Fahriye Evcen’i Oya Aydoğan Keşfetti Ama Yaprak Dökümü Tutunca İşler Değişti! “Adı geçsin istemiyorum…”

Aleyna

Haberler

16 Aralık 2020

Fahriye Evcen’i Oya Aydoğan Keşfetti Ama Yaprak Dökümü Tutunca İşler Değişti! “Adı geçsin istemiyorum…”

Ünlü oyuncu Fahriye Evcen, Almanya’dan Türkiye’ye tatile geldiği sırada Oya Aydoğan tarafından keşfedildi. Ama bu durumu unutturmak için elinden geleni yaptı!

Ünlü oyuncu Fahriye Evcen, meslektaşı Burak Özçivit ve oğulları Karan Türkiye’nin “rüya ailesini” oluşturuyor. Oğlunu kimselere emanet etmek istemeyen Evcen’în de yavaş yavaş setlere dönmeye hazırlandığı konuşuluyor. Evinin alt katını spor salonuna dönüştürerek doğum kilolarından kurtulan ve dizilerden bölüm başı astronomik rakamlar isteyen Evcen’in bu noktaya gelmesindeki en büyük paylardan biri de merhum oyuncu Oya Aydoğan’a ait. Evcen’i Almanya’dan tatile geldiği zaman keşfeden ve bağlantıları aracılığıyla setlere sokan Aydoğan’ın bu katkısı ise çok çabuk unutuldu!

Programı İzlerken Hayatı Değişti!

Fahriye Evcen

Fahriye Evcen, Almanya’da doğup büyüdü. Orada da oyunculukla ilgilense de sosyoloji eğitimi almayı tercih eden Evcen, yaz tatili için Türkiye’ye geldiğinde Oya Aydoğan’ın sunduğu sabah programına konuk oldu. Evcen, usta oyuncunun dikkatini çekti. Aydoğan program arasında Evcen’in telefonunu aldı ve oyunculuğu düşünmesi için ısrar etti. Sonrasında Almanya’ya dönen Evcen düşündü taşındı ve Aydoğan’ın teklifini kabul ederek Türkiye’ye geldi.

“O olmasa rolü vermezdim”

Oya Aydoğan ve Fahriye Evcen

Oya Aydoğan, Fahriye Evcen için ilk olarak 2005’te yayınlanan “Asla Unutma” dizisinde bir rol ayarladı. Evcen için sonraki durak ise 2006’da başlayan “Hasret” dizisi oldu. Dizinin yönetmeni Ümit Efekan’ın anlattığına göre Evcen’i role seçmesinin tek nedeni Oya Aydoğan’ın tavsiyesi!

Efekan, seçenekler arasında Ceyda Düvenci ve Açelya Akkoyunlu’nun olduğunu ama araya Oya Aydoğan’ın girdiğini anlattı: “Oya dedi ki, ‘Bir kızla tanıştım, telefonunu da aldım. Ne olur onu oynat. Fiziği güzel, değişik bir tipi var’. Oya benim kız kardeşimdir, başımın tacıdır. Çok güzel görürdü, o söylediyse tamamdır bir iş!”

Oya Aydoğan’ın tavsiyesinin ardından dizi için görüşmeye çağrılan Fahriye Evcen rolü kaptı. Ama Efekan, “Arada Oya olmasa rol vermezdim. Oya onun için çok çabaladı” demeyi de ihmal etmedi!

Adının Geçmesini İstemiyor!

blank

Fahriye Evcen setlerde attığı alıştırma turlarının ardından fenomen dizi “Yaprak Dökümü” ile patlama yaptı. O dönem art arda verdiği röportajlarda keşfedilme hikayesinden bahsedildiğinde ise sinirli cevaplar verdi! “Türkiye’ye tatile gelmişim, Oya Aydoğan’ın sabah programına katılmışım ve ünlü olmuşum. Bu mudur yani? Üç yıl içinde pek çok iş yaptım. Artık yaptığım söyleşilerde onların adı geçsin istemiyorum!” diyen Evcen, zaten oyunculukla ilgilendiğini ama Türkiye için Oya Aydoğan’ın vesile olduğunu söyledi. Oya Aydoğan ise katıldığı programlarda ve yaptığı söyleşilerde kendisinin adının geçmemesini tembihleyen Evcen’e çok kırıldı.

Fahriye Evcen ise “Merak ediyorum, 10 yıl sonra da bana bu soruyu mu soracaklar” diye sinirlenirken gerçekten de 10 sene sonra bu sorulara tekrar maruz kaldı! Oya Aydoğan’ın 2016’daki ölümünün ardından Evcen için haftalarca “vefasız” diye haberler yapıldı. 

Benzer Haberler

Bbb 17 Aralık 2020

Yazık yeminle kime iyilik yapsan hakkın unutuluyor. Fahriye çok ta güzel değilmiş eskiden

Yorum Yaz