Her Zaman Böyle Şanslı Değildi! Sen Çal Kapımı’nın Yıldızı Kerem Bürsin Zamanında Yerden Yere Vurulduğunu Anlattı

Aleyna

Haberler

2 Ağustos 2021

Her Zaman Böyle Şanslı Değildi! Sen Çal Kapımı’nın Yıldızı Kerem Bürsin Zamanında Yerden Yere Vurulduğunu Anlattı

Ünlü oyuncu Kerem Bürsin, şu sıralar yurt dışında da ona büyük bir şöhret getiren “Sen Çal Kapımı” dizisinde oynuyor. Ama kariyerinin başında onu pes ettirmeye çalışanları da unutmuyor ve sık sık bahsediyor!

Kerem Bürsin

Sevilen oyuncu Kerem Bürsin, babasının mesleği dolayısıyla pek çok farklı ülkede yaşayan ve Türkiye’ye mesafeli biriydi. Uzun süre ABD’de yaşayan oyuncu, kendisini oraya ait hissediyor ve hayali olan oyunculuk için de sinema sektörünün kalbi Hollywood’u zorluyordu. Birkaç filmde de rol kapmayı başardı! Ama o sırada şoförlük, antrenörlük, garsonluk gibi pek çok yarı zamanlı işte de çalıştı. Sonunda, bu işin böyle olmayacağını anladı ve Türkiye’ye gelmeye karar verdi. Şu anda da, ünü yurt dışına da yayılan, kendi yapım şirketi olan bir başrol oyuncusu. Ancak işler onun için her zaman yolunda gitmedi!

Yerden Yere Vuruldu

Kerem Bürsin

Kerem Bürsin, annesi ve babası onunla Türkçe konuşsa da, yaşadığı yerler yüzünden İngilizce konuşmaya alıştı. Sonuçta, Teksas’ta büyüyen bir çocuk için sadece anne ve babasıyla Türkçe konuşmak yeterli değildi! Türkiye’ye ilk geldiği dönemde de kırık Türkçesi nedeniyle büyük zorluk çekti. 2014’ün en sevilen dizilerinden “Güneşi Beklerken” ile bir anda patlasa da, herkes onun hem oyunculuğunu hem de Türkçe konuşamamasını sorguladı. Canlandırdığı karaktere bu tavrın uyup uymamasından çok, Türkçesinin düzgün olmaması tartışıldı. Bir diziyle tanınmış gibi görünse de, sektörde de bu durumdan çok çektiği yeni yeni ortaya çıktı!

“Bu Türkçeyle…”

Ünlü oyuncu, ABD’de aldığı ret yanıtlarından sonra Türkiye’de de çeşitli zorluklar yaşadığını söyledi. Yani, “Güneşi Beklerken” zannedildiği gibi ona Türkiye’ye geldiği anda çıkan bir piyango değildi! Hürriyet’ten Hakan Gence’ye verdiği son röportajda bu konuya değinen Kerem Bürsin, Türkiye’ye geldiği dönemde seçmelere katılırken yaşadığı kötü bir anıyı anlattı: “Bir cümle kurdum, içlerinden biri “Sen bu Türkçenle burada hiçbir şey yapamazsın” dedi. Oysa “Bu rolü yapamazsın” dese anlardım. O yorum garipti. Siyah beyaz sinemadan başlayıp daha ses yokken insanlar film izliyor ve duyguyu alıyordu. Oyunculuk benim için duygu paylaşımı.

Kerem Bürsin

Kerem Bürsin, bir anda Türkiye’nin en popüler ismine dönüşünce, bu sözleri edenler pişman olmuştur diye düşünüyoruz! Zaten, öyle de olmuş. Yıllar sonra aynı kişiyle karşılaştığını söyleyen Kerem Bürsin, “Özür diledi. Benim kin tutma gibi bir yanım yok. Zaten oyuncu olacağıma inanıyordum” diyerek, kendine inanmanın önemini vurguladı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz