Günlerdir Ses Yoktu! Bir Zamanlar Çukurova’nın Yıldızı Hande Soral’dan Şaşırtan Açıklama: “Paylaşmaya çekiniyorum..”

Aleyna

Haberler

2 Ağustos 2021

Günlerdir Ses Yoktu! Bir Zamanlar Çukurova’nın Yıldızı Hande Soral’dan Şaşırtan Açıklama: “Paylaşmaya çekiniyorum..”

Günlerdir devam eden orman yangınları, tüm Türkiye’yi yasa boğmaya devam ediyor. Ünlü oyuncu Hande Soral ise olaya bambaşka bir bakış açısı getirerek dikkat çekti.

Yangın

Birkaç gündür devam eden ve özellikle Türkiye’nin güneyini etkisi altına alan orman yangınları, Türkiye’yi yasa boğdu. Artık dünyanın her yerinde büyük bir krize dönüşen iklim değişikliğinin tetiklediği yangınlar hakkında sabotaj ve kundaklama iddiaları da ortaya atıldı. Ama bu iddialardan daha çok dikkat çeken şey, yetkililerin bu yangınlara karşı hiç hazırlık yapmamasıydı! Türk Hava Kurumu’nun uçaklarının hangarlarda çürümesi ve yangın söndürme hizmetinin bile özelleştirilmesi büyük tepki çekti. Yardım istemekte gecikince ve yangınlara yetişilemeyince, bu kez yurttaşlar #HelpTurkey ve #GlobalCall kampanyaları başlatarak sesini duyurdu. Ünlülerin de seferber olduğu yardım ve sosyal medya kampanyaları sürecinde sesi pek çıkmayan biri vardı, Hande Soral!

“Boğazım düğümlü”

Ünlü oyuncu Hande Soral, afetlerden duyduğu dehşet nedeniyle birkaç gündür ne yapacağını bilemedi. Paylaşım yapmayanları ya da başka konularda paylaşım yapanları mimleyenlerin de hedefi oldu! Bugün sessizliğini bozan Hande Soral, konuya değişik bir bakış açısı getirerek neden sessiz kaldığını açıkladı.

Hande Soral story

Günlerdir yanıyoruz. Boğazım düğümlü. Ne yapabilirim, bilmiyorum” diyen ünlü oyuncu, gelen yardım çağrılarını paylaşmaktan da çekindiğini söyleyerek şaşırttı. “Güvenilirliğini sorguluyorum. Bu büyüklükteki yangınların yalnız ve yalnız profesyoneller tarafından söndürülebileceğini görebiliyorum” diyen Hande Soral’a hak vermemek elde değil. “Yalvarırım bizim gördüklerimizi siz de görün!” diyerek yetkililere seslenen ünlü oyuncu, “Bu bir siyaset, taraf, din, devlet meselesi değil. Bu bir can meselesi. Bu bir nefes meselesi” diyerek sözlerini bitirdi. Umarız, Hande Soral’ın da belirttiği gibi profesyonellerden destek alınır ve yangınlar kısa süre içinde söndürülebilir!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz