MasterChef Jürisi Somer Sivrioğlu’ndan Herkesi Şaşırtan ve Şok Eden İtiraf: “Ben Orada Dayak Yedim”

Aleyna

Haberler

6 Temmuz 2021

MasterChef Jürisi Somer Sivrioğlu’ndan Herkesi Şaşırtan ve Şok Eden İtiraf: “Ben Orada Dayak Yedim”

TV 8’in sevilen ve Survivor’dan sonra merakla beklenen yarışmalarından birisi olan MasterChef, yarışmacıların heyecan dolu anları kadar jüri üyeleri ile de dikkatleri çekiyor. Her birisi ayrı ayrı nitelikleri ve sevimlilikleriyle yarışmaya oldukça renk katan jüriler kimi zaman da izleyicileri şoke ediyor. Aynen Somer Sivrioğlu’nun dün yaptığı itirafta olduğu gibi!

Dayak Yedim!

Aslen Eskişehirli olan Somer Sivrioğlu, program esnasında yarışmaya Eskişehir’den katılan yarışmacı ile memleketi üzerine sohbet etmeye başladı. Hatta oradaki Sivrioğlu Camii’nin dedeleri tarafından yaptırıldığını anlatan Somer Sivrioğlu ardından Eskişehir’de dayak yediğini de açıkladı.

Eskişehir’e Gitmiyorum

Eskişehirli olduğunu söyleyen Sivrioğlu’na arkadaşları “Kaç yıldır Eskişehir’e gitmiyorsun?” diye sorunca Sivrioğlu yaşadığı kötü olayı anlatmaya başladı. Fenerbahçeli olan Somer şef deplasman maçında Eskişehirli olduğunu ama Fenerbahçe’yi tuttuğunu söyleyince dayak yediğini söyledi. Diğer jüri üyesi arkadaşları ise o olaydan beri de Eskişehir’e gitmediğini itiraf eden Somer Şef’e gülmekten kendilerini alamadılar.

Ben Eskişehirli Değilim

Hatta yaşadığı olayın etkisinden kurtulamadığı belli olan Somer Sivrioğlu daha da ileri giderek “Ben Eskişehirli değilim” dedi. Kendisinin Kadıköylü olduğunu savunan Somer Şef “Ben Eskişehirli değilim babamlar Eskişehirli, ben Kadıköylüyüm” dedi.

Gerçekten Hiç Eskişehir’e Gitmemiş

somer sivrioğlu masterchef

1971 yılında kendisinin de söylediği gibi İstanbul’da dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, öncelikle Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimini tamamlayan Sivrioğlu, ardından master yapmak için Avustralya’ya gitti. Burada yüksek lisans yaparken bir yandan da şeflik kariyerine ilk adımını attı. Öncelikle restoranlarda yöneticilik yapan Somer Şef daha sonra menüsünde Türk lezzetlerinin yer aldığı kendi restoranını açtı. Bu dönemde Sidney’deki restoranının yanı sıra MasterChef Avustralya’da misafir jüri üyeliği yaptı. 2015 yılında Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera kitabını yayınlayan Soner Sivrioğlu, 2018 yılından bu yana da MesterChef Türkiye’nin jüri üyeliğini yapmakta.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz