Mahallelileri Mercek Altın Aldık! İşte Şevkat Yerimdar Oyuncuları

Aleyna

Haberler

10 Aralık 2020

Mahallelileri Mercek Altın Aldık! İşte Şevkat Yerimdar Oyuncuları

Şevkat Yerimdar, 2017 yılında FOX TV’de yayınlanan bir komedi dizisi. Ama aslında bu dizinin tarihi daha eskiye dayanıyor. 2013 yılında “Anladık Oldu Teşekkürler” isimli bir dizide gördük Şevkat Yerimdar karakterini. O yıl aynı adla çekilen film de gösterime girdi. Sonra filmin ikincisi geldi. Gerçi bu filmler ile dizi senaryo olarak bağımsızdı ama ana karakter aynıydı. Filmler çok sevilince Limon Film karaktere bir de dizi çekmeye karar verdi. İyi ki de böyle bir adım attı. Çünkü Şevkat Yerimdar dizisi, 30 Mart 2018 tarihinde final yapana kadar, çok sevilerek izlendi. 

Dizi, Şevkat Yerimdar adındaki bir mahalle delikanlısına odaklanıyor. Asi ruhlu bir yapıya sahip olan Şevkat’in çevresi ile ilişkileri ve mahalle hayatı konu alınıyor. Kurgulanan mahallenin karakterleri oldukça özgün. Hepsinin apayrı bir havası var ve hepsi farklı kavramları temsil ediyorlar. Zaten dizinin bu kadar sevilmesinin en büyük nedeni, izleyen herkesin kendinden bir parça bulabilmesi.

Biz de sizlere bu yazıda kendilerine has tavırlarıyla seyircilerden tam puan alan karakterlere hayat veren Şevkat Yerimdar oyuncuları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Kadrodaki kimi ismi daha önceden tanıyorduk. Kimisini diziyle tanıdık. Ama neticede hepsini çok sevdik! İşte Şevkat Yerimdar oyuncuları…

Şevkat Yerimdar – Özgürcan Çevik

Şevkat, içi dış bir olarak tanımlanacak insanlardan. Ankara’nın bağrından kopup gelen ve Balat’ta yumurta dükkanı açan bu koyu Beşiktaşlı genç, içinde hiç kötülük taşımıyor. Ama boğuşmak zorunda olduğu bir sıkıntısı var. O da, öfke problemi. Çok çabuk sinirlenen Şevkat Yerimdar, zaman zaman sevdiklerine karşı kırıcı olabiliyor. Lafını esirgemeyen Şevkat düşünmeden konuşunca sonrasında pişmanlık duyuyor. Başını da sık sık belaya sokuyor. Ardından da hatasını telafi etmeye çalışıyor. Şevkat’in en sevdiğimiz özelliği ise, haksızlıklara asla ama asla boyun eğmemesi. Bunun yanında bir de cömert ötesi davranışları var. Darda birini gördüğünde dayanamıyor. Zaten o yüzden genelde çulsuz geziyor ya! Tabii bir de kalbini açışı ve sevişi var ki… 

Şevkat Yerimdar olarak tanıdığımız isim, Özgürcan Çevik. 24 Ekim 1983 yılında doğan oyuncu, tıpkı hayat verdiği karakter gibi, Ankaralı. Üniversitede turizm ve otelcilik okuyan oyuncu, sonrasında Bilkent Üniversitesinde oyunculuk eğimi de almış. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlayan Özgürcan Çevik sonrasında farklı diziler ile karşımıza çıktı. Bizim Evin Halleri, Türkan ve Fatih Harbiye dizilerinde gördüğümüz yetenekli oyuncu ismini en çok Şevkat Yerimdar karakteriyle duyurdu denebilir. Kendisi bir karakterle özdeşleşen oyunculardan yani. 

Aşk hayatını gözlerden uzak tutmaya çalışan Özgürcan Çevik bu konuda oldukça başarılı. Zannediyoruz ki, bunun dışında da kendisi hayatı ile çok fazla anılmak istemiyor. Yalnızca oyunculuğuyla ön planda olmayı tercih ediyor. Nitekim kendisi bu yolda gayet kararlı bir şekilde yürüyor denebilir. Çünkü Özgürcan Çevik’in, birçok oyuncunun aksine, sosyal medyaya çok fazla merakı yok. Yalnızca Instagram hesabı bulunan oyuncu ara sıra paylaşım yapıyor, o kadar!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Özgürcan Çevik (@ozgurcancevik)’in paylaştığı bir gönderi

Esin Uçar – Başak Parlak

blank

Şevkat’in büyük aşkı Esin, tam bir sanat sevdalısı. Resim, heykel ve seramik sanatlarıyla ilgilenen Esin, uzun süre Paris’te yaşadıktan sonra Türkiye’ye döner. Ve gelişen olaylar sonunda kendini Şevkat’le komşu olarak bulur. Mahallede kendine sanat eserlerinin yer aldığı bir mağaza açan Esin çok sıcak ve cana yakın bir karakter. Ama keçi gibi de inatçı bir yönü var. Çocukları çok seven ve sürekli yardım etme çabası içerisinde olan Esin, ilk etapta kimya olarak Şevkat’ten uzak gibi görünse de zamanla ikili arasında sürpriz gelişmeler yaşanıyor. 

Dizinin naif karakteri Esin’e hayat veren isim, Başak Parlak. 3 Kasım 1989 tarihinde Tekirdağ’da doğan güzel oyuncu, üniversite uluslararası ilişkiler bölümünde okumuş. Sonrasında bir şekilde kendini reklam dünyasında bulan Başak Parlak, TV kariyerine bir zamanlar çok popüler olan “Beşinci Boyut” dizisiyle başlamış. Sonrasında kendini tüm Türkiye’ye tanıtması ise “Doktorlar” dizisiyle oldu. Ardından hem farklı dizilerde hem de film projelerinde yer alan oyuncu Şevkat Yerimdar ile kariyerinde büyük bir çıkış yapmış oldu. Aşk hayatıyla da sık sık gündeme gelen oyuncu yaklaşık 1.5 senedir Bedir Özuslu ile beraber. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Başak Parlak (@basakparlak)’in paylaştığı bir gönderi

Cevdet Uçar – Salih Kalyon

blank

Cevdet, Esin’in babası. Aynı zamanda Şevkat’in de ev sahibi. Hatta neredeyse mahalledeki tüm dükkanların sahibi kendisi diyebiliriz. Genç yaşta eşini kaybeden Cevdet, oldukça iyi kalpli ve babacan bir karakter. Yani mahallenin sevilen ve sayılan büyüklerinden. Zengin bir adam ve antikacılık yapıyor. Şevkat’i çok seven Cevdet, Şevkat ile Esin’i birbirine emanet edip hayatını yaşamaya karar veriyor. 

Şevkat Yerimdar oyuncuları arasında tecrübesi ile ön plana çıkan Salih Kalyon, 1946 yılında dünyaya gelmiş. Doğum yeri ise ülkemizin hazinelerinden olan Kars. Çocukluğu Sakarya’da geçen Salih Kalyon 1964 yılından beri oyunculuk yapıyor. İlk olarak Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başlamış bu işe. Sonra uzun bir dönem çocuk oyunları yazmış ve yönetmiş. İstanbul’a gelince de yolu Dostlar Tiyatrosu ve BKM ile kesişmiş. Zaten kendisini BKM bünyesindeki Yılmaz Erdoğan’ın tiyatrolarında ve Ata Demirer’in filmlerinde bol bol izledik. Usta oyuncu İnci Kalyon ile evliydi. 47 yıllık ilişkileri eşinin hastalığa yenik düşmesi sonucunda 2018 yılında Bodrum’da sona erdi. Çiftin Ekin adında bir kızı var. 

Cuma – Murat Akkoyunlu blank

Semtin tesisatçısı Cuma, tam bir Trakyalı. Konuşması, halleri, hareketleri ve tepkileri ile Trakya insanını birebir yansıtan bir karakter Cuma. Tabii biraz üçkağıtçı bir yanı var ama o da karakterin kendi cilvesi diyelim. Cuma, dikkat gerektiren bir iş yapıyor olmasına rağmen oldukça sakar bir tip. Gittiği evde bir yeri düzeltirken başka şeyi kırmak gibi bir huyu var. Her şeye bir cevabı olan bu para düşkünü karakter asla lafın altında kalmaz. Her şeye rağmen mahallede sevilir. 

Karakteri bizlere sunan isim, Murat Akkoyunlu. 20 Mayıs 1973 tarihinde Bursa’da doğmuş. Oyunculuk serüveninin başlangıcı da Bursa’da olmuş. İlk olarak bir gençlik tiyatrosunda sahneye çıkan Murat Akkoyunlu, zamanla Bursa Devlet Tiyatrosu’nda rol almaya başlamış. Sonrasında farklı özel tiyatrolarla kariyerini ilerleten yetenekli oyuncu TRT’de çocuk programı bile yapmıştı. “Bizimkiler” ve “Koltuk Sevdası” gibi eski dizilerde de karşımıza çıkan Murat Akkoyunlu’yu belki de en çok Okan Bayülgen’in “Televizyon Makinesi” isimli programındaki skeçlerde sevdik. Ayrıca kendisini Çakallarla Dans, Sağ Salim, Öğrenci İşleri gibi farklı filmlerde de sık sık izledik. Eşi Esra Hanım ile mutlu bir evliliği olan oyuncunun Mira adında bir kızı da var. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Murat Akkoyunlu (@muratakkoyunlu)’in paylaştığı bir gönderi

Hamamcı Arşimed Kazım – Murat Makar

blank

Gelelim mahallenin bir acayip hamamcısına. Yaz kış peştamalini çıkarmayan bu karaktere hayat veren isim, Murat Makar. 1969 yılında gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak Almanya’da doğan Murat Makar, lise eğitimini Bursa’da tamamlamış. Ardından Konya’da eğitim fakültesinde okumuş. Sonrasında Konya Devlet Tiyatrosu’nda çalışan ve özel radyolarda görev alan Murat Makar, Yılan Hikayesi’nden Poyral Karayel’e kadar birçok dizide karşımıza çıktı. Şu an hem tiyatro sahnesinde hem de farklı yapımlarda görebileceğimiz isim radyodan da kopmadı. Ayrıca kendisinin kurumsal markaların reklam projeleri üzerine çalıştığını da biliyoruz. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

murat makar (@muratmakaronni)’in paylaştığı bir gönderi

Niko – Burak Demir

blank

Niko, mahallenin muhtarı. Annesi birazdan bahsedeceğimiz Marika Hanım. Bir de kardeşi var. Niko, hep ermiş gibi konuşan ve çok bilmiş tavırlarıyla ön plana çıkan bir karakter. Her dakika felsefe yapmaya hazır olan bu karakter, kimi bulsa öğüt verir ve bu işten çok büyük zevk alır. Şevkat’in yakın arkadaşıdır. Sık sık ikilinin dertleştiğine şahit oluruz. Daha doğrusu Şevkat derdini anlatır, Niko da öğüt verir.

Şevkat Yerimdar oyuncuları listesinin sevilen isimlerinden biri Burak Demir. 3 Kasım 1978 tarihinde Ankara’da doğan oyuncu ilk kez, tıpkı Özgürcan Çevik gibi, “Bizim Evin Halleri” dizisinde karşımıza çıkmıştı. Daha sonra kendisini Genco, Muhteşem Yüzyıl ve Dirişil Ertuğrul gibi farklı dizilerde de izledik. Bilkent Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi alan Burak Demir’in tatlı da bir ailesi var. Kuzey adındaki oğlu 9 yaşında. Kızı Mavi ise henüz 18 aylık.

Şu mutluluğa bakar mısınız?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BURAK DEMİR (@burakdemirofficial)’in paylaştığı bir gönderi

Marika – Suzan Aksoy

blank

Mahallenin pamuk kalplerinden biri de Marika. Uzun yıllar önce kocasını kaybeden bu tatlı kadın, mahallede bir tuhafiye dükkanı işletir. Mahalle muhtarı Niko’nun ve güzeller güzeli Bahar’ın annesidir. Dizide sürpriz bir aşka yelken açtığını gördüğümüz Marika, anaç karakteriyle ön planda. 

Suzan Aksoy, tiyatronun ünlü isimlerinden. 19 Aralık 1956 yılında doğmuş. Doğum yeri ise İstanbul. Usta oyuncu tam 1973’ten beri sahnede. İstanbul Belediye Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olan oyuncu 12 yıl boyunca Kenter Tiyatrosu’nda çalıştı. Bu sıralar ise Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda sahne alıyor. Selanik kökenli bir aileden gelen Suzak Aksoy’un birçok tiyatro ödülü var. Ayrıca kendisini Şaşıfelek Çıkmazı, Çemberimde Gül Oya gibi Türk dizi tarihine geçen onlarca projede de zevkle izledik ve izlemeye devam ediyoruz. Belirtmeden geçmeyelim. Başarılı oyuncunun 1980 doğumlu bir oğlu var. 

Çok tatlı bir kadın değil mi ama?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Suzan Aksoy (@suzan_aksoy_)’in paylaştığı bir gönderi

Bahar – Müge Uyar

blank

Bahar, Marika’nın kızı. Bu güzel karakter Şevkat’e deliler gibi aşık. Ama zamanla platonik aşkın bambaşka bir yola girdiğini görüyoruz. Karakteri hayata geçiren isim, Müge Uyar. Türkiye’nin incilerinden İzmir’de 6 Ekim 1989 yılında doğan oyuncu, Hacettepe Üniversitesi’nde oyunculuk üzerine eğitim almış. Sonrasında İstanbul’da Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde kariyerine başlamış. Müge Uyar küçük yaşta ekranda boy göstermeye başlayan oyunculardan. 2002 yılında, yani henüz 13 yaşındayken, “Hastayım Doktor” dizisinde oynamıştı. Ama esas çıkışı Şevkat Yerimdar ile oldu. Geçtiğimiz eylül ayında dünyaevine giren güzel oyuncu, bu haberi sosyal medya ile duyurmuştu. 

Mutluluk onlarla olsun!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Müge Uyar Çalık (@mugeuyar89)’in paylaştığı bir gönderi

Gizem – Canan Maktal

blank

Gizem, Esin’in en yakın arkadaşlarından biri. Oldukça güzel bir karakter. Ama biraz şımarık. Üstelik hayata alaycı bir bakışı var. Abisi Bora ile beraber bir turizm şirketi işleten Gizem, doğduğundan beri zenginlik içinde yaşadığı için diğer insanların hayatlarını da kendisininki gibi kolay sanma yanılgısı içinde. 

Gizem karakterinin gerçek ismi ise Canan Maktal. 6 Mayıs 1982 tarihinde İzmir’de doğan oyuncu, Anadolu Üniversitesi Konservatuvarı’ndan mezun. 2006 yılında rol aldığı “Köprü” dizisiyle tanınan güzel oyuncunun esas çıkışı “Yahşi Cazibe” ile oldu. Sonrasında 8 farklı sinema filminde, Küçük Kadınlar ve Zehirli Sarmaşık gibi dizilerde rol alan Canan Maktal, Şevkat Yerimdar’da da başarılı oyunculuğuyla beğenileri topladı. Oyunculuğun kaderi olduğunu sık sık ifade eden Canan Maktal’ın özel hayatı ile ilgili ise pek bir bilgimiz yok. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Canan Maktal (@cananmaktl)’in paylaştığı bir gönderi

Bora – Barış Murat Yağcı

blank

Geldik dizinin kötülerinden birine. Gizem’in abisi Bora, Esin’in de arkadaşı hatta sevgilisi. Ama içinde bol miktarda kötülük barındıran bu karakterin sevgiyle pek işi yok. Daha çok çıkar peşinde. Tüm ilişkilerini çıkar üzerine kuran bu adamın Şevkat’le sürekli çatışma halinde olduğunu söylememize gerek var mı, bilemiyorum.

Barış Murat Yağcı, Bora karakterine hayat veren isim. 21 Ocak 1991’de İzmir’de doğmuş. Kendisi yakından tanıdığımız ünlü bir isim olan Birce Akalay’ın kuzeni oluyor ayrıca. Barış Murat Yağcı aslında basketbolcuydu. Efes Pilsen’de profesyonel olarak basket oynarken sakatlanınca modelliğe ve oyunculuğa yöneldi. Bir dönem Best Fotomodel seçilen oyuncuyu ilk olarak “Kocamın Ailesi” dizisinde gördük. Şevkat Yerimdar ile yükselen kariyerinde ise tepe noktaya 2020 yılında katıldığı Survivor ile ulaştı diyebiliriz. Yarışmada 2. olan yakışıklı oyuncunun önünde birçok proje olacağından da eminiz. Ayrıca kendisinin Survivor’da yakın arkadaşı olan Nisa Bölükbaşı ile bir ilişki yaşadığını söylemeden de geçmeyelim. Arkadaşlıkları aşka dönüşen ve başta iddialı reddeden ikilinin aileleriyle tanıştığı söyleniyor. 

Arkadaş yakıyor ortalığı!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Barış Murat Yağcı (@barismrtyagci)’in paylaştığı bir gönderi

Sanem – Semra Güzel

blank

Sanem de, tıpkı Gizem gibi, Esin’in yakın bir arkadaşı. Fakat Sanem daha temiz kalpli bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Yaşam koçluğu yapan Sanem, Esin’e her zaman destek oluyor. Bu tatlı karakterle bizi buluşturan oyuncu, Semra Güzel. Soyadının hakkını veren güzel oyuncu, Şevkat Yerimdar oyuncuları listesinde yer alan birçok isim gibi, İzmirli. Doğum tarihi ise 1 Haziran 1988. Hamburg’da drama eğitimi alan Semra Güzel’in Almanya’da radyo programı yapmışlığı bile var. Türkiye’de Craft Tiyatro bünyesinde eğitimine devam eden oyuncuyu televizyon dünyasında ilk olarak Alemin Kıralı’nda gördük. Aşk hayatını genelde gözlerden uzak yaşayan Semra Güzel’in tatsız bir dönem yaşadığını hatırlayanlar olabilir. Güzel oyuncunun bir dönem eski nişanlısı tarafından tehdit edildiği biliniyor. Hatta kendisi Yusuf Başaran hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Son olarak belirtelim. Semra Güzel tam bir hayvan aşığı!

Bakar mısınız şunlara?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Semra Güzel (@semraguzel)’in paylaştığı bir gönderi

Pascal – Pascal Nouma

blank

Ülkemize futbolcu olarak gelip Beşiktaş’ta oynayan ve sonrasında oyunculuk yapan Pascal Nouma, Şevkat Yerimdar dizisinde de karşımıza çıkıyor. Beşiktaş taraftarı Şevkat’in kankası Pascal, dizide kendini canlandırıyor. 6 Ocak 1972 tarihinde doğan Fransız futbolcunun ülkemizde çok sevildiği bir gerçek. Birkaç yapımda karşımıza çıkan isim bir dönem Survivor’da da görmüştük. Kendine has tavırlarıyla ünlenen Pascal Nouma’nın ayrıldığı eşinden biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuğu var. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pascal Nouma (@pnouma21)’in paylaştığı bir gönderi

Gülperi – Ayşe Kökçü

blank

Mahalleyi sevmeyen bir karakter Gülperi. Birazdan bahsedeceğimiz Bozkır ile evli. Tezene’nin de annesi. Eşiyle sık sık kavga eden bir karakter olarak karşımıza çıkan Gülperi’ye hayat veren isim, usta oyuncu Ayşe Kökçü. 21 Mayıs 1955 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu tiyatronun duayen isimlerinden. Rol arkadaşı Suzan Aksoy gibi İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndan mezun olan isim, Şehir Tiyatroları’nda onlarca oyunca rol aldı. “Bizimkiler” dizisindeki Nazan karakteriyle televizyon dünyasına giriş yapan Ayşe Kökçü’yü birçok farklı yapımda izledik. Eski eşi Salih Sarıkaya’dan Başar ve Billur isminde iki çocuğu olan Ayşe Kökçü birkaç sene önce 12 yıllık aşkı Gökhan Mete ile dünyaevine girdi. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ayşe Kökçü (@aysekokcu1)’in paylaştığı bir gönderi

Bozkır – Mazlum Çimen

blank

Bozkır, Gülperi’nin kocası ve Tezene’nin babası. Türkücü olan Bozkır mahalleye Tezene Türkü Evi adında bir mekan açar. Özünde iyi bir karakter olmasına rağmen kızının sevdiği çocukla görüşmesine izin vermez.

Karakteri ekranlara taşıyan isim, 18 Haziran 1958 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Mazlum Çimen. Bale bölümünden mezun olan oyuncu uzun yıllar Devlet Opera ve Balesi çatısı altında baletlik yapmış. 68 kuşağının önde gelen isimleriyle aynı havayı soluyan Mazlum Çimen Türk Halk Müziği besteleriyle de biliniyor. 1982 yılında evlendiği Türk Halk Müziği sanatçısı Yasemin Göksu ile 1996’da boşanan Mazlum Çimen’in bu evlilikten bir oğlu var. Usta oyuncunun oğlu Evrim Saki, piyanist.

Tezene – Pelin Orhuner

blank

Gülperi ve Bozkır’ın kızı Tezene, Cuma’nın çırağı İsmail’e aşık olur. İsmail’i gördüğü gibi bir süredir boğuştuğu depresyondan çıkan Tezene, ailesinin tepkisine rağmen İsmail ile sık sık buluşur.

Bizim ekranda Tezene olarak gördüğümüz karakterin arka planında ise Pelin Orhuner var. 29 Ocak 1988 tarihinde Manisa’da doğan Pelin Orhuner sesi güzel oyunculardan. Dream TV’de sunuculuk yaparak ekranlara merhaba diyen ve sonradan TRT Okul kanalında boy gösteren güzel oyuncuyu bir dönem Kavak Yelleri’nde Hayal olarak da görmüştük. Doğuş Üniversitesi’nde burslu olarak iletişim üzerine eğitim alan Pelin Orhuner geçtiğimiz eylül ayında nişanlandı. Müstakbel eşinin adı, Ertuğrul Özpolat. Kendisinin online satış üzerine bir sitesi bulunuyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pelin Orhuner (@pelin.orhuner)’in paylaştığı bir gönderi

İsmail – Eser Eyüboğlu

blank

Tezene’ye aşık olan İsmail, Bozkır tarafından sevilmediği için sevdiği kızla bir türlü rahat rahat görüşemez. Yanık sesiyle mahalleliyi büyüleyen bu genç Cuma’nın çırağı aynı zamanda.

Karaktere hayat veren isim Eser Eyüboğlu, televizyon dünyasına “Benzemez Kimse Sana” programıyla giriş yaptı. Sonrasında kendisini farklı dizilerde gördük. Zannediyoruz ki en büyük çıkışı “Doksanlar” dizisi ile yaptı. Ama aslında Eser Eyüboğlu’nun marifetleri yalnızca televizyon ekranlarında gördüklerimiz değil. Kendisi tiyatrocu. Aynı zamanda da müzisyen. Tiyatroda hem oyunculuk yapıyor hem de besteler hazırlıyor. Aynı zamanda piyano, yan flüt, bağlama, ney, akordiyon, mey, klarnet ve dilli kaval çalabiliyor! 18 Mayıs 1984’te Trabzon’da dünyaya gelen oyuncu evli ve bugünlerde doğacak ikiz erkek çocuklarına hazırlık yapıyor.

Sağlıkla büyüsünler!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Eser Eyüboğlu (@esereyuboglu)’in paylaştığı bir gönderi

Selami – Mert Türkoğlu

blank

Selami, sürekli “at ağızlı” tabirini kullanan bir karakter olarak dizide ön plana çıkıyor. Kendisi mahallenin çaycısı. Sonra birtakım maceralar yaşayıp biraz mahalleden uzaklaşsa da ilerleyen zamanlarda geri dönüyor ve işlerine devam ediyor.

Karakteri Mert Tükoğlu canlandırıyor. 6 Haziran 1981’de İstanbul’da doğan oyuncu konservatuvar mezunu. İlişki Durumu Karışık’ta Efe, Hanım Köylü’de Laz İsmail olarak karşımıza çıkan oyuncu geçtiğimiz yıllarda Seher Aydoğan ile Stockholm’de dünyaevine girdi.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mert Türkoğlu (@merttrkglu)’in paylaştığı bir gönderi

Miço – Tolga Koçyiğit

blank

Dizinin en çilekeş karakterlerinden biri, Miço. Şevkat’in yardımcısı. Bütün gün ustasıyla beraber olan Miço için Şevkat’in stres topu da diyebiliriz! Zira kendisi bütün sinirini Miço’dan çıkarıyor!

Şevkat Yerimdar oyuncuları listesindeki son ismimiz, Tolga Koçyiğit. 2000 yılında doğan genç oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almış. Hemen belirtelim. Aslen Sivaslı olan ama İstanbul’da doğan Tolga Koçyiğit’in Hülya Koçyiğit ile herhangi bir akrabalığı yok. Soyadı benzerliği sadece. Sosyal medya üzerinden sık sık paylaşım yapan Tolga Koçyiğit’i ilerleyen yıllarda farklı projelerde görmeyi umuyoruz.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tolga Koçyiğit (@tolgakocyigitofficial)’in paylaştığı bir gönderi

Şevkat Yerimdar oyuncuları arasında yer alan isimlerin neredeyse hepsi tiyatro kökenli. Diziyi bu kadar kaliteli kılan da alanında iyi olan isimlerin bir araya gelmesi diyebiliriz. Umuyoruz, bu tarz kaliteli ekipleri sık sık ekranlarda görmeye devam ederiz!

La Casa de Papel Oyuncuları

Kuzgun Dizisi Oyuncuları

Kalk Gidelim Oyuncuları

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz