Gülben Ergen ve Demet Akalın Bir Zamanlar Aynı Podyumda Yürüdü! İşte İkilinin Mankenlik Günleri…

Aleyna

Haberler

10 Aralık 2020

Gülben Ergen ve Demet Akalın Bir Zamanlar Aynı Podyumda Yürüdü! İşte İkilinin Mankenlik Günleri…

Gülben Ergen ve Demet Akalın 1990’lı yıllarda mankenlikten şarkıcılığa geçiş yapan ilk isimler arasındaydı. İşte birçok kez podyumda beraber yürüyen ikilinin mankenlik günleri…

Gülben Ergen ve Demet Akalın, 1990’lı yılların başlarında kariyerlerine manken olarak başlamışlardı. Gülben Ergen aslında 1987 yılında lise öğrencisiyken Hürriyet’in düzenlediği Sinema Yıldızı Yarışması’nda ikinci oldu. 1990’lara kadar çeşitli sinema deneyimleri olsa da asıl mesleği mankenlikti. 1994’te İbrahim Tatlıses’in alt kadrosunda Maksim Gazinosu’nda sahneye çıkmaya başlayan Ergen, 1997’de ilk albümünü yayınladı. Daha sonra Marziye ve Dadı gibi yapımlarda başrol oynayıp, televizyon programları sunmaya başlayan Ergen’in mankenlik günlerinden neredeyse hiç iz kalmadı!

Demet Akalın ve Gülben Ergen

Demet Akalın ise annesinin yönlendirmesiyle mankenliğe başlayan bir isimdi. İç çamaşırı defilelerine çıkan cesur mankenlerden biri olarak dikkat çeken Akalın, daha sonra tıpkı Gülben Ergen gibi gazinolarda sahne almaya başladı. İlk albümünü ise 1996’da çıkardı. 2000’lerin başında gerçekleştireceği büyük patlamaya kadar ne mankenlikte ne de müzikte pek adı duyulmadı. Daha sonra da mankenlikten şarkıcılığa geçiş akımının sembol ismi olan Akalın’ın mankenlik günlerini kimse hatırlamıyor. Ama bu görüntüler hafızanızı tazelemeye yardım edecek!

Podyumun Starları!

Demet Akalın ve Gülben Ergen

1993 yılında “1. İstanbul Moda Günleri” kapsamında düzenlenen defilede İlknur Bozkurt, Yaşar Alptekin, Esin Moralıoğlu ve Atilla Saral gibi dönemin fenomen isimleri yer alıyordu. Ancak podyumda o günlerde onların gölgesinde kalan ama bugünün starları olan iki isim daha vardı: Demet Akalın ve Gülben Ergen!

Demet Akalın ve Gülben Ergen podyuma ne kadar da yakışıyor! Pek çok kez beraber podyuma çıkan ikili, o günlerden sonra bağlarını koparmadı. Demet Akalın şarkıcılıkta yaptığı büyük çıkışı da Gülben Ergen’in de albümlerini çıkaran Seyhan Müzik sayesinde başardı. O dönem şarkıcılar arasında bir afiş krizi yaşansa da eski günlerin hatırına bu küslüğe hemen son verdiler. Hala da birbirleriyle yakın temasta olmaya devam ediyorlar!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz