Meğer Onlar da Herkes Gibiymiş! Hayranlarından Eleştiri Yağmuru: Ortigiller Demet Akalın ve Alişan’a Şok Tepki!

Aleyna

Haberler

22 Mayıs 2021

Meğer Onlar da Herkes Gibiymiş! Hayranlarından Eleştiri Yağmuru: Ortigiller Demet Akalın ve Alişan’a Şok Tepki!

Instagram’ın ünlü çekilişlerini bilmeyen yoktur! Hatta sırf bu çekilişler sayesinde geçimini sağlayan, büyük paralar kazanan pek çok kişi var. Ancak Demet Akalın ve ortisi Alişan’ın Instagram’ın bu ünlü çekilişlerinden birine dahil olması herkesi çok şaşırttı. Her gün televizyon ekranlarının tanınmış isimlerinden ortigillere Instagram’da eleştiri yağmuru geldi!

Instagram’ın Kuralları Baştan Yazıldı!

Instagram’da “Influencer”lık diye bir meslek ortaya çıktığından beri Türkiye’nin büyük bir kısmı takipçi sayısını arttırmak için büyük uğraşlar veriyor. Hatta her 50-60 bin takipçiye ulaşan kişi; ürün ne olursa olsun Trendyol’un “kaydırmalı link” furyasına katılarak Trendyol’dan para kazanmaya çalışıyor. Özellikle de Trendyol’un agresif pazarlama stratejileri yüzünden Instagram’a girmek istemesek de zamanla bu pazarlama hamlesine alıştık, alışmak zorunda kaldık!

blank

Ancak Instagram’da yüzbinlerce ya da milyonlarca takipçiye ulaşmak artık eskisi kadar kolay değil! Bunun en büyük sebeplerinden biri Instagram’ın sürekli değişen ve gelişen yapay zeka destekli algoritması. Instagram’ın Keşfet bölümü eskiden arkadaşlarımızın takip ettiği ya da like ettiği gönderilere göre değişiyordu. Bu sayede Keşfet’e düşmek ve oradan takipçi elde etmek daha kolaydı.

blank

Demet Akalın ve Alişan Yok Artık Dedirtti!

Fakat Instagram’ın yeni algoritması tamamen her kullanıcıya özgü olduğu için; bırakın Keşfet’e düşmeyi, sizi takip eden kişilerin Akış’ına bile düşemiyorsunuz! Akış kısmının geçtiğimiz yıllarda değişmesinin ardından Instagram’ın kuralları baştan yazıldı. Bu kurallardan biri de fazla takipçi = para kazanmak gibi bir algıya dönüştü. Bu algı ise çekilişleri beraberinde getirdi.

Pek çok kişi daha fazla kişiye ulaşmak için büyük sayfaların çekilişlerine katılmaya ve takipçi sayısını arttırmaya çalışıyor. Bu taktiğin doğru ya da yanlış olduğu tartışmaya açık ancak çekiliş reklamlarına ekranlarda tanıdığımız ünlü simaların dahil olması herkesi çok şaşırtıyor! Örneğin Star TV’de program yapan ortigiller Demet Akalın ve Alişan, Çağrı Taner’in çekilişinin reklamını yapıyor!

Normalde takipçi kasmaya çalışan Influencerların taktiği olan bu çekilişlerde Demet Akalın ve Alişan’ı görmek herkesi çok şaşırttı. Hatta pek çok kişi hem Alişan’a hem de Demet Akalın’a sitem etmeden duramadı.

blank
Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz