan çok güzel tepkiler aldıklarını söylüyor. Dizinin hayranı olan bir kadından aldığı tepkiyi de ekliyor: “Diyalogların sahiciliği, bizi sürekli ters köşeye yatırması, güldürürken düşündürmesi gerçekten ders konusu.

Oktay Kaynarca

Kendi başarısını da yine senaryoya -daha doğrusu senaristlere- bağlıyor!

Onu İyi Tanıyorlar!

Oktay Kaynarca

Oktay Kaynarca, dizinin senaristleriyle çok eskiye dayanan bir arkadaşlıkları olduğunu ve kendisi başta olmak üzere tüm oyuncuları iyi tanıdıklarını söyledi. “Oynayan oyuncuların sınırlarını ve reflekslerini bilerek yazmak çok önemli” diyen Kaynarca, senaristlerin de bu yönde bir avantajı olduğunu söylüyor.

Oktay Kaynarca

Dizinin senaristleri Bahadır Özdener ve Raci Şaşmaz, “Kurtlar Vadisi”nde de Oktay Kaynarca ile beraber çalışmıştı.

En Önemlisi Dizi Seti!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz set

Oktay Kaynarca, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” setini yere göğe koyamıyor! Kaynarca, “Bir gün birisi ekip çalışmasını tez olarak alırsa, ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ setini görmeli” diyor. Anlattığına göre setten saygı, sevgi, özveri ve ekip ruhu hiç eksik olmamış. Kaynarca, oyunculuğa verdikleri kadar bu ruhu ayakta tutmaya da emek verdiklerini söylüyor.

Oktay Kaynarca Sanem Çelik

Teknik ekibe davranış konusunda hassasiyet olan sette, en net kural şuymuş, “Başrol oyuncusu bile setteki çaycıya yüksek sesle konuşamaz.” Zaten olması gereken bir durum ekibin istisnai başarısı olarak örnek veriliyorsa diğer setlerde neler yaşanıyor acaba? Dizilerdeki teknik ekiplere sabırlar, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisine bol reytingler diliyoruz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz