Gündüz Kuşağının Olmazsa Olmaz İsmi Zuhal Topal Bir Dönem Komedi Dizilerinin Vazgeçilmeziydi

Aleyna

17 Nisan 2021

Gündüz Kuşağının Olmazsa Olmaz İsmi Zuhal Topal Bir Dönem Komedi Dizilerinin Vazgeçilmeziydi

Komedi dizilerinde hayat verdiği karakterler akıllara kazınan Zuhal Topal, birçok yapımda yer alarak ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu tüm Türkiye’ye kanıtladı. Ancak güzel oyuncunun yetenekleri bununla sınırlı değil. Kendisi şu sıralar gündüz kuşağının kraliçesi!

23 Eylül 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Zuhal Topal, oyunculuğu ilk olarak, ilkokul 1. sınıfta, okuma bayramında sahnelediği tek kişilik oyunla deneyimledi. Üniversite sınavlarında Mimarlık Fakültesi İç Mimari bölümünü ve yetenek sınavı ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünü kazandı.

Oyuncu Olmak Hayaliydi

blank

Kariyerine oyunculuk alanında devam etme kararı alan Zuhal Topal, 1995 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim almaya başladı. O yıllarda özel bir tiyatro bünyesinde, iki farklı çocuk oyununda başrol oyuncusu olarak yer aldı. Bu başarısı gözden kaçmayan Topal, 1995 yılında yayınlanan Palavra Aşklar dizisinde Ayşen Gruda, Metin Serezli, Erhan Yazıcıoğlu, Atilla Yiğit gibi usta oyuncularla çalıştı. Bu yapımdan sonra kariyer yolunda önü açılan Zuhal topal, o dönemin çok izlenen dizilerinden Çiçek Taksi, Kara Melek, Yazlıkçılar, Gurbetçiler, Ruhsar gibi yapımlarda rol aldı.

blank

1997 yılında Erdal Özyağcılar’ın kızı İlknur’u canlandırdığı Sevda Kondu dizisi ile kariyer anlamında bir basamak daha ilerleme kaydeden Zuhal Topal, bu diziden sonra Dadı, Zehirli Çiçek, Çekirdek Ailem, Reyting Hamdi ve Ev Hali gibi projelerde yer aldı.

Sihirli Annem ile Ünlü Oldu

blank

Oyunculuk kariyerindeki esas sıçramayı Sihirli Annem dizisi ile gerçekleştiren Zuhal Topal, bu dizide hayat verdiği Suzan karakteri ile adeta akıllara kazındı. Eşinin perileri gördüğüne asla inanmayarak, psikolojik sorunları olduğunu düşünen Suzan karakteri, neşeli halleri ve eşine sert çıkışları ile dikkat çekti. Başrollerini İnci Türkay ve Şahap Sayılgan’ın paylaştığı Sihirli Annem Dizisinde Nevra Serezli, Suat Sungur, Gül Onat gibi usta isimlerle çalışan Topal,bu dizi ile tam anlamıyla şöhreti yakaladı.

Tarık ve Diğerleri’nin Kehribar Teyzesi

blank

Artık Türkiye’nin ünlü oyuncuları arasında yer alan Zuhal Topal, 2006 yılında yayınlanan Tarık ve Diğerleri isimli dizide Kehribar Teyze karakterine hayat verdi. Küçük bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasını anlatan dizide, küçük başrol Tarık’ın teyzesi olarak yer alan Zuhal Topal, Altay İzbırak, İsmet Numanoğlu, Mehmet Püsküllü gibi isimlerle başrolleri paylaştı.

Selena ile Ününe Ün Kattı

blank

Başarılı oyunculuğuyla hepimizin kalbinde taht kurmayı başaran Zuhal Topal, yine 2006 yılında Sinem Kobal, Gökhan Keser, Cansu Demirci, Gizem Güven, Dilara Kurtulmuş, Ümit Erdim, Hakan Altıner, Selda Özbek, Parla Şenol, Kayhan Yıldızoğlu gibi ünlü isimleri bünyesinde barındıran Selena dizisi ile ekranlara geldi. Bencil ve paragöz okul müdiresi Fitnat karakterine hayat veren Topal, bu rolün altından da başarıyla kalktı.

Mahallenin Akıllı Kızı Şukufe

blank

Zuhal Topal’ın unutulmayan rollerinden birisi de Geniş Aile dizisinde canlandırdığı Şukufe oldu. Rasim Öztekin, Ufuk Özkan, Fırat Tanış, İlker Ayrık gibi isimlerle aynı kadroda yer alan Zuhal Topal, Geniş Aile’de mahallenin güzel ve akıllı kızı Şukufe’yi canlandırdı. Mahallenin iki delikanlısının aşkı arasında kalan Şukufe, sivri dili ve zeki tavırları ile izleyicilerin aklında yer etti.

İngilizce Bilgimizi Sınayan Nermin!

blank

Ünlü oyuncunun rol aldığı son televizyon dizisi, 2011 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Avrupa Avrupa oldu. Türkiye’nin Avrupa birliğine girişini konu alan dizide Zuhal Topal’ın canlandırdığı Nermin karakteri, özenti tavırları ve yarı Türkçe yarı İngilizce konuşmaları ile dikkat çekti.

Fenomen Dizilerde Konuk Oyuncu Olarak Yer Aldı

blank

Güzel ve başarılı oyuncunun dizi oyunculuğu kariyeri bunlarla sınırlı kalmadı. Yayınlandıkları dönemlerde izlenme rekorları kıran Avrupa Yakası, Arka Sokaklar ve Papatyam dizilerinde de konuk oyuncu olarak yer aldı.

Hatta Sinema Filmlerinde Oynadı

blank

Çalışma hayatı dizilerle sınırlı kalmayan Zuhal Topal, Sulu Boya, Yol Palas Cinayeti, Kirpi ve Deli Deli Olma filmlerinde rol aldı.

Bir Dönem İzdivaç Programlarının Yıldızıydı

blank

Yer aldığı her projede başarılı olan ünlü oyuncu, 2009 yılında Zuhal Topal’la İzdivaç programını sunmaya başladı ve sansasyon yaratan evlilik programları furyasının en bilinen sunucusu haline geldi. Neşeli halleri, olaylara karşı akılcı tutumu ve nezaketi ile gündüz kuşağı sevenlerin bir numarası olmayı başaran Topal, izdivaç programlarının ekranlardan kaldırılması ile birlikte Zuhal Topal’la Sofrada programına transfer oldu.

Her Daim Gündüz Kuşağının Kraliçesi!

blank

Güzel oyuncu kısa sürede, izdivaç programlarından geriye kalan boşluğu doldurmak konusunda bir hayli başarılı olan yemek yarışmalarının kraliçesi haline geldi. Yarışmadaki dobralığı ve adil yaklaşımları ile dikkat çeken Zuhal Topal, gündüz kuşağı seyircilerinin kalbinde taht kurmuşa benziyor! El attığı her işi başarı ile yürüten Zuhal Topal’ı tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyoruz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz