Hercai Setinde Sular Durulmuyor! Akın Akınözü’nün Skandallarını Dizinin İkinci Adamı İfşa Etti: “Küfür…”

Aleyna

ATV

24 Nisan 2021

Hercai Setinde Sular Durulmuyor! Akın Akınözü’nün Skandallarını Dizinin İkinci Adamı İfşa Etti: “Küfür…”

ATV’nin sevilen dizilerinden Hercai bugünlerde adım adım finale doğru ilerlerken; dizinin başrol oyuncularından Akın Akınözü hakkında ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmiyor! Geçtiğimiz hafta TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre sete zamanında gelmeyen ve set ekibine kötü davranan Akın Akınözü aynı gün Instagram’dan bir açıklama yayınlamış ve kendini savunmuştu.

Hercai

Hercai’de Sular Durulmuyor!

Hatta Akın Akınözü’nün Hercai dizisindeki partneri Ebru Şahin; aynı gün içinde Akın Akınözü’nü Instagram’dan takip etmeyi bırakmış ve Twitter’dan da şiddet karşıtı bir tweeti beğenmişti. Ebru Şahin’in bu tutumu, sosyal medya kullanıcıları tarafından ortaya atılan iddiaların doğrulandığının kanıtı olarak algılanmıştı.

Hercai

Ancak bugün en büyük kanıt Hercai dizisinin ikinci adamından geldi! Hercai dizisinin yapımcılığını üstlenen “Mia Yapım”ın genel koordinatörü olan Suat Erdoğmuş; bugün Instagram hesabından bir açıklama yayınlayarak hem kendilerini savundu hem de Akın Akınözü’nün bu zamana kadar davranışlarını ifşa etti.

Akın Akınözü

Suat Erdoğmuş Akın Akınözü’nü İfşa Etti!

Suat Erdoğmuş’un iddiasına göre Akın Akınözü’nün bu ilk vukuatı değilmiş! Defalarca kez yapımı ve set ekibini zor durumda bırakan Akın Akınözü hem set çalışanlarına hem de Suat Erdoğmuş’a kötü davranmış ve üzerlerine yürümüş; “Son zamanlarda şahsım aleyhinde çıkan asılsız haberlere karşı işbu açıklamayı yapma zaruretim hasıl olmuştur. Olay günü olan 19/04/2021 tarihinde başrol oyuncularımızdan S.Akın Akınözü, sete çıkmayacağını söyleyip kendisinden ricacı olan tüm personele ters cevaplar verdikten sonra tarafıma da ters cevaplar verip ağza alınmayacak hakaret ve küfür içeren sözler söyleyerek seti terk etmiştir.”

Akın Akınözü

“Bu arada S.Akın Akınözü, Savcılığa gidip aslı astarı olmayan suçlamalarla tarafim ile ilgili şikayette bulunmuş, geciktirmiş, ona ait sahneler çekilmekten mecburen vazgeçilerek, senaryo üzerinde revizyonlar yapılmış, zamanında takribi 5/6 saat seti teslim edilmesi gereken final bölümümüzün yetişmesini tehlikeye atmıştır. Kendisi hakkında noterden seti terk etmesi ile ilgili tespit yaptırılacağı davranışlarından dolayı Yapımeı’nın hukuki yollara başvurabileceğini öğrenince, sete gelmiş ve çalışmalarına devam etmiştir. İşbu olay gününe ilişkin olarak tanzim edilmiş ve set ekibinde bulunan tüm birim amirlerince imza altına alınan tutanak da ve iş sözleşmesine aykırı mevcuttur.”

Akın Akınözü

“Nitekim işbu üzücü olay; S.Akın Akınözü’nün hem bize hem de set çalışanlarına yaşattığı ilk olay değildir ve iş etiğine ve iş sözleşmesine aykırı bu tutum ve davranışlar uzun süredir devam etmektedir. Zaman zaman sete alkollü şekilde gelmiş, hemen hemen her set günü, sete çıkmak için belirlenen saatte çıkmamış; tüm set çalışanlarını, oyuncuları bekletmiş ve set aralarındaki bekleme sürelerini uzatıp sete çıkmayarak defalarca setin gecikmesine ve bölümleri yetiştirmekte zorlanmamıza sebep olmuştur. Ancak yaşanan pandemi süreci ve stok bölümümüzün olmaması sebebiyle S.Akın Akınözü’nün tehdit ettiği üzere sete çıkmamast ihtimaline istinaden ATV kanalına ve dizimizin sevenlerine getirebilmek ve sözleşmeye istinaden bölüm kasetlerini zamanında kanala teslim edebilmek ve bölümleri yayına yetiştirebilmek için tüm bu yaşanan olayları sineye çekmek zorunda kaldık.”

Hercai

“Bu yüzdendir ki birçok fırsatımız olmasına rağmen iş sözleşmesine aykırı davranışlarına karşı hukuki yollara başvuramadık. İşbu vuku bulan ve kamuoyuna yansıyan olayda ise şahitlerin huzurunda sarf ettiği küfür ve hakaretler karşı sorumluluğumuzu ATV kanalı ile aramızdaki yerine sebebi tarafımca savcılığa şikayet edilmiş olup, yargılama sürecinin devam ettiğini Kamuoyu ile saygı ile paylaşırız. MİA YAPIM GENEL KOORDİNATÖRÜ Suat Erdoğmuş”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz