Mizah Dolu Bir Ege Köyünün Sakinleri: Kalk Gidelim Oyuncuları

Aleyna

Haberler

26 Aralık 2020

Mizah Dolu Bir Ege Köyünün Sakinleri: Kalk Gidelim Oyuncuları

Kalk Gidelim, 2017 yılından beri TRT1 ekranlarında yayınlanan bir komedi dizisi. Çekimleri Muğla’nın Yeşilyurt köyünde gerçekleştirilen yapım, komedi konusunda oldukça başarılı. Hem sıcak aile ilişkilerini ele alan hem de seyircisini güldürmeyi başaran bu dizi, yayınlandığı gün büyük bir çoğunluk tarafından izleniyor.

Dizinin konusundan da bahsedelim. Ana karakterimiz Mustafa Ali, memleketini bırakıp iş kurmak üzere İstanbul’a gider. Başta gayet güzel ilerleyen işler beklenmedik bir şekilde ters gitmeye başlar. Kendini hayallerinden çok uzak bir noktada bulan Mustafa Ali de yıllar önce terk ettiği köyüne dönmeye karar verir. Ailesini tatile gidiyoruz diye kandırıp köyüne götürdükten sonra da olaylar gelişir.

Yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı dizinin oyuncuları da birbirinden başarılı isimler. Ekranlarda görmeye doyamadığımız birçok kişiyi bir araya getiren bu yapımı daha yakından incelemek istedik biz de. Eğer siz de Kalk Gidelim oyuncuları hakkında detaylı bilgiler almak istiyorsanız, buyurun beraber devam edelim!

Seyfettin – Ufuk Özkan

Seyrettin, Dal kardeşlerin en büyüğü. Mustafa Ali ve Nuriye’nin abisi. Küçük kardeşinin aksine doğduğu yerde yaşamayı tercih eden bir karakter. Ailenin işlerini o yürütüyor. Eşinin adı Sevda. Halim ve Salim adında da iki çocuğu var.

Kalk Gidelim oyuncuları listemizin en başında, aile dizilerinin aranan yüzü haline gelen Ufuk Özkan var. 11 Nisan 1975 tarihinde Almanya’da doğan ünlü oyuncu aslen Samsunlu. 12 yaşındayken ailesiyle Almanya’dan Samsun’a taşınan Ufuk Özkan, zayıf Türkçesi sebebiyle eğitimine 8. değil, 5. sınıftan başlamak zorunda kalmış. Sonrasında ise hayatını oyunculuk yoluna adamış. Liseden itibaren oyunculuk eğitimi alan Ufuk Özkan İstanbul Üniversitesi Konservatuvarı’ndan mezun. Eğitim hayatını bitirince İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları çatısı altında çalışmaya başlayan ünlü isim, o zamandan beri aktif olarak tiyatroculuğa da devam ediyor. Televizyon kariyerindeki zirvesi ise, Geniş Aile dizisinde “Cevahir” karakterine hayat vermesiyle oldu. Kendisi uzun zamandır evli. Eşinin adı Nazan Güneş. Eren isminde de bir oğulları var.

Ne güzel bir aile, değil mi?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ufuk Özkan (@ufukozkan1975)’in paylaştığı bir gönderi

Mustafa Ali – Erkan Sever

blank

Mustafa Ali, ailenin çürük elması olarak görülen bir karakter. Zamanında memleketinden kalkıp İstanbul’a giden Mustafa Ali, ailesinin tüm itirazlarına rağmen sosyetik güzel Nurcan ile evlenir. Evlilik ve zenginleşme derken kendi içinde yozlaşan bir adama dönüşen Mustafa Ali’nin Duru ve Canberk adında iki de çocuğu var. 25 yıl uzak kaldığı memleketine batan işleri sebebiyle kafasında sinsi planlarla dönen Mustafa Ali, ailesinin ona öğrettiği değerlerin çoğunu çoktan unutmuş biri olarak karşımıza çıkıyor.

Mustafa Ali rolünün hakkını veren isim, Erkan Sever. 11 Temmuz 1974 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tiyatro alanında eğitim almış. Sonrasında İzmir Devlet Tiyatroları bünyesinde çalışmaya başlayan isim bir zaman sonra İstanbul’a taşınmış ve burada şehir tiyatrosuna girmiş. Günümüzde aktif olarak tiyatroya devam eden Erkan Sever’in yönetmenlik tecrübesi de var. Ekranlarda ilk olarak Örümcek dizisinde gördüğümüz isim, tiyatro alanında çok daha aktif. Bu da başarılı oyunculuğunun altındaki sır denebilir. Bir dönem dizideki rol arkadaşı Ayça Varlıer ile aşk iddiaları gündeme gelen Erkan Sever’in bilinen bir ilişkisi yok. Ayrıca kendisi sosyal medyadan da uzak durmayı tercih eden ünlülerden.

Nurcan – Ayça Varlıer

blank

Nurcan, Mustafa Ali’nin büyük aşkı ve eşi. Hep lüks içinde yaşamış, rahata alışkın ve konforuna çok düşkün bir karakter. Yokluk nedir bilmeyen Nurcan, iki çocuğuyla beraber Mustafa Ali’nin planlarından habersiz bir şekilde yollara düşer. Tatile diye gittikleri yerde büyük bir sürprizle karşılaşan karakteri hem yeni durumuna alışmak hem de Mustafa Ali’nin ailesine uyum sağlamak gibi zorlu sınavlar bekler.

Kalk Gidelim’in Nurcan’ı güzel oyuncu Ayça Varlıer. Oyunculuk dışında sunucu, şarkıcı ve besteci olarak da karşımıza çıkan yetenekli isim, 22 Haziran 1977’de Ankara’da doğmuş. Liseden itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim gören ünlü isim, orada bazı oyun ve müzikallerde rol aldıktan sonra Türkiye’ye döndü. Türkiye’de bir yandan tiyatro oyuncusu olarak kariyerini sürdüren Ayça Varlıer’in televizyondaki çıkışı ise bir zamanların fenomen dizisi Gümüş ile oldu. İlerleyen yıllarda sinema alanında da başarılı performans sergileyen yetenekli oyuncunun en büyük tutkusu hala tiyatro. Kendisinin Leyla’nın Evi müzikalindeki performansıyla aldığı birçok ödül de var. On parmağında on marifet olan güzeller güzeli isim, özel hayatını gözler önüne sermeyi sevmiyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ayca Elif Varlier (@aycavarlier)’in paylaştığı bir gönderi

Sevda – Mehtap Bayri

blank

Sevda, evin büyük gelini. Seyfettin’in karısı ve Halim ile Samim’in anneleri. Köyün güzellerinden olan Sevda, yaşadığı yerin geleneklerine bağlı bir kadın. Bu açıdan Mustafa Ali’nin eşi Nurcan ile oldukça farklı bir yapıda olduklarını söyleyebiliriz.

Mehtap Bayri, Sevda karakteri olarak karşımıza çıkan isim. 15 Mart 1977 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde dünyaya gelmiş. Lise eğitimi için İstanbul’a gelen Mehtap Bayri, oyuncu olmaya karar verince soluğu Anadolu Üniversitesi Konservatuvarı’nda almış. Bir dönem ilkokul öğretmenliği yapan Mehtap Bayri, Deli Yürek ve Ekmek Teknesi dizilerinde rol aldıktan sonra televizyon dünyasının aranan isimlerinden oldu. Mehtap Bayri’nin birçok sinema filmi de var. Bunlardan yalnızca birinde başrolde izleyebildik kendisini. O da, Türkan Şoray’ın yönettiği Uzaklarda Arama filmi. Bir dönem oyuncu Okan Çabalar ile uzun süreli bir ilişki yaşayan Mehtap Bayri’nin şu an birlikte olduğu kimse yok.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mehtap Bayri (@mehtapbayri)’in paylaştığı bir gönderi

Mümine – Yıldız Kültür

blank

Mümine, ailenin en büyüğü. Eli sopalı, sivri dilli ve yaşına rağmen oldukça dinç bir kadın. Evde ondan çekmeyen yok. Oğulları, torunları, gelinleri, kızı… Hepsine kök söktüren bu kadın, Mustafa Ali’ye pek bir düşkün. Onu rahmetli eşine benzettiği için diğer herkesten ayırır. Sürekli herkesin altın dolu olduğunu düşündüğü, kumaştan yapılmış topuza benzer bir şeyle gezinir.

Mümine karakterine yılların duayen ismi Yıldız Kültür hayat veriyor. 31 Aralık 1944 tarihinde Ankara’da doğan Yıldız Kültür, ömrünü tiyatroya adamış bir isim. Ankara, İzmir ve İstanbul Devlet Tiyatroları çatısı altında yıllarca rol alan Yıldız Kültür, tiyatro turneleri ile neredeyse tüm Türkiye’yi gezdiğini söylemişti bir röportajında. Televizyonda ilk kez Dudaktan Kalbe dizisinde izlediğimiz usta isim sonrasında Melekler Korusun, Behzat Ç. gibi farklı yapımlarda da rol aldı. Kerem isminde bir oğlu olan Yıldız Kültür’ün eşi Prof. Dr. Savaş Kültür ise 2016 yılında vefat etmişti.

Hacı Hüseyin – Beyazıt Gülercan

blank

Hacı Hüseyin, ailenin babası. Mustafa Ali, Seyfettin ve Nuriye isimli üç çocuğu olan bu adam, değerlerine bağlı bir kişi olarak karşımıza çıkıyor. Doğru, dürüst ve çok iyi bir insan. Aynı zamanda disipline önem veren biri. Aslında varlıklı biri olmasına rağmen tutumlu davrandığı için çevresinde cimri olarak tanınan bu adam, evi terk eden oğlu Mustafa Ali’yi aslında kalbinden silmiştir. Ama zor durumda kalıp geri dönen oğlunu görünce yumuşar. Sonradan uyanık oğlunun planları olduğunu fark ettiğinde ise, ona bir ders vermek için kolları sıvar.

Kalk Gidelim oyuncuları arasında tecrübesiyle ön plana çıkan isimlerden biri de, Beyazıt Gülercan. Kendisi tiyatro, televizyon ve sinema dallarında oyunculuk yaparken bir yandan da yönetmenlik görevini sürdürüyor. 1949 yılında İzmir’de dünyaya gelen usta oyuncunun televizyon dünyasında tanınmasını sağlayan yapım ise, kitleleri peşinden sürükleyen dizi Ezel. “Lodos” isimli bir kitabı olan Beyazıt Gülercan’ın özel hayatı hakkında herhangi bir bilgi yok.

Hatice – Nalan Okçuoğlu

blank

Hatice, Hacı Hüseyin’in eşi. Yani evin annesi. Herkese sahip çıkan, anaç bir karakter. Ama sert bir yanı da var. İradesi kuvvetli. 3 çocuğunu da en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan bu kadın, oğlu Mustafa Ali’nin gidişiyle yaralanır. Oğlu döndükten sonra da ona kırgın kalmaya devam eder. Çünkü oğlu İstanbul’da kaldığı süre boyunca bambaşka birine dönüşmüştür. Bunun sebebinin gelini Nurcan olduğunu düşünen Hatice, bu sosyetik kadına kök söktürür.

Ustaları bir araya getiren dizinin bir diğer oyuncusu, Nalan Okçuoğlu. 1 Ocak 1963 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen oyuncu, tiyatronun usta isimlerinden. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olan Nalan Okçuoğlu’nun tiyatro dışındaki ilk tecrübesi Karılar Koğuşu adlı sinema filmi. Kariyeri boyunca birçok oyunda sahne alan isim, seslendirme sanatçılığı da yapıyor.

Muhtar Sefer – Emin Gürsoy

blank

Sefer, köyün neşeli ve nüktedan muhtarı. Genç yaşta köyün muhtarı seçilmiş ve 25 yıldır kendini köyüne adamış biri. Hep neşeli ve şakacı haliyle gördüğümüz bu karakter, hikayenin en büyük mizah ögelerinden.

Emin Gürsoy, köyün neşeli muhtarına hayat veren isim. 12 Mayıs 1968’te Denizli’de doğmuş. Sibel filmindeki performansıyla “Altın Koza En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü alan Emin Gürsoy, Anadolu Üniversitesi Konservatuvarı’ndan mezun. Televizyon kariyerinin başlangıcında Deli Yürek dizisinde “Kuşçu” karakterine hayat veren isim, o zamandan beri birçok dizi de ve filmde rol aldı. Ama hafızalardan asla silinmeyen rolü, Kuşçu oldu. İçinde bulunduğumuz yayın döneminde ise kendisini Kuruluş Osman dizisinde izliyoruz.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Emin Gürsoy (@emingursoy1)’in paylaştığı bir gönderi

Meryem – Aslı Omağ

blank

Meryem, babadan kalma mal varlığını yöneten bir kadın. Köyün hanım ağalarından. Sözü geçen bir isim yani. Birlikte çalıştığı kişiler arasında Hacı Hüseyin de var. Ama aslında Meryem’in bu aileyle ilişkisi çok daha eskiye dayanıyor. Ve bu ortaklık bazı gelişmelerden yara alacak gibi duruyor.

Meryem karakterini canlandıran oyuncu, Aslı Omağ. 31 Temmuz 1969 tarihinde dünyaya gelmiş. Memleketi ise, İstanbul. Aslında opera sanatçısı olan Aslı Omağ, eğitim hayatına İngiltere’de başlamış. 1980 yılında Türkiye’ye dönen ve liseye burada devam eden oyuncu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Opera ve Sahne Sanatları Bölümünden mezun. Bir opera sanatçı olarak uluslararası arenada da tanınan Aslı Omağ’ın televizyon dünyasında adını duyurması ise 2009 – 2011 yılları arasında yayınlanan Papatyam dizisi ile oldu.

Merak edenler için şuraya sanatçının şarkı söylediği bir anısını bırakalım!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aslı Omag (@asliomag)’in paylaştığı bir gönderi

Kahya Bodur Sadık – Kerim Yağcı

blank

Sadık, Meryem’in çiftliğinin kahyası. Kısa boyundan dolayı bodur lakabını vermiş köylü Sadık’a. Bir tane oğlu var. Karısı, yıllar evvel anlaşamadıkları bir konu yüzünden çekip gitmiş. Yalnız bırakmış oğluyla kocasını. Neyse, biz Sadık’a dönelim. Kendisi Meryem’in sağ kolu ve köyün dört bir yanında gözü kulağı olan bir karakter. Lafını esirgemeyen kahya Sadık, Meryem’in işlerini çekip çevirmekle görevlidir.

Bodur Sadık rolünü bizlerle buluşturan isim, Kerim Yağcı. 10 Haziran 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Kerim Yağcı, bir yandan şarkı da söylüyor. Hatta sahne işlerine girişi ilkokul zamanında katıldığı “Ankara Halkevleri Korosu” ile olmuş. İstanbul Haliç Üniversitesi’nde Türk müziği üzerine eğitim alan isim, liseden beri oyunculuk yapıyor. Kerim Yağcı’yı nereden hatırlıyoruz diye düşünüyorsanız, sizi biraz geçmişe götürelim ve televizyon tarihinin en iyi dizilerinden birini şöyle bir hatırlayalım. Koçum Benim! Evet, Kerim Yağcı ilk olarak kalplerimizi ısıtan dizi Koçum Benim’de karşımıza çıktı. Sonrasında Ekmek Teknesi, Benim Annem Bir Melek, Güzel Köylü gibi dizilerde izlediğimiz ismin sinema tecrübesi de var. Ayrıca Kerim Yağcı bugüne kadar tam 5 tane türkü albümü yapmış!

Ünlü oyuncunun bir performansını dinlemek ister misiniz? O zaman buyurun!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kerim Yağcı (@kerimyagci1)’in paylaştığı bir gönderi

Badegül – İlayda Aydın

blank

Badegül Meryem’in yeğeni. Hem annesi hem de babası ölünce Meryem sahip çıkmış yeğenine. Köyün en güzel kızlarından biri olan Badegül, üniversiteye gidebilmek için sınavlara hazırlanıyor. Meryem de onun için elinden geleni yapıyor. Aslında Badegül ve Meryem çok iyi anlaşıyor. Ama işler Mustafa Ali ve ailesinin köye dönmesi ile değişecek gibi. Özgür ruhlu ama bir yandan da geleneklerine bağlı hırçın bir köylü kızı olan Badegül, birilerinin kalbini çalınca işler karışıyor.

Kalk Gidelim oyuncuları listesinin genç isimlerinden biri İlayda Aydın. 18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul’da açmış gözlerini güzel oyuncu. Üniversite eğitimini Çanakkale’de tamamlamış. Kendisi fotoğrafçılık mezunu. Bunun yanında İzmir Devlet Opera ve Balesi bünyesinde de eğitim almış. Ayrıca Tan Sağtürk Dans Akademisine de gitmiş. Bu kurumlardaki eğitimlerin sonunda da balerin ve dansçı kimliği kazanmış. Yani kendisi on parmağında on marifet olan oyunculardan. Güzel ve yetenekli oyuncunun aşk hayatıyla ilgili ise çok fazla bilgi yok.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İlayda Aydın (@laydaaydin)’in paylaştığı bir gönderi

Canberk – Onur Seyit Yaran

blank

Canberk, Mustafa Ali ve Nurcan’ın oğlu. Varlık ve lüks içinde büyüdüğü için yokluk nedir hiç bilmiyor. Tam bir sosyete çapkını. Pahalı mekanlar, son model arabalar, güzel kızlar… Tek derdi bunlar olan Canberk okuluna uğramaya üşenen bir zengin çocuğu olarak da tanımlanabilir. Zeki ama tembel olan bu genç, babasının köyüne gittiğinde her şeyin bambaşka bir hale geleceğinden habersizdir.

Onur Seyit Yaran, karaktere hayat veren oyuncu. İstanbul’da dünyaya gelen oyuncunun doğum tarihi 13 Ocak 1995. Haliç Üniversitesi’nde spor yönetimi üzerine eğitim alan Onur Seyit Yaran, aslında lisanslı futbolcu. Ve aynı zamanda profesyonel satranç oyuncusu. Peki, yolu nasıl televizyon dünyasıyla kesişmiş bu yakışıklı ismin? Şöyle ki, Onur Seyit Yaran 2016 yılında düzenlenen Best Model of Turkey ve Best Model of The World yarışmalarında birinci olmuş! Sonrasında tabii ki tüm ajansların dikkatini çekmiş ve kendini Kalk Gidelim dizisinin setinde bulmuş! Yakışıklı isim ilişkilerini göz önünde yaşamayı sevmediği için sevgilisi hakkında çok fazla bilgimiz yok.

Gülüşü de bir başka güzel!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Onur Seyit Yaran (@onurseyityaran)’in paylaştığı bir gönderi

Duru – Ece Aydemir

blank

Duru, Canberk’in kız kardeşi. Yani Mustafa Ali ve Nurcan’ın ikinci çocukları. Babasına düşkün ve sağduyulu bir karakter olarak karşımıza çıkan Duru’nun annesi ve abisi gibi pahalı zevkleri yok. Değişen hayatları onu alt üst etmesine rağmen durumundan şikayet etmez. Her zaman babasına destek olmaya çalışır. Ayrıca köyde hiç beklemediği bir aşk ile karşılaşacaktır.

Ekibin genç isimlerinden olan Ece Aydemir 2001 doğumlu. İstanbul’da dünyaya gelen güzeller güzeli oyuncu Ayla Algan tarafından kurulan İstanbul Yaratıcı Drama Sanat Akademisi’nde eğitim almış. Kalk Gidelim, ilk dizi tecrübesi. Bundan önce ise Olmaz Böyle Şey isimli televizyon filminde rol almıştı. Hem başarılı oyunculuğu hem de baş döndüren güzelliği ile dikkat çeken Ece Aydemir’i önümüzdeki dönemlerde daha sık göreceğiz gibi duruyor.

Ah o gözler!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ece Aydemir (@eceaaydemir)’in paylaştığı bir gönderi

Nuriye – Füsun Kostak

blank

Nuriye, Hacı Hüseyin ve Hatice’nin kızı. Seyfettin ve Mustafa Ali’nin de kız kardeşi. Evin küçük çocuğu yani. Halil isminde iç güveyi bir eşi, Dudu ve İpek diye de iki kızı var. Ailesinin hakkını yediğini düşünse de çok sesini çıkarmayan bir karakter. Her söylenene hemen inanan, saf bir yanı var. Ailesiyle beraber evin büyüğü Mümine’nin yanında yaşayan Nuriye, dizinin en iyi niyetli karakterlerinden biri.

Bizlere Nuriye rolüyle ekranlardan ulaşan oyuncu, Füsun Kostak. Bursa’da 1 Ocak 1971 tarihinde dünyaya gelmiş. 1995 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin tiyatro bölümünden mezun olmuş. Daha öğrenciyken çalışmaya başladığı İstanbul Devlet Tiyatrosu çatısı altında birçok klasikte rol almış. Üniversiteyi bitirdikten sonra bir dönem Bursa’ya dönen ve orada tiyatroya devam eden oyuncu, televizyon kariyeri de başlayınca İstanbul’a yerleşmiş. İlk projesi ise zamanında izleyenleri ekrana kitleyen, müthiş Türk polisiyesi Sıcak Saatler. Sonrasında da Zerda ve Binbir Gece ile kariyerinde zirve yapan isim birçok farklı dizide yer aldı. Tiyatroya da devam eden oyuncu, 2017 yılında sahnelenen bir oyununda tüm dikkatleri üzerine çekmişti. “15 Dakikalık Şöhret İçin Neleri Göze Alırsınız?” oyununda Pelin Turancı ile öpüşme sahneleri o dönem çok konuşulmuştu.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Füsun Kostak (@fusun.kostak)’in paylaştığı bir gönderi

Halil – Kerem Kupacı

blank

Halil, Nuriye’nin eşi. Hacı Hüseyin ve Hatice’nin damadı. İç güveyi. Karısı ve iki kızıyla beraber Mümine’nin müştemilatında yaşar. Aileye giren damat olduğu için biraz çekingen. Ama kızlarına ve karısına düşkün.

İlerleyen sezonlarda diziden ayrılan Halil karakterini canlandıran isim, Kerem Kupacı. En çok Hayat Bilgisi dizisinde “Pikaçu Kerem” karakteriyle tanınan isim; daha öncesinde Dikkat Bebek Var, Mahallenin Muhtarları gibi döneminin en çok izlenen yapımlarında da rol almıştı. 7 Şubat 1971 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Kerem Kupacı, bir dönem güzel oyuncu Aslıhan Gürbüz ile evliydi. Yaklaşık 3 yıl süren evliliğin ardından yaşadığı ilişkileri ise genelde gizli tuttu ünlü oyuncu. Zaten kendisi sosyal medyadan da uzak durmayı tercih edenlerden.

Veli – Andrey Polyanin Stan

blank

Veli, dizinin yarı gurbetçi karakteri. Basketbolcu. Annesi Rus, babası Türk. Türkiye’de tanışıp evlenen ailesi bir zaman sonra anlaşamayınca ayrılmışlar. Sonra annesi Veli’yi alıp Rusya’ya dönmüş. Ama yaşanan olaylar ve zaman içerisinde Veli’nin yolu köye düşmüş.

Kalk Gidelim oyuncuları arasında yabancı bir isim de var. O da, Andrey Polyanin Stan. 24 Ekim 1986’da Rusya’da dünyaya gelmiş. Ailesi emekli olduktan sonra Türkiye’ye yerleşmeye karar verince o da onlarla beraber buraya taşınmış. İlk etapta tekstil işleriyle uğraşan ve mankenlik yapan Andrey, sonrasında oyunculuk dersleri almış. Ardından da Kırımlı adlı filmde bir yüzbaşı karakterine hayat vermiş. Esas çıkışı ise, birçok kişinin hatırladığı üzere, Elin Oğlu pogramıyla oldu. Hatırlarsanız bugün ünlü bir şef olan Danilo Zanna da bu programla meşhur olmuştu. O programdan sonra ünü artan Andrey Stan, bugün hem oyunculuk hem de modellik yapmaya devam ediyor.

Biraz fazla mı yakışıklı ne?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Andrey Polyanin (@andreystan)’in paylaştığı bir gönderi

Samim – Can Kıran

blank

Samim, Seyfettin ve Sevda’nın büyük oğulları. Kendince çok zeki ve uyanık bir tip. Ama aslında öyle olduğu pek söylenemez. Annesi, Samim’i gene olarak kayırır ve oğluna hiç toz kondurmaz.

Dizinin komik karakterlerinden birine hayat veren Can Kıran, 14 Temmuz 1990’da İstanbul’da doğmuş. Lisans eğitimini hukuk üzerine yapmış. Ama aslında kendisi çocukluğundan beri de ekranlarda. Onu ilk Hayat Bağları dizisinde gördük. 10 yaşındayken dizideki “Murat” karakterini canlandırıyordu. Daha sonralarında ise Güzel Köylü ve Hanım Köylü gibi yöresel dizilerde izledik. Şimdi de iyi bir tempo tutturduğu bu dizi tipinde ailenin komik ve garip üyesi rolüyle karşımızda. Ünlü oyuncunun her fırsatta aşkını dile getirdiği sevgilisi ise, Gizem Tekin.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

C. Can Kıran (@cankiran_)’in paylaştığı bir gönderi

Halim – Alican Okumuş

blank

Halim, Seyfettin ile Sevda’nın küçük oğlu. Hamim’in de kardeşi. Tam yağız bir köy delikanlısı. Kendince sert bir tip. Kara kaşlı, kara gözlü, güçlü, kuvvetli bir karakter olarak karşımıza çıkan Halim’in aklı biraz kıt denebilir.

Alican Okumuş, İzmirli bir oyuncu. 2 Nisan 1987’de doğmuş. Güzel sanatlar üzerine eğitim alan, sonra gidip mühendislik okuyan Alican Okumuş, tercihini oyunculuktan yana yapmış olacak ki, devamında özel oyunculuk okullarından birine gitmiş. İlk olarak Kuzey Güney dizisinde izlediğimiz yakışıklı oyuncunun bir Alman yapımı olan “Ein Fisch Namens Liebe” TV filminde de rol almışlığı var.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Alican Okumuş (@alicanokumus)’in paylaştığı bir gönderi

Ercan – Hayrettin Karaoğuz

blank

Kalk Gidelim oyuncuları yazımızın son ismi, Ercan karakterine hayat veren Hayrettin Karaoğuz. Dizide köyün komiği olarak karşımıza çıkan tipleme, onu canlandıran komedyene çok yakışıyor.

Hayrettin Karaoğuz, 1 Ocak 1984 tarihinde İstanbul’un Bakırköy ilçesinde doğdu. Üniversite yıllarında tiyatro kulübüne katılan isim, zamanla komedi alanında çok başarılı işler sergiledi. Arkadaşlarıyla sahneledikleri absürt komedi “Kral Übü” ile birçok ödül aldı. Bu arada Hayrettin Karaoğuz arkadaşlarıyla beraber komedi yapmaya da devam etti. İnternet üzerinden yayınladığı videoların neredeyse hepsi viral oldu diyebiliriz. Özellikle Issız Adam filmine atıfta bulunan Kızsız Adam çok başarılı bir çalışmaydı. Böyle böyle kariyerinde ilerleyen Hayrettin; Harry isminde kendine ait bir program da yaptı, reklamlarda da karşımıza çıktı. Ayrıca bir süre komedi alanında internet videoları üzerine çalışmak için Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadı. Bugün de hem oyuncu hem de komedyen yönlerini sergilediği yapımlarda kendisini sık sık görüyoruz.

Ayrıca Hayrettin ünlüler dünyasının duyarlı isimlerinden…

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hayrettin ✔ (@hayrettin)’in paylaştığı bir gönderi

Kalk Gidelim oyuncuları hakkında ne biliyorsak hepsini sizlerle paylaştık. Bildiğiniz gibi dizi hala devam ediyor. Geçen zaman içerisinde kadrodan ayrılan isimler de oldu, yeni gelen oyuncular da. Biz hepsine yer vermeye çalıştık yazımızda. Umuyoruz siz de merak ettiğiniz tüm yanıtları yazımızda bulabilirsiniz.

Şevkat Yerimdar Oyuncuları

Kuzgun Dizisi Oyuncuları

Yemin Dizisi Oyuncuları

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz