Kırmızı Oda ve Camdaki Kız Cesaret Verdi! Her Yaptığı Olay Olan Ünlümüz de Psikoloji İşine El Attı

Aleyna

Haberler

20 Mayıs 2021

Kırmızı Oda ve Camdaki Kız Cesaret Verdi! Her Yaptığı Olay Olan Ünlümüz de Psikoloji İşine El Attı

Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan diziler, Türk dizi piyasasına yepyeni bir soluk getirdi. Yıllardır yayınlanan dizilerden farklı konu ve unsurlar içerdikleri için de Camdaki Kız, Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı dizileri çok sevildi.

Youtube’da Yepyeni Bir Format!

Özellikle birçok hikayenin eş zamanlı anlatıldığı Kırmızı Oda, hem tarz olarak hem de konu olarak farklı olması sebebiyle televizyon dünyasında bomba etkisi yarattı. Farklı insanların hikayelerini izlemek, dizi severler tarafından oldukça ilgi gördü. Tüketim çağında yaşadığımızı düşünürsek, özellikle medya sektörü en çok tutulanı bularak o formata eğilmeye başladı. Hal böyle olunca ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan da farklı bir format denemeye karar verdi.

İşte Anamnesis!

blank

Armağan Çağlayan youtube kanalı 196Sekiz’de Anamnesis isimli yeni bir seriye başladı. Bu formatta Çağlayan programa Psikoterapistleri konuk ederek onlardan çeşitli vaka örneklerini, ve vakaların nasıl çözüme ulaştığını dinliyor. Ünlü televizyoncu programın amacını ‘kişlerin hayat öykülerini ifşa etmek değil, toplum sağlığı açısından belki de tedavi olamam şeklinde gelişen olumsuz algıyı kırmayı sağlayarak, psikolojik destek almaya teşvik etmek’ şeklinde açıklıyor.

İlk Konuk Uğur Dalan

blank

Programın ilk bölümü 19 Mayıs akşamı Youtube’da yayınlandı. Armağan Çağlayan’ın bu formattaki ilk konuğu psikiyatrist Uğur Dalan oldu. Dalan, bordeline teşhisi konan Derya ve Narsist Murat’ın aşk hikayesini anlattı. Psikiyatrist Uğur Dalan, hikayede hastalarını gerçek isim, yaş, meslek ve şehir gibi bilgilerini kullanmadığını, bu bilgileri değiştirerek yalnızca hikayeyi olduğu gibi anlattığını vurguladı. Böylece seyirciden gelebilecek ‘özel hayatı ifşa’ tepkilerinin de önüne geçmiş oldu.

Bu Format Çok Beğenildi!

blank

Daha ilk bölümden binlerce izlenme alan içerik, Çağlayan’ın takipçileri tarafından çok beğenildi. Videonun en başında yapılan, videonun amacına ve hikayelerin yalnızca seanslarla kısıtlı kısmının anlatıldığına dair açıklama, izleyiciler tarafından taktir edildi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz