Kefaret’in “Zeynep”i Nurgül Yeşilçay’ı Belalı Baldız Dizisindeki Arzu Parlak Karakteri ile Hatırlıyor musunuz?

Seda Ergin

ATV

4 Ocak 2021

Kefaret’in “Zeynep”i Nurgül Yeşilçay’ı Belalı Baldız Dizisindeki Arzu Parlak Karakteri ile Hatırlıyor musunuz?

Başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay, 1998 yılında yayınlanan İkinci Bahar dizisiyle gönülleri fethetti. O yıllardan sonra başarısına başarı, ününe ün katan Nurgül Yeşilçay, bir zamanların fenomen dizisi Belalı Baldız’da da oynadı. Biraz geçmişe gidip Nurgül Yeşilçay’ın eski hallerini hatırlayalım.

Kefaret Dizisinde Bir Anne Rolü

Nurgül Yeşilçay, Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kefaret dizisinde Zeynep karakterine hayat veriyor. Başarılı oyuncu Mert Fırat’la birlikte oynadığı bu dizide bir anne figürü olarak karşımıza çıkıyor.

Kefaret dizisi son zamanların modasına uyarak, Zülfü Livaneli’nin kitabından uyarlanmış bir dizi. Bu haliyle bir hayli ilgi çekti zaten. Bir de dizideki duyguların başarılı bir şekilde ekranlara yansıması var! Bu da başarılı oyuncuların usta hünerlerinden kaynaklanıyor! Nurgül Yeşilçay da hisli bir anne rolünü çok iyi canlandırıyor.

Haydi 2005’e Gidelim! Belalı Baldız Dizisi

Belalı Baldız dizisi, 2005 yılında ATV’de ekranlara gelen bir komedi dizisi. Dizideki usta oyuncular, başarıyla işlenen konular ve yerinde yapılan espriler zamanında bir hayli ses getirmiş. Öyle ki Nurgül Yeşilçay bu dizide, Berna Laçin ve Kenan Işık’la birlikte başrolde oynamış. Asmalı Konak dizisinden sonra ününe ün katan oyuncu, Belalı Baldız dizisiyle de zirveye çıkmış!

Dizinin konusu ise kısaca şöyle: Dilek ve Faruk, 3 çocuğuyla birlikte sakin bir hayat sürerken belalı baldız Arzu’nun gelmesiyle hayatları tamamen değişiyor. Arzu, “Melekler Konağı” dizisinde oynarken diziden kovuluyor. Böylelikle de ablası Dilek ve eşi Faruk’un yanına geliyor. Tahmin edersiniz, Arzu Parlak karakterini Nurgül Yeşilçay canlandırıyor. Arzu tam olarak belalı lakabına yakışan bir karakter.

Kaçık halleri, umursamaz tavırları, eğlenceyi sevmesiyle hem kendini sevdiriyor hem de “illallah” ettiriyor! Nurgül Yeşilçay’ın imajı da burada bir o kadar farklı. Onu bu haliyle görmek bizi bir hayli şaşırttı.

Zira belalı baldız karakteri, Nurgül Yeşilçay’ın şu sıralar oynadığı anne karakteriyle taban tabana zıt bir karakter. Diziyi izleyin bize hak vereceksiniz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz