Meryem Uzerli Yıllar Sonra İtiraf Etti: Can Ateş Hamileliğin Sonlanması İçin Baskı Uygulamış: “Erkek İstemezse..”

Aleyna

Haberler

8 Mart 2021

Meryem Uzerli Yıllar Sonra İtiraf Etti: Can Ateş Hamileliğin Sonlanması İçin Baskı Uygulamış: “Erkek İstemezse..”

Güzel oyuncu Meryem Uzerli önümüzdeki ay Rusya’da düzenlenecek olan “Kadın Sinerjisi Forumuna” davet edildi. Rusya’dan gelen bu daveti kabul eden güzel oyuncu, forumda “Meslek hayatında eşit haklara sahip olmayı hızlandırmak için neler yapabiliriz ve kendimizi toplumdaki stereotip, basmakalıp ve benzeri değerlerden nasıl kurtarabiliriz?” başlıklı bir konuşma yapacak.

Meryem Uzerli

Meryem Uzerli, Rusya’da yapacağı konuşmadan önce Habertürk’e röportaj vermeyi de ihmal etmedi. Güzel oyuncu, iki kızı ve Amerikalı sevgilisiyle birlikte Almanya’da hayatına devam ediyor. Fakat Koronavirüs aşısı olmak için ailesiyle Türkiye’ye gelen Meryem Uzerli’nin Türkiye’de ne kadar kalacağı henüz açıklanmadı.

Meryem Uzerli

Meryem Uzerli’den Kadınlar Günü Özel Röportajı!

Habertürk gazetesine hem Rusya’da katılacağı forum hem de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında konuşan güzel oyuncu, 2021 yılında “Kadın hakları” konusunu konuşmak zorunda olduğumuz için utanç duyuyormuş! Mehmet Çalışkan’ın “Kadın hakları cümlesi sizde neyi çağrıştırıyor?” sorusuna “Bu bağlamda benim aklıma her şeyden önce şu soru geliyor; ‘Aman Allah’ım! Bu konuda hâlâ mı konuşmamız gerekiyor?’ Üzücü ama gerçek. Çünkü cevabı; ‘Evet!’ Benim kendi dünyamdaki ve çevremdeki insanlar arasında bu konuda ayrım yapılması hiç söz konusu olmadı. Bu yüzden olacak, ayrımcılık yapılmasını hiç anlamadım ve hiç anlamayacağım da. Kadın Hakları cümlesi bende kısaca, kadınların da erkeklerin sahip olduğu tüm haklara ve fırsat eşitliklerine ve kız çocuklarının da aynı şekilde özellikle eğitimde erkek çocuklarla aynı hak ve ve fırsat eşitliğine sahip olmalarını çağrıştırıyor. Bu eğitime çocuk yetiştirirken mümkün olduğu kadar erken ve özellikle de okulda başlanması gerekiyor.” cevabını verdi.

Meryem Uzerli

Güzel oyuncu “Kadınlarla ilgili en büyük hayaliniz nedir?” sorusuna ise “Günün birinde kadınların eşit haklara sahip olarak yaşamalarının dünyanın en tabii şeyi olması. Önemli olan şeyin genel anlamda ne cinsiyet, ne deri rengi, ne nereden geldikleri değil, insanın ‘kim’ olduğunu bilmenin önemli olduğunu insanlığın anlayabilmesini. Ancak eşit haklara sahip olunan bir toplumda ve sosyalleşmede sağlıklı ilişkilerin gelişip gerçekleşebileceğini insanlığın anlayabilmesini. En büyük hayallerimden biri kadınların Allah vergisi eşsiz annelik haklarının ve buna bağlı olarak da çocukların korunmasının tüm dünyada garanti altına alınması” açıklamasını yaptı.

Meryem Uzerli

Meryem Uzerli, büyük kızı Lara’nın babası Can Ateş’ten, hamile olduğu için psikolojik şiddet gördüğünü de itiraf etti!

Can Ateş, Meryem Uzerli’ye Psikolojik Şiddet Uygulamış!

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, o dönemde Can Ateş’le birlikteydi. Bu birliktelikten hamile kalan güzel oyuncu, Can Ateş’in çocuğu istememesi üzerine Almanya’ya dönmüş ve kızı Lara’yı Almanya’da dünyaya getirmişti. Fakat Can Ateş’in Meryem Uzerli’ye hamileliğini sonlandırması için baskı yaptığını bilmiyorduk.

Meryem Uzerli ve Can Ateş

Meryem Uzerli, Mehmet Çalışkan’ın “Hiç fiziki, sözlü veya psikolojik şiddete maruz kaldınız mı? Kaldıysanız o anki tepkiniz / tavrınız ne oldu?” sorusuna verdiği cevapla herkesi şaşırttı: “… Daha sonraları ilk kızıma hamile kaldığımda ve Allah’ın izniyle dünyaya getirmeye karar verdiğimde; çocuğumun biyolojik babası bana, ‘erkek istemezse, kadın olarak benim böyle bir kararı veremeyeceğimi’ söyledi. Bu konuda beni ikna etmek için erkek arkadaşları; hatta hatta kız arkadaşları bile devreye girip benimle irtibat kurdular ve bana çok telkinde bulundular. İşte onların bana bu yaptıklarını, psikolojik şiddet olarak hissettim. Özellikle de anne adayı olan biri olarak…”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz