Güzel Oyuncu Demet Evgar’ın “Rakılı” 8 Mart Dünya Kadınlar Reklamı Sosyal Medyada Olay Oldu!

Aleyna

Haberler

4 Mart 2021

Güzel Oyuncu Demet Evgar’ın “Rakılı” 8 Mart Dünya Kadınlar Reklamı Sosyal Medyada Olay Oldu!

Demet Evgar’ın ne kadar yetenekli ve güzel bir oyuncu olduğunu herkes biliyor! Kariyeri ya da yer aldığı projeler haricinde magazin gündemine malzeme vermeyen Demet Evgar’ın yer aldığı “meyhanedeyiz.biz” sitesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü reklamı, kısa sürede sosyal medyada büyük bir tartışmaya yol açtı.

Demet Evgar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Reklamları Gelmeye Başladı!

Bildiğiniz gibi önümüzdeki Pazartesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Tüm dünyada emekçi kadınları andığımız bu gün için pek çok marka; kendine ait farklı konseptlerle Dünya Kadınlar Günü için reklamlarını yayınlamaya başladı. Özellikle ülkemizde önüne geçilemeyen kadın cinayetlerini düşündüğümüzde; birçok marka kadınların gündelik hayatta karşılaştığı sorunlara ışık tutarak, farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Demet Evgar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için farkındalık yaratmaya çalışan markalardan biri de “meyhanedeyiz.biz” sitesi oldu. Hem kendi PR’ını yapmak isteyen hem de kadınların günlük hayatta yaşadığı zorluklara dikkat çekmek isteyen “meyhanedeyiz.biz” sitesi, bu reklam için ünlü oyuncu Demet Evgar’la anlaştı.

Sosyal Medyada Olay Olan #HadiYüzleşelim Reklamı!

Sosyal medyada olay olan reklamdan önce; “meyhanedeyiz.biz” sitesinden de biraz bahsetmek istiyorum. “meyhanedeyiz.biz” sitesi, farklı lokasyonlarda meyhane aramanızı sağlayan bir proje. TripAdvisor’ın meyhane versiyonu da diyebiliriz. Farklı kişilerin yorumlarını, fotoğraflarını, mekanları keşfetmenizi sağlayan bir yerli girişim.

Reklamda, kalabalık bir arkadaş grubunun meyhanede oturup felekten bir gece çaldığını görüyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kadeh kaldırmak isteyen Demet Evgar, kadınların günlük hayatta başına gelen zorbalıklara dikkat çekmek istiyor ve cinsiyet farketmezsizin; kadınlara dayatılan önyargı ve zorbalıkları günlük hayatta uygulayan kişilerden kadehlerini indirmesini istiyor. Demet Evgar’ın sözü bittiğinde ise masada kadeh kaldıran kimse kalmıyor. Güzel oyuncu #HadiYüzleşelim kendimizle diyerek reklamı sonlandırıyor.

Demet Evgar

Sosyal medya kullanıcı ise bu reklam sonrasında adeta ikiye bölündü: Reklamı çok beğenenler ve hiç beğenmeyenler. Aslında beğenmeyenler, Dünya Kadınlar Günü için yapılan reklamda rakının bu denli abartılmasından şikayetçi. Fakat “meyhane” konseptiyle iş yapan bir şirketten başka nasıl bir reklam bekleniyor orası da muamma. Bakalım sosyal medyada bu reklam nasıl bir tepki almış:

Ekşi Sözlük’te dün geceden beri gündem olan Demet Evgar’ın bu reklamı pek çok kişi tarafından “kafa açıcı” bulundu.

Ekşi Sözlük yorumları
Ekşi Sözlük yorumları

Tabii konu Ekşi Sözlük olunca goygoylarda eksik olmadı:

Ekşi Sözlük yorumları
Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz