Meğer Merve Boluğur Kariyerine Reklamlarla Başlamış! Ama O Zamanlar Kozmetik Markalarının Yüzü Değilmiş

Aleyna

Haberler

14 Aralık 2020

Meğer Merve Boluğur Kariyerine Reklamlarla Başlamış! Ama O Zamanlar Kozmetik Markalarının Yüzü Değilmiş

Ünlü oyuncu Merve Boluğur kariyerine “Acemi Cadı” olarak başlamadı! Daha önce onu pek çok reklamda izledik.

Ünlü oyuncu Merve Boluğur’u tanıdığımızda sene 2006’ydı ve o bir “Acemi Cadı”ydı. “Tatlı Cadı Sabrina” uyarlaması olan bu dizi özellikle çocuklar ve gençler arasında çok popüler oldu, halen de sık sık bahsediliyor. Bu diziden sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığı oyunculuk eğitimine devam eden Boluğur bir süre ortalarda görünmedi.

Sinem Kobal, Merve Boluğur ve Birkan Sokullu

2010’da yayınlanan “Küçük Sırlar” dizisiyle tüm dikkati üstüne çeken Boluğur, adeta yeniden doğdu! “Acemi Cadı” dizisini izlemeyenlere de kendisini tanıtan ve oyunculuktaki iddiasını ortaya koyan ünlü oyuncu için gerisi çorap söküğü gibi geldi. Ama onun kariyeri için en önemli şey ne “Acemi Cadı” ne de “Küçük Sırlar”!

Aslında Reklamlarla Başladı!

Merve Boluğur

Merve Boluğur, dikkat çekici bir güzelliğe sahip olmasının da etkisiyle kariyerine reklamlarda başladı. Hem de çoğu ünlü gibi figüran değildi. “Acemi Cadı” öncesi pek çok reklamda izlediğimiz Boluğur, bu sayede setlerle tanıştı ve akılda kalan bir figüre dönüştü. En çok hafızalara kazınan reklamı da “Ateş Seni Çağırıyor” temalı hamburger reklamıydı. Ünlü oyuncunun tatlılığına bakar mısınız?

O dönem çok meşhur olan “Ateş Seni Çağırıyor” temalı reklamlardan birinde tüm mimik yeteneğini ortaya koyan Boluğur, biraz talihsiz bir reklama konu olmuş. “Hayatta tatmadığınız acı kalmasın” bir slogandan çok beddua gibi!

Artık Kozmetik Kraliçesi!

Merve Boluğur

Merve Boluğur, bu reklamlarla adım attığı setlerde “Küçük Sırlar”, “Kuzey Güney” ve “Muhteşem Yüzyıl” gibi dizilerde oyunculuğunu ispat etti. Sonrasında rotayı daha çok reklam setlerine kırdı. Artık sevimli bir marka yüzü olmanın ötesine geçen Boluğur, kozmetik markalarının aradığı “şuh kadın” profiline dönüştü. Hatta kendi kozmetik markasını da kurdu!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz