Hızına Yetişmek Mümkün Değil! Acun Ilıcalı Şimdi de Survivor Yunanistan’ı Sunmaya Başladı

Dilek Yeğin

Haberler

11 Mart 2021

Hızına Yetişmek Mümkün Değil! Acun Ilıcalı Şimdi de Survivor Yunanistan’ı Sunmaya Başladı

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, “Survivor” için sürekli ülke değiştiriyor. Ilıcalı, son olarak “Survivor Greece” için 2 bölüm sunuculuk yaptı.

Acun Ilıcalı

TV8’in patronu Acun Ilıcalı, henüz bir spor muhabiriyken öne çıkmayı başardı ve “Acun Firarda” programıyla herkesin tanıdığı biri haline geldi. Daha sonra “Var mısın Yok musun?”, “Survivor”, “Fear Factor” gibi yurt dışında çok sevilen formatları Türkiye’ye getirdi ve kariyerinde inanılmaz bir yükselişe geçti. “Televizyonun dahi çocuğu” denen Acun Ilıcalı, TV8’i satın alarak hedef büyüttü. Sıradaki hedefi ise dijital platformlar ve dünyaya açılmak oldu!

Para Yurt Dışından Geliyor

Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı, çok uzun zamandır yurt dışında da önemli projeler yürütüyor. 7 ülkeye format ihraç eden ünlü televizyoncu, 2019’da kazandığı paranın asıl kaynağının da yurt dışı olduğunu söylemişti!

Acun Ilıcalı

Ünlü televizyoncu, sektör küçüldüğü için TV8’de pek para kazanamadıklarını itiraf etmişti. “Türkiye bizim için Meksika ya da Amerika’ya göre karlı bir pazar olmasa da Türkiye’de program yapmanın zevki var” diyerek buradaki büyük yatırımlarının sebebini açıklamıştı. Dijital platformu Exxen’i açmadan yurt dışında da faaliyet göstermesi için çalışmalara başlamıştı bile!

“Survivor Greece” Çok Başarılı

Exxen şimdilik Türkiye’de bile ciddi bir varlık gösteremedi. O yüzden, yurt dışı için önemli abonelik sayılarına ulaşması şimdilik hayal. Neyse ki, yurt dışı televizyon projeleri hala çok başarılı! Örneğin, Yunanistan’da da çok sevilen “Survivor”ın haklarını satın alan ve formatı değiştiren Acun Ilıcalı, anında gün birincisi oldu. Hala da “Survivor Greece” ile olan bağları sürüyor.

“Yunancamı geliştireceğim”

Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı, ne ara yaptı bilmiyoruz ama “Survivor Greece” için de sunuculuk yapmayı başardı! Türkiye’de Exxen, Medya Akademisi ve “Survivor” için koşturan ünlü televizyoncu, “Survivor Greece”e de yetişti.

2 gün sunduğu yarışmadan çok büyük keyif aldığını ve çok heyecanlı bir sezon yaşandığını söyleyen Acun Ilıcalı, “Önümüzdeki 20 yıl sonunda
Yunancamı geliştireceğimden şüphem yok 🙂
” diyerek takipçilerini güldürdü.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz