Farklı Bir Aşk Hikayesini Ekranlara Taşıyan Yemin Dizisi Oyuncuları

Aleyna

Haberler

29 Aralık 2020

Farklı Bir Aşk Hikayesini Ekranlara Taşıyan Yemin Dizisi Oyuncuları

Yemin, Kanal 7 ekranlarında 2019 yılından beri  yayınlanan bir dizi. Büyük bir ilgiyle takip ediliyor. İçinde bulunduğumuz yayın döneminde 3. sezonu ekranlarda olan Yemin dizisi her bölümünde izleyicilerini ekrana kilitliyor. 

Yemin, farklı dünyalara ait iki gencin istekleri dışında gerçekleştirdikleri evlilik etrafında dönen olayları konu alıyor. Sorumsuz oğlu için en iyi kısmetin yeğeni olduğunu düşünen Hikmet, iki genci ısrarlarıyla evliliğe ikna ediyor. Daha doğrusu oğlunu zorluyor, yeğeni Reyhan’ı razı ediyor. İşin sonunda ise birbirinden uzak iki gencin mutsuz bir evlilik sürdürdüğünü ve bir yemin ile mesafeyi büyüttüklerini görüyoruz. Elbette dizinin ilerleyen dönemlerinde durumlar değişiyor, araya aşk giriyor. Ama çiftin zorlu sınavları hiçbir zaman bitmiyor diyebiliriz.

Diziden ve konusundan bahsettik. Şimdi esas noktaya gelelim ve Yemin dizisi oyuncuları üzerine konuşalım. Farklı isimleri bir araya getiren yapımda hem tecrübeli oyuncular hem de genç yetenekler yer alıyor. Dizinin bu kadar sevilmesindeki en büyük etmenlerden biri de bu oyuncular elbette. Eğer siz de Yemin dizisi oyuncuları kimler diye merak ettiyseniz bu yazımızı incelemenizi öneririz. Hazırsanız, Yemin dizisi oyuncuları ve gerçek hayatları hakkında uzun uzun konuşmaya başlayabiliriz!

Reyhan – Özge Yağız

Reyhan; küçük yaşta annesini kaybeden, mahzun ve narin bir kız. Çok da güzel. Emir’in babası Hikmet, öz olmasa da uzun yıllar boyunca ona dayılık ettiği ve destek olduğu için Hikmet’e saygıda kusur etmez. Ama bir gün Hikmet ondan sorumsuz oğlu ile evlenmesini istediğinde Reyhan bu işe karşı çıkar. Tanımadığı biriyle evlenmenin iki taraf için de sorun olacağını söyler. Fakat Hikmet, doğuştan engelli kızını abisine emanet edemeyeceğini söyleyerek Reyhan’ı bu evliliğe ikna eder. Nikah için İstanbul’a gelen Reyhan’ı Tarhun ailesinin evinde zor günler bekler. Eşi Emir’den saygı ve sevgi göremeyen genç kadın, kayınvalidesini de bir türlü memnun edemez. Her şeye rağmen yılmayan Reyhan’ın arkasında ise ne olursa olsun Hikmet yer alır ve ona destek olur. 

Yemin dizisi oyuncuları listemizin ilk ismi, başroldeki Reyhan karakterini hayat geçiren Özge Yağız. Daha önce Adını Sen Koy dizisinde karşımıza çıkan isim çok genç bir oyuncu. Yani önünde çok ama çok uzun bir dönem var. Biz kendisini daha birçok projede izleyeceğimizden eminiz.

Güzel oyuncuyla ilgili başka detaylar da verelim. Özge Yağız 10 Nisan 1997 tarihinde İstanbul’da doğmuş. Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisi’nden mezun. Şu an Star TV’de yayınlanan Sol Yanım dizisinde rol alıyor. Güzelliğiyle göz dolduran oyuncu, Adını Sen Koy dizi setinde tanıştığı rol arkadaşı Gökberk Demirci ile beraber. 

Maşallah diyelim kendisine!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Özge Yağız (@ozgeyagizz)’in paylaştığı bir gönderi

Emir – Gökberk Demirci

blank

Emir, Tarhun evinin sorumsuz ve yakışıklı oğlu. Artık 30 yaşına gelmiş olmasına rağmen ne iş ne de aşk hayatında bir ritim tutturamamış. Zaten öyle bir derdi de yok aslında. Ama babası oğlunun bu hallerine daha fazla kayıtsız kalamaz. Ve en sonunda Emir kendini babasının yeğeni olarak gördüğü Reyhan ile evlenmiş bir şekilde bulur! Evliliklerinin sabahında ise Emir çok büyük bir yemin eder ve Reyhan’a ona asla dokunmayacağını söyler. Sonrasında da babasıyla bugüne kadar yaşadığı bütün sorunların acısını Reyhan’dan çıkarırcasına genç karısını sürekli hor görür. Ama bu halleri çok uzun sürmeyecektir. Aşk, Emir’i gafil avlamak için beklemektedir. 

Ekranlarda Yemin’in Emir’i olarak gördüğümüz isim, Gökberk Demirci. İzmitli olan oyuncu 20 Ekim 1989’da dünyaya gelmiş. Gökberk Demirci’nin spor geçmişi ve modellik tecrübesi de var. Ama son kararı oyunculukta kılmış. Çok da iyi olmuş. Biz kendisini beğenerek izliyoruz! İlk olarak onu Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam dizisinde gördük. Adını Sen Koy ve Arka Sokaklar gibi yüksek reytingli dizilerde de rol alan Gökberk Demirci’nin iki de sinema filmi var. Sevgilisi ise, biraz önce bahsettiğimiz gibi, Özge Yağız. İkilinin evlenmesi bekleniyor!

Yakışıyorlar ama!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gökberk Demirci (@gokberkdemirci)’in paylaştığı bir gönderi

Hikmet – Berkant Müftüler

blank

Aslen Erzurumlu olan Hikmet karakteri, yıllardır istanbul’da yaşayan başarılı bir iş adamı. Hatta ülkenin en zenginlerinden biri. Ama amansız bir hastalığa yakalanır. Ve ölümü her geçen gün yaklaşırken ailesinin geleceği hakkında düşünmeye başlar. Sorumsuz bir oğlu, doğuştan engelli bir kızı ve biraz acımasız olarak tanımlanabilecek bir eşi olan bu adam; ailesini aklı başında birine emanet etmek ister. Bunun için de Erzurum’da yaşayan ve ailesini kaybettikten sonra kol kanat gerdiği Reyhan’ı İstanbul’a çağırır. Oğlu ile evlendirir. 

Yemin dizisi oyuncuları arasında yer alan Berkant Müftüler, 30 Kasım 1966 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan isim, 2010 yılında reklam filmlerinde oynayarak televizyon dünyasına giriş yaptı. Aynı sene onu Suskunlar dizisinde izledik. Sonrasında projeler ardı ardına geldi. Kara Sevda, Karadayı, Güneşin Kızları, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Söz, Jet Sosyete… Bunlar tecrübeli oyuncunun rol aldığı bazı yapımlar.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Berkant Müftüler (@berkantmuftuler)’in paylaştığı bir gönderi

Cavidan – Gül Arcan

blank

Cavidan, Hikmet’in eşi. Gösteriş meraklısı bir kadın ve işlerin her zaman onun dilediği şekilde ilerlemesini isteyen biri. Doğuştan engelli kızı Suna’dan utandığı için onu kimselere göstermek istemez. Bu da hem kızını hem de Hikmet’i yaralar. Oğlu Emir’e ise oldukça düşkün. Bu nedenle Hikmet’in uygun gördüğü kısmeti hiç beğenmez. Çünkü onun gözünde Reyhan taşralıdır. Ve oğlu çok daha iyilerine layıktır. Bu düşüncesi sebebiyle Reyhan’a dünyayı dar eder. 

Gül Arcan, Ankara doğumlu bir isim. 20 Ekim 1959 tarihinde dünyaya gelen Gül Arcan, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun. Hala Ankara Devlet Tiyatrosu’na bağlı olarak çalışan usta oyuncu, bugüne kadar farklı dizilerde de rol aldı. Adını Sen Koy ise Yemin’den önce en bilinen projesi. 3’ü erkek 1’i kız olmak üzere 4 çocuğu olan Gül Arcan’ın eşi ise rahmetli oyuncu ve komedyen Atilla Arcan. Bir dönem televizyonda Binbir Surat programıyla kitleleri peşinden sürükleyen ve birçok projesi ses getiren Atilla Arcan ile 1984 yılında dünya evine girmişlerdi. Atilla Arcan maalesef 2015 yılında hayatımızdan ayrıldı. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gül Arcan (@gularcanofficial)’in paylaştığı bir gönderi

Kemal – Can Verel

blank

Kemal, Hikmet’in kardeşi. Emir’in de amcası. Abisini babası gibi gören ve seven bu karakter, başarılı bir avukat ve aynı zamanda şirketin de ortağı. Çalışkan ve disiplinli biri. Hayatı tamamen annesi onları terk ettikten sonra kendisini sessizliğe gömen 5 yaşındaki kızı Masal üzerine kurulu. Kızını çok seven ve ona çok düşkün olan Kemal, terk edilmenin acısıyla bir daha konuşmayan Masal için her şeyi yapmaya hazır bir baba olarak karşımıza çıkıyor.

Can Verel, Fenerbahçeli eski futbolcu Engin Verel’in oğlu. Oyunculuk alanında kariyer yapmaya karar veren Can Verel, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almış. 1 Ocak 1982 tarihinde İstanbul’da doğan yetenekli isim, adını ilk kez yayınlandığı dönem birçok ünlüyü bir araya getiren Omuz Omuza dizisinde duyurmuştu. Sonrasında onu Gemilerde Talim Var, Arka Sokaklar gibi sevilen yapımlarda da izledik. Geçmişinde bir evlilik denemesi olan ama kısa süre sonra boşanan ismin bu ilişkiden bir kızı var. Şimdilerde avukat Serra Bozaslan ile ilişki yaşayan Can Verel, tıpkı dizideki karakteri gibi, kızına çok düşkün bir baba.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Can Verel (@canverel)’in paylaştığı bir gönderi

Masal – Cansın Mina Gür

blank

Masal, Kemal’in dünyalar tatlısı kızı. Küçük yaşında büyük yaralar alan yüreği annesinin onları terk edip gitmesine dayanamaz ve Masal birden bire sessizliğe gömülür. O günden beri hiç konuşmayan bu tatlı kız, babasının en büyük hazinesi.

Yemin dizisi oyuncuları listesinin en minik ismi, Cansın Mina Gür. 2013 yılında doğan bu tatlı kız, oldukça yetenekli. Bu zamana kadar birçok reklam filminde rol alan Cansın Mina Gür’ün ailesinin denetiminde olan bir sosyal medya hesabı var.

Çok tatlı!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cansın Mina Gür (@cansinmina)’in paylaştığı bir gönderi

Şehriye – Derya Kurtuluş Oktar

blank

Şehriye, Kemal’in evinin işlerini yapan tatlı bir kadın. Evi çekip çevirir. Kemal bir türlü bakıcı beğenmediği için çoğu zaman Masal’ın bakıcılığını da Şehriye yapar. Temiz kalpli ve iyi yürekli bir kadın olan Şehriye, hem Masal hem de Kemal tarafından çok sevilir.

Derya Kurtuluş Oktar, Yemin dizisi oyuncuları arasından tecrübesi ile ön plana çıkan bir isim. 29 Mayıs 1965 tarihinde İstanbul’da doğan oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın tiyatro bölümünden mezun. Eğitimini tamamladıktan sonra Şehir Tiyatroları çatısı altında çalışmaya başlayan usta isim, bugün aktif olarak sahneye çıkmaya devam ediyor. Tiyatroda Gazanfer Özcan, Nejat Uygur, Enis Fosforoğlu, Halit Akçatepe gibi isimlerle çalışma şansı bulan Derya Kurtuluş Oktar; televizyon dünyasına da Umut Taksi isimli dizi ile giriş yapmıştı. Sonraları Avrupa Yakası, Belalı Baldız, Akasya Durağı ve Adını Sen Koy dizilerinde de izlediğimiz başarılı oyuncu uzun zamandır evli ve bir de kızı var. 

Gelin sizi Derya Kurtuluş Oktar ile geçmişe götürelim!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Derya Kurtuluş Oktar (@deryakurtulusoktarr)’in paylaştığı bir gönderi

Cemre – Ceyda Olguner

blank

Emir’e içten içe aşık bir karakter Cemre. Ama Emir onu en yakın arkadaşı olarak görür. Bu durum da Cemre’yi sinir eder. Her fırsatta Emir ile Reyhan’ı ayırmaya çalışan Cemre, ısrarla başarısız olmasına rağmen denemekten vazgeçmez. 

Ceyda Olguner hayat veriyor dizideki Cemre karakterine. 1 Ocak 1987 tarihinde Ankara’da doğan güzel oyuncu Ankara Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi almış. İlk projesi Saklı Kalan’ın ardından Zeyrek ile Çeyrek, Sevda Kuşun Kanadında ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde de başarılı bir oyunculuk sergilemişti. Senarist Gürkan Tanyaş ile evli olan Ceyda Olguner, geçtiğimiz haftalarda eşiyle olan fotoğraflarını sosyal medyadan kaldırınca gündem olmuştu. Ama ikiliden bu konuyla alakalı bir açıklama gelmedi. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ceyda Olguner (@ceydaolg)’in paylaştığı bir gönderi

Suna – Sıla Türkoğlu

blank

Suna, Cavidan ve Hikmet’in doğuştan engelli kızı. Yaşamak için bakıma ve yardıma ihtiyaç duyan bu kız, babasının biriciği. Fakat annesi Suna’dan utandığı için onu insan içine çıkarmak istemez. Bu durum da Suna’nın canını çok yakar. Tekerlikli sandalyeye mahkum bu iyi niyetli kız, Reyhan’ın her zaman yanında olur ve ona destek verir. 

Sıla Türkoğlu da Yemin dizisi oyuncuları listesinin genç isimlerinden biri. 1999 yılında İzmir’de dünyaya gelen isim, liseyi bitirdikten sonra oyuncu olmaya karar vermiş ve soluğu onu bu yolda ilerleteceğini düşündüğü bir ajansta almış. Menajerlik ajansı aracılığıyla aldığı eğitimler sonrasında ilk tecrübesi Ağlama Anne dizisiyle olmuş. Belki hatırlarsınız, güzel oyuncu bu dizide Birce Akalay’ın hayat verdiği Alev karakterinin gençliğini canlandırmıştı. Sonrasında Yemin dizisi ile karşımıza çıkan genç ve yetenekli isim, Emanet adlı dizide de başroldeydi. Özel hayatı hakkında fazla bilgimiz yok. Ama kendisini daha birçok projede sık sık göreceğimizden eminiz!

Bu ne güzellik!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sıla Türkoğlu (@silaaturkoglu)’in paylaştığı bir gönderi

Süheyla – Tuğçe Ersoy Kacarski

blank

Süheyla, kendisini sessizliğe mahkum eden minik Masal’ın doktoru. Aynı zamanda da Cemre karakterinin annesi. Sık sık Kemal ile Masal’ın durumu hakkında konuşan ve onlara yardımcı olmaya çalışan, iyi niyetli bir kadın. Cemiyet içerisinde saygın bir konumda olan bu başarılı doktor, duruşundan ödün vermeyen bir hanımefendi olarak karşımıza çıkıyor. 

Tuğçe Ersoy Kacarski, sanatçı bir aileden geliyor. 3 Aralık 1978’te İstanbul’da doğan ismin babası, ünlü oyuncu Metin Ersoy. Ünlü aranjör ve prodüktör Emir Ersoy ise abisi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan yetenekli isim bugüne kadar birkaç farklı yapımda karşımıza çıktı. Hanımın Çiftliği, Ay Tutulması ve Kuş Dili en bilinen projelerinden. Yemin’den sonra ise kendisini kısa sürede final yapan Gel Dese Aşk dizisinde gördük. Güzel oyuncu evli ve bir oğlu var. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

tugceersoy (@tugceersoy)’in paylaştığı bir gönderi

Melike – Esra Demirci Çoban

blank

Melike, yıllardır Tarhan konağının işlerini gören kadın. Evin emektar hizmetlisi. Emir’i büyüten ve yardıma muhtaç Suna’ya kızı gibi bakan bu kadın, çok iyi yürekli ve temiz kalpli bir karakter. Ayrıca kendisi evde bir türlü huzur bulamayan Reyhan’ın en büyük desteklerinden biri.

İlk olarak Adını Sen Koy dizisinde izlediğimiz Esra Demirci Çoban, aslında sanat yönetmeni. Kendisinin oyunculuk eğitimi yok. Ama eşi Ali Çoban oldukça başarılı bir isim. Dizilerde rol almaya başladığında eşinden çok destek ve yardım gördüğünü sık sık dile getiren Esra Demirci Çoban’ın ikinci projesi Yemin. Bundan sonrasında hem sanat yönetmenliğine hem de oyunculuğa devam edeceğini düşündüğümüz Esra Demirci Çoban’ın bir de oğlu var. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Esra Demirci (@esrademircicoban)’in paylaştığı bir gönderi

Zafer – Ali Ragıp Dereli

blank

Zafer, Emir’in en yakın arkadaşı. İyi kalpli bir adam. Arkadaşına sürekli doğru yolu göstermeye çalışan ve destek olan Zafer, Emir’in Reyhan’la arasının düzelmesi için elinden geleni yapar. Çünkü o da Reyhan’ın Emir üzerinde yaratacağı olumlu etkiden çok emindir. 

Yemin dizisi oyuncuları arasında yer alan Ali Ragıp Dereli, aslında müzisyen. Mum isminde bir albümü olan sanatçı, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde tiyatro eğitimi almış. 22 Nisan 1985 tarihinde İstanbul’da doğan yakışıklı oyuncu Yemin’den önce Arka Sokaklar, Akasya Durağı ve Aşk-ı Memnu gibi bilinen yapımlarda da rol aldı. Özel hayatı hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığımız isim, zaman zaman modellik de yapıyor.

Sesini duymak isteyenler için bir performansını da paylaşalım!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ali DERELİ (@aliderelionline)’in paylaştığı bir gönderi

Oya – Gözde Gündüzlü

blank

Oya, Hikmet ve Kemal’in kız kardeşi. Uzun yıllar boyunca yurt dışında yaşamış biri. Sonrasında ülkeye dönerek şirketteki konumunu güçlendirmeye çalışır. Lüks düşkünü ve para harcamayı çok seven biri olarak karşımıza çıkan karakter, kendinden başkasını çok fazla düşünmez.

Daha önce TGRT Haber kanalında sunuculuk yapan Gözde Gündüzlü, 1982 yılında İstanbul’da doğmuş. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okuyan isim mezun olduktan sonra 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi almış. Sunuculuk döneminin sonrasında televizyonda tanınmaya başlaması ise Beni Böyle Sev, Güllerin Savaşı ve Gülperi dizileriyle oldu. Güzel oyuncunun eşi, Ender Gündüzlü.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gözde Gündüzlü (@gozdegunduzlu)’in paylaştığı bir gönderi

Zeynep – Balım Gaye Bayrak

blank

Zeynep, üvey annesi tarafından şiddete maruz bırakılan bir kız. Reyhan’ın yolu bir şekilde bu genç kızla kesişir. O da Zeynep’i üvey annesinin elinden kurtararak Tarhan’ların evine getirir. 

Balım Gaye Bayrak, Yemin dizisi oyuncuları listesinin en küçük isimlerinden biri. 2006 yılında İstanbul’da doğan yetenekli isim, şu an eğitimine devam ediyor. Daha önce İki Dünya Arasında ve Adını Sen Koy dizilerinde de izlediğimiz Balım Gaye Bayrak’ın yolu çok açık.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BALIM GAYE BAYRAK (@balim_gayebayrak)’in paylaştığı bir gönderi

Narin – Yağmur Şahbazova

blank

Narin, Reyhan’ın en yakın arkadaşı. Azerbaycan’dan Türkiye’ye çalışmak için gelen Narin, Zeynep ve Reyhan’la arkadaş olur. Tatsız olaylar sonunda yolu Kemal ile de kesişen Narin, ülkede kalmak için evlenmek zorundadır. Çareyi ise yine Tarhan evinde bulur.

Azeri karakter Narin’e hayat veren isim, Azeri bir oyuncu olan Yağmur Şahbazova. 13 Şubat 1987 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğan güzel oyuncu, ülkesinde de oldukça popüler. Annesi tiyatrocu olan isim, önceleri reklamlarda rol almış. Sonrasında ise Azerbaycan’da çok sevilen Vicdan Hakkı dizisinde oynamış. Şimdilerde Yemin dizisinde bizlerin karşısına çıkan başarılı ve güzel oyuncunun Türkiye’de daha birçok farklı projede rol alacağını düşünüyoruz. 

Kardeş ülkeden harika bir transfer, değil mi?

Elbette geçen sezonlarda Yemin dizisi oyuncuları arasından ayrılanlar oldu. Aynı zamanda diziye her sezon yeni bir isim de katılıyor. Biz izleyenler zaten biliyor, izlemeyenler için de sürprizi bozmayalım diyerek gidenlerden çok bahsetmedik. Ama dizinin çekirdek kadrosunu ve olayların bakışını belirleyen tüm karakterleri sizlere sunmayı da ihmal etmedik.

Dizi, içinde bulunduğumuz yayın döneminde hafta sonları ekranlara gelmeye devam ediyor. Ne zaman final yapacağına dair henüz bir bilgi yok. Zaten izleyiciler de bölümleri heyecanla izlenen bu yapımın yakın zamanda bitmesini istemiyorlar. 

Kalk Gidelim Oyuncuları

Kuzgun Dizisi Oyuncuları

Şevkat Yerimdar Oyuncuları

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz