Kimse Böyle Bir Şeyle Gündeme Gelmesini Beklemiyordu! Sen Çal Kapımı’nın Yakışıklısı Kerem Bürsin Hesap Sordu…

Aleyna

Haberler

30 Temmuz 2021

Kimse Böyle Bir Şeyle Gündeme Gelmesini Beklemiyordu! Sen Çal Kapımı’nın Yakışıklısı Kerem Bürsin Hesap Sordu…

Sen Çal Kapımı dizisinde Hande Erçel ile başrolü paylaşan Kerem Bürsin, dünden bu yana ülkenin her yerini cehenneme çeviren yangınlara karşı sakinliğini koruyamadı. Bürsin bu konuya dair henüz yangınların kontrol altına alınamamış olmasına tepkisini çok açık bir şekilde ortaya koydu. İşte Keren Bürsin’in ülkemizde hepimizin canını yakan orman yangınlarına dair sorduğu soru ve paylaştığı anlamlı story!

Türkiye Yanıyor!

Türkiye’de birçok yerde başlayan ve çok büyük zararlara, can kayıplarına neden olan orman yangınları şu anda hepimizin tek gündemi. An itibariyle ülkenin birçok noktasında ortaya çıkan yangınlara müdahaleler hala devam ediyor. Bu esnada Antalya’daki yangında 3, Marmaris’teki yangında ise 1 kişi hayatını kaybederken ormanda yaşayan birçok canlı ve ağaç yanarak hayatlarını kaybettiler. Son gelen bilgilere göre ise Mersin – Antalya karayolu da ulaşıma kapatılmış durumda. Hatta bazı bölgelerde insanlar otellerden deniz yolu ile tahliye edildi.

Nerede Bu Uçaklar?

blank

Tüm bu acı gelişmelerin ardından ise birçok ünlü isim tek yürek olarak aynı tepkileri göstermeye başladılar. Sosyal medya hesabından bu tepkisini ortaya koyan isimlerden birisi de Sen Çal Kapımı dizisinin Serkan Bolat’ı Kerem Bürsin oldu. Bürsin bugün paylaştığı bir story’de “Türkiye Yanıyor” hashtag’ı ile yetkililere “Uçaklar Nerede?” sorusunu yöneltti. Ancak bu tip orman yangınlarında kullanılabilecek olan yangın söndürme uçaklarının bölgeye neden hala yeterince tahliye edilmediği herkesin sorduğu soruların başında geliyor.

Bakan’dan ve THK Başkanından Açıklamalar

blank

Konuya dairse Bakan Pakdemirli’den ve THK’nın Kayyum başkanından bir açıklama geldi. Bakan Pakdemirli; “38 helikopterle yangınla mücadelemiz sürüyor. Şu anda yangınlarda iyiye gidiş var. Marmaris’te yerleşim yerlerinde tehlike kalmadı” şeklinde bir açıklama yaptı.

THK’nın Kayyum Başkanı Cenap Aşçı ise; “Bu akşam bir özel durumum vardı. Çocukluğundan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı. Oraya gitmek durumunda kaldım.” şeklinde bir açıklama yapınca sosyal medyada oldukça tepki çeken isimlerden oldu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz