İbrahim Selim’in Programına Katılan Defne Kayalar’dan Bir Başkadır Dizisi İle İlgili Mesajlar Geldi! “Yeni Bir Dil”

Aleyna

Haberler

25 Aralık 2020

İbrahim Selim’in Programına Katılan Defne Kayalar’dan Bir Başkadır Dizisi İle İlgili Mesajlar Geldi! “Yeni Bir Dil”

Başarılı oyuncu Defne Kayalar’ı Medcezir dizisinde oynadığı Sedef Kaya karakteriyle tanıyoruz. Herkesin hafızasında da başarıyla canlandırdığı bu karakterle yer etmiş durumda. Son dönemde ise çılgınlar gibi ses getiren bir dizide oynadı. Evet, hepiniz biliyorsunuz! “Bir Başkadır”. Bir başkadır Netflix’te geçtiğimiz aylarda izleyicisiyle buluştu. O dönemden beri de gündemden asla düşmüyor. Defne Kayalar da katıldığı Youtube programında diziyle ve dijitalde çalışmakla ilgili güzel sözler söyledi.

İbrahim Selim İle Bu Gece

Oyuncu İbrahim Selim her hafta birbirinden renkli konukları PSM stüdyosuna davet ederek bir Youtube programı hazırlıyor. Her Çarşamba program videolarını yayınlayan İbrahim Selim’in programın içeriği de çok farklı. Hem oyunlar var hem uzun uzun sohbetler. Hem konukların özel hayatına değiniliyor hem de hayatlarına ilişkin ilginçlikler keşfediliyor.

Bu haftanın konuğu ise Bir Başkadır dizisinin psikiyatristi Peri’yi muazzam bir şekilde canlandıran Defne Kayalar’dı. Defne Hanım samimiyeti ve mütevazılığıyla izleyen herkesi büyüledi. Öyle güzel sohbetler döndü ki!

Dijital mi Ulusal Kanallar mı?

İbrahim Selim program esnasında Defne Kayalar’a bir soru sordu. “Dijitalde iş yapma ve ulusal kanallarda çalışma arasındaki farkı nasıl tanımlıyorsun?” sorusuna Defne Kayalar’dan net bir cevap geldi.

Defne Hanım, “Biri insani diğeri değil.” cümlesiyle başladı söze. “Bunu böyle söylemeyi sevmiyorum ama yaratıcılığı öldürüyor ulusal kanallar.” dedi. Uzun uzun çekilen dizilerin 140-150 dakika olmasından rahatsızlık duyuyormuş başarılı oyuncu. Senaristlerin bu konuda çok zorlandığına ve 4-5 senede bir tükendiğine değiniyor. O nedenle de dijitalde oynamaya doyamamış belli ki.

Söz de tam olarak buraya geliyor. Başarılı oyuncu sözlerine devam ederken uzun dizilerden sonra dijitalde daha kısa sahnelerin verilmesine “İnsanın arkam dönükken yaparım onu diyesi geliyor.” sözleriyle bir de kahkaha kopardı. “Hiçbirimiz Bir Başkadır oynamaya doyamadık.” diyerek nasıl güzel bir set olduğuna da değindi.

“Yeni Bir Dil Öneriyor Bu İş”

Sohbet tadında ilerlerken konu Bir Başkadır dizisinin içeriğine geldi. Tahmin edersiniz ki önce uzun uzun karakterlere övgüler geldi. Sonra dizinin alışıla geldik olmayışından bahsedildi.

İbrahim Selim, diziden bahsedebilmek için önce ne anlattığını anlamamız gerektiğini söyledikten sonra Defne Kayalar’da “Bir arkadaşım yeni bir dil öneriyor bu iş dedi.” sözlerini söyledi. Son dönemlerin modası olan psikolojik tahlillerin yapıldığı dizilerden biri olan Bir Başkadır’dan sonra böyle dizilerin devamı geleceğe benziyor. Dilini hemen öğrenmemiz lazım!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz