Güldür Güldür’ün Yıldızı Alper Kul İlk Rolünü Babasından Korktuğu İçin Kaptırmış: “Oğlum gay mi olacak?”

Aleyna

Haberler

24 Mart 2021

Güldür Güldür’ün Yıldızı Alper Kul İlk Rolünü Babasından Korktuğu İçin Kaptırmış: “Oğlum gay mi olacak?”

Sevilen komedi programı “Güldür Güldür”ün yıldızı Alper Kul’un oyunculuğa başlama hikayesi en az “Güldür Güldür” kadar komik! Babasının “Oğlum gay olacak” endişesiyle yaptıklarına çok güleceksiniz.

Aper Kul

Ünlü oyuncu Alper Kul, drama projelerinde başlayan kariyerinde uzun süredir komedide ilerliyor. 10 yıl önce “5’er Beşer” ile başlayan komedi macerası, programın çok sevilmesinin ardından kadroya katılan yeni oyuncularla çekilen “İnsanlar Alemi”yle devam etti. 2013’ten beri de programın son versiyonu “Güldür Güldür”de İsmail karakteriyle herkesi gülmekten kırıp geçiriyor. Ama en az onun kadar komik biri daha var, babası!

“Oğlum gay olacak”

Alper Kul

Alper Kul’un, oyunculuğa başlarken babası yüzünden yaşadıklarını tüm detaylarıyla “Loş Sohbet”te anlattı. Sunucu Caner Özyurtlu’yu da gülmekten kırdı geçirdi. Babasının homofobik kaygılarına siz de çok güleceksiniz!

Alper Kul, muhafazakar ve oyunculukla alakası olmayan bir aileden geliyormuş. Bu yüzden, oyunculuğa başlaması ailede büyük olay yaratmış. Çünkü babası bütün aktörlerin eşcinsel olduğunu düşünüyormuş. Oğlunu da uzun süre takip etmiş. Ama Alper Kul’a gelen ilk rol teklifinin eşcinsel bir karakter olması nelere yol açmış, siz hesap edin!

“Benimle değil babanla konuş”

Alper Kul, daha birinci sınıftayken ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in meşhur filmi “Hamam” için rol teklifi almış. Ama karakter eşcinsel olduğu için araya Alper Kul’un babası girmiş! “Babam beni öldürür” korkusundan yönetmene gidip “Şu sahne şöyle mi olsa? Babam beni vurur” diyen Alper Kul’un aldığı cevap netmiş: “Babanla konuş!”

Babası da hemen “Sen bana danışmazsın, yoksa gay rolü mü?” diye sormuş ve çok kızmış. Ama tekrar arayıp “Rolün aktif mi, pasif mi?” demiş! “Aktifse” oynamasına izin vermiş. Alper Kul’a da bu trajikomik öyküyü “Babamın ahlak anlayışı” diyerek özetlemek düşmüş!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz