Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy Bakakaldı! Netflix Avantajını Gole Çeviren İlker Kaleli Herkesi Geride Bıraktı

Aleyna

Haberler

21 Nisan 2021

Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy Bakakaldı! Netflix Avantajını Gole Çeviren İlker Kaleli Herkesi Geride Bıraktı

Dünyadaki en geniş film ve oyuncu veri tabanını barındıran IMDB, Türk aktörler arasında kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Kazanan Netflix avantajını iyi kullanan İlker Kaleli oldu!

IMDB

IMDB, dünyanın dört bir yanındaki sinema aşıklarının katkısıyla genişleyen, neredeyse tüm filmler ve oyunculara dair veri barındıran bir sinema platformu. Kullanıcıların puanlarıyla şekillenen “En İyi Filmler” ve oyuncuların sıralandığı starmetreler, herkes için bir başvuru niteliği taşıyor. Kafa dağıtmak için film izlediğimizde bile ilk olarak IMDB puanına bakıyoruz, düşünün!

Elçin Sangu Demet Özdemir Burak Özçivit Neslihan Atagül Barış Arduç Serenay Sarıkaya Fahriye Evcen Hande Erçel

Hal böyle olunca, filmler kadar oyuncular için de IMDB’de görünür olmak büyük bir avantaj haline geldi. Özellikle de Türk dizi sektörünün dünya çapında yakaladığı başarıyı düşünürsek, starmetrelerin çok önemli olduğunu görüyoruz. Burada ölçülen popülerlik sayesinde oyuncular için yepyeni fırsatlar doğabiliyor. Türk aktörler sıralamasının son birincisi ise çok şaşıracağınız bir isim!

Netflix Vurdu Gol Oldu

İlker Kaleli

IMDB listelerinde uzun yıllardır Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu ve Çağatay Ulusoy gibi starları ilk sırada görmeye alıştık. Ama bu kez birinci olan ünlü oyuncu İlker Kaleli’ydi! Ünlü oyuncu, dünya çapında çok izlenen Netflix yapımı “The Serpent” dizisindeki başarılı oyunculuğuyla dikkati üzerine çekmişti. Böylece, artık starlığın değil, uluslararası projelerde yer almanın önemli olduğunu gördük!

Engin Akyürek Çağatay Ulusoy Kerem Bürsin Kıvanç Tatlıtuğ

İlker Kaleli’yi, özellikle Latin Amerika’da inanılmaz bir hayran kitlesine sahip olan Engin Akyürek takip etti. Yakında Engin Akyürek’in başrolünde oynadığı “Sefirin Kızı” da Güney Amerika’da gösterime girecek, o zaman belki de birinciliği geri alabilir! Üçüncü sırada ise yine Netflix sayesinde tüm dünyanın tanıdığı Çağatay Ulusoy var. Onu da popülaritesinin kaynağını çözmek hayli zor olan Kerem Bürsin ve her devrin yıldızı Kıvanç Tatlıtuğ izliyor. Kim bilir, belki de yeni Netflix dizisi “Bir Denizaltı Hikayesi” yayınlanınca Kıvanç Tatlıtuğ listeyi yine alt üst edebilir!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz