Hey Gidi Günler! Acun Ilıcalı “Acar Acılı” Olarak Tatlı Hayat’a Konuk Olmuş

Aleyna

Haberler

14 Aralık 2020

Hey Gidi Günler! Acun Ilıcalı “Acar Acılı” Olarak Tatlı Hayat’a Konuk Olmuş

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı da dizilere konuk olan isimlerden biriymiş. Ilıcalı, “Acun Firarda” zamanlarında Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’la aynı seti paylaşmış!

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın 1990’lı yıllarda spor muhabirliği yaparak sektöre girdiğini duymayan kalmadı. Bu aşamada sadece futbol fanatiklerinin aşina olduğu Ilıcalı, meşhur magazin programı “Televole” için “Acun Ilıcalı ile Maraba” adlı 15 dakikalık bir bölüm çekiyordu. Şansını döndüren de bu oldu. 2002 yılında bu 15 dakikalık bölümün devamı niteliğinde bir gezi programı başladı: Acun Firarda! 2002-2005 yılları arasında 100’den fazla ülkeyi gezen Ilıcalı, artık tüm Türkiye’nin tanıdığı bir figüre dönüştü. Öyle ki, diziye konuk olduğunda Türkan Şoray bile karşısında heyecanlandı!

Tatlı Hayat’a Konuk Oldu!

Haluk Bilginer ve Türkan Şoray

O dönem “Acun Firarda” kadar popüler olan diğer yapım da “Tatlı Hayat” dizisiydi. 2001 ve 2004 yılları arasında yayınlanan dizi aslında “The Jeffersons” dizisinin uyarlamasıydı. Ama Türkiye’de bundan daha başarılı ve komik bir uyarlama dizi yapılabileceğini sanmıyoruz! Haluk Bilginer ve Türkan Şoray gibi alışılmadık bir ikiliyi komedide buluşturan dizi bu hamlesiyle hemen ilgi çekti. Özellikle Bilginer’in canlandırdığı İhsan Yıldırım ve Celal Kadri Kınoğlu’nun oynadığı İrfan karakterleri sayesinde dizi dilden dile dolaşmaya başladı. Kanal yöneticileri de o dönemin geleneğine uyarak kanalın en popüler yapımlarının güçlerini birleştirmeye karar verdi!

Acun Ilıcalı kendisini her ne kadar “ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı” olarak tanıtsa ve oyunculuğuyla gözleri yaşartsa da bu bölümde kendisini Türkan Şoray’ın deyimiyle “Acar Acılı” olarak izledik!

Acun Ilıcalı

O dönem konuk olduğu dizide kendisini tanıtması gereken Ilıcalı artık bir kanal sahibi. Bir yere konuk olması da büyük haber değeri taşıyor! O zamanlar karşısında ter döktüğü usta oyuncu Haluk Bilginer de kurduğu dijital platformun dizilerinden birinde başrol oynuyor. Nereden nereye!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz