Hazal Kaya Acemi Cadı’da da Oynamış! Biz Onu Nihal Olarak Tanıdık Ama Öncesinde Birçok Proje Var!

Aleyna

FOX

27 Kasım 2020

Hazal Kaya Acemi Cadı’da da Oynamış! Biz Onu Nihal Olarak Tanıdık Ama Öncesinde Birçok Proje Var!

Güzel oyuncu Hazal Kaya’yı hepimiz Aşk-ı Memnu dizisinden tanıyoruz. Ancak onun oyunculuk performansını sergilediği daha birçok dizi var. Onlardan birkaçı var ki herkesi şaşırtıyor.

İlk Dizisi Sıla Mıymış?

Oyuncular hangi dizi ile ünlendiyse genellikle ilk dizi deneyiminin o olduğu düşünülüyor. Hazal Kaya da bu mağduriyeti yaşayanlardan. Kaya, oyunculuk kariyerine 2006 yılında Sıla dizisinde oynayarak başladı. Dizide, konuk oyuncu olarak “Berrin” karakterine can verdi. Onu bu karakterle neredeyse kimse hatırlamıyor!

Peki Acemi Cadı’ya Ne Diyorsunuz?

Başarılı oyuncunun konuk olarak oynadığı diğer dizi gerçekten de Acemi Cadı dizisi. Bu gerçeği herkes bilmiyor ve görenler çok şaşırıyor. Hazal, 2006 yılında dizinin 46. bölümünde konuk oyuncu olarak “Pelin” karakterini canlandırdı. Daha sonra da başarı basamaklarını hızla tırmandı.

Sırada Taşların Sırrı Var!

Hazal Kaya’nın Taşların Sırrı’ndaki rolü de konuk oyunculuktan ileriye gidemedi. Ancak bütün bu deneyimler onun zirveye doğru ilerlemesini sağladı. Bakın, sırada hangi dizi var..

Genco’dayken 16 Yaşındaydı

Pek çoğumuzun Hazal Kaya’yı Genco dizisinden hatırladığını tahmin edebiliyorum. Öyle ki Genco, Hazal’ın ilk başrol dizisi. Onun bu dizideki canlandırdığı karakterin adı Özge. Karakter, dizide asi ve gotik tarzı olan genç bir kızı ifade ediyor. Olayın en ilginç noktası ise Hazal Kaya bu dizide oynarken sadece 16 yaşındaydı.

Kariyerinin Zirvesi: Aşk-ı Memnu

Hazal Kaya’yı zirveye taşıyan dizi Aşk-ı Memnu dizisi. Bildiğiniz gibi burada “Nihal” karakterine can veriyor. 2008 yılında ilk kez izleyiciyle buluşan dizi, Hazal Kaya’nın ikinci başrol dizisi olarak adını tarihe yazdırıyor.

Adını Feriha Koydum’un Feriha’sı

Hazal Kaya’nın başarı basamaklarını hızla tırmandığını söylemiştik. Öyle ki, güçlü projeler Hazal için arka arkaya geliyor. Onlardan biri de Adını Feriha Koydum dizisi. Dizi, 2011-2012 yıllarında ekranlarda en çok izlenen dizilerden biriydi. Siz de hatırlarsınız ki Hazal Kaya, “Feriha” karakteriyle televizyon gündeminin en çok konuşulan isimlerinden olmuştu.

Son Yaz-Balkanlar 1912

Adını Feriha Koydum’dan sonra kariyerine hızla devam eden başarılı oyuncu, 2012 yılında Son Yaz-Balkanlar dizisinde “Emine” karakterine can vermişti.

A.Ş.K. ‘ın Azra’sı

Hazal Kaya, Son Yaz-Balkanlar 1912’nin hemen ardından yeni bir projeye başladı. 2013 yılında ekranlara gelen A.Ş.K. dizisinde başrol kadrosunda yer aldı. Bu dizideki karakteri ise “Azra”ydı.

Maral’ı Hatırlıyor Musunuz?

TV8’de yayınlanan Maral dizisi de sevilen dizilerden biri olmuştu. Dizi 2015 yılında Hazal Kaya’nın başrol oyunculuğuyla ekranlardaydı. Diziye adını veren karakter Maral, Hazal Kaya’nın masum genç kız haliydi.

Bizim Hikaye’yi Henüz Unutmadık!

Hazal Kaya’nın son başrol dizisi Bizim Hikaye’yi unutmak mümkün mü? Dizi, ekranlarda nefis bir komedi dizisi olarak yayınlanmıştı. Hazal Kaya da dizinin ayakları üzerinde duran ve kardeşlerine bir anne gibi bakan “Filiz”iydi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz