Maraşlı’nın Mahur’u Alina Boz’u Konuşmayan Kalmamış! En Çok Konuşulan Kadın Oyuncular Listesi Herkesi Şaşırttı

Aleyna

Haberler

27 Mart 2021

Maraşlı’nın Mahur’u Alina Boz’u Konuşmayan Kalmamış! En Çok Konuşulan Kadın Oyuncular Listesi Herkesi Şaşırttı

Maraşlı çok kısa bir sürede Türkiye’nin en sevilen dizilerinden biri haline gelen Alina Boz, güzelliği ile dillerden düşmüyor. Maraşlı’daki başarılı performansıyla göz dolduran ünlü güzel, Digilup tarafından yapılan sosyal medya araştırmasına göre en çok konuşulan kadın oyuncu oldu.

alina boz-maraşlı

Maraşlı, her hafta ekranlarda fırtınalar estirmeye devam ediyor. Atv ekranlarında izleyiciyle buluşan fenomen dizi, tek amacı kızı Zeliş’i hayata döndürmeye çalışan ancak güzeller güzeli Mahur’u kurtarmasıyla aşka düşen Maraşlı’nın hikayesini izlediğimiz dizi, reyting listelerini adeta darmadağın ediyor.

alina boz-maraşlı

Başrollerini Burak Deniz ve Alina Boz’un paylaştığı Maraşlı’nın güçlü kadrosunda ise Kerem Atabeyoğlu, Saygın Soysal, Cemil Büyükdöğerli, Rojda Demirer, Melis İşiten gibi isimler var. Çarpıcı konusu ve Burak ile Alina’nın kusursuz kimyasıyla hayran kitlesi gittikçe büyüyen Maraşlı, pazartesi akşamları yakıp kavuruyor.

En Çok Konuşulan Kadın Oyuncu

Digilup tarafından yapılan sosyal medya araştırmasına göre kadın oyuncuların geçen haftaki sıralaması belli oldu. Maraşlı dizisiyle büyüleyen güzel oyuncu Alina Boz’un birçok ünlünün arasından sıyrılıp birinci sıraya oturması ise herkesi şaşırttı.

alina boz-maraşlı

Alina Boz’un ardından ikinci sıraya Hande Erçel otururken üçüncü sıraya ise Sefirin Kızı’nın yıldızı Tuba Büyüküstün yerleşti.

Annesi Rus Babası Bulgaristan Göçmeni

Alina Boz 14 Haziran 1998’de Rusya’nın başkenti Moskova’da doğdu. Annesi Rus, babası ise Bulgaristan göçmeni bir Türk olan Alina Boz, ilkokula başlayana kadar Rusya’da kaldı. Ailesinin işleri nedeniyle Türkiye’ye dönen Alina Boz yedi yaşında İstanbul’a geldi ve ilkokula eğitimini tamamladı. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olan ünlü isim mezuniyetin ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazandı.

alina boz-maraşlı

Oyunculuk kariyerine yaşında 2013 yılında on beş yaşında Cesur Hemşire dizisinde Canan olarak başlayan Boz, Paramparça dizisinde büyük bir çıkış yaptı. 2017 yılında Bölük filminde rol alan ünlü isim sonrasında Sevda’nın Bahçesi dizisinde oynadı. 2018 yılında Vatanım Sensin dizisinde Prenses Anastasia Romanova rolünü üstlenen Alina, aynı yıl Elimi Bırakma dizisinde başrol oynadı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz