Haluk Levent “Enteresan Gelişmeyi” Duyurdu: Dünya Starı Adayımız Aleyna Tilki’nin Müzisyenler İçin Şık Jesti!

Aleyna

Haberler

2 Haziran 2021

Haluk Levent “Enteresan Gelişmeyi” Duyurdu: Dünya Starı Adayımız Aleyna Tilki’nin Müzisyenler İçin Şık Jesti!

Koronavirüs nedeniyle çalışamayan binlerce müzisyen bir buçuk yıldır, devletten gelecek olumlu haberi bekliyor. 17 günlük tam kapanma sonrasında 1 Haziran itibariyle kademeli normalleşme sürecine geçiş yapmış olsak da; konserler, gece kulüpleri ya da canlı müzik yapılan mekanların ne zaman açılacağı hala belli değil! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kararının ardından birçok ünlü sima Instagram’dan sitemlerini dile getirmiş olsa da; hükümetten geri adım gelmedi.

Başta Demet Akalın, Murat Boz, Seda Sayan, Ebru Gündeş ve Haluk Levent gibi isimler tüm sosyal mecralarda müzisyenlerin zor durumda olduğunu ve bir an önce müzik sektörünün açılması gerektiğini savunmuş olsa da; bu sosyal medya hareketi sadece müzisyenlere 3 bin TL yardım olarak geri döndü! Ancak bunlar yeterli değil. Bir buçuk yıldır devam eden Koronavirüs pandemisi esnasında intihar eden birçok müzisyen haberini almak hem bizleri hem de ünlüler camiasını bir hayli üzdü.

blank

Önce Haluk Levent Şimdi de Aleyna Tilki!

Ancak birçok ünlümüz devletten bu isteklerini sadece sosyal medyadan dile getirmekle yetinirken, elini taşın altına koyanlar da yok değildi. Şimdiye kadar hem yardıma ihtiyacı olan kişilere hem de binlerce öğrenciye destek veren Haluk Levent, elini taşın altına koyanlardan oldu! Birçok ünlü devletin bu işe el atmasını beklerken Haluk Levent Twitter’dan müzisyenlerin yanında olduğunu ve faturalarını ödeyeceğini duyurdu; “Müzisyenler! Ödenmemiş su, elektrik ve doğalgaz faturanız varsa bizlere başvuru yapın. 400 ₺’ye kadar olan faturalarınızı ödeyeceğiz. Ayrıca bir heyet oluşturup kalıcı bir çözüm için Ankara’ya gideceğiz. Hepimiz zor durumdayız.”

Haluk Levent’in bu girişimini duyan Aleyna Tilki ise, hem müzisyenlere hem de Haluk Levent’e destek olduğunu göstererek elini taşın altına koyanlardan oldu. Haluk Levent’in attığı tweete göre Aleyna Tilki konserlerde giydiği kıyafetleri satıp müzisyenlere destek olacakmış; “Ve enteresan bir gelişme! @aleynatilki aradı. ‘Haluk abiciğim sahnede giydiğim kostümlerimi satmak istiyorum O parayı da kampanya yaptığınız müzisyenler için kullanmak istiyorum’ dedi. Aleyna Tilki!”

Aleyna Tilki

Hem Aleyna Tilki’ye hem de Haluk Levent’e buradan müzisyenler adına teşekkürlerimizi iletiyoruz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz