Miami’den Pozitif Enerji Gönderen Şeyma Subaşı Takipçisiyle Kavgaya Tutuştu Instagram Yıkıldı: “Engel Olamıyorsunuz!”

Aleyna

Haberler

20 Ekim 2021

Miami’den Pozitif Enerji Gönderen Şeyma Subaşı Takipçisiyle Kavgaya Tutuştu Instagram Yıkıldı: “Engel Olamıyorsunuz!”

Uzun süredir takipçileriyle polemiğe girmekten çekinen Şeyma Subaşı, bugün her ne olduysa kendisine yorum yapan bir takipçisine yanıt verdi ve ortalık karıştı! Uzun süredir Amerika’da hayatını devam ettiren Şeyma Subaşı’nın Google Çeviri’den alınmış gibi duran cümleleri ve kısa süre içinde yorumları silmesi herkesi çok şaşırttı! Bakalım neler yaşanmış?

Kavga Böyle Başladı!

Her şey Şeyma Subaşı’nın bir gönderisi ile başladı. Paylaştığı gönderi de Türkiye’deki birçok kişiyi genelleme altına alan güzelimiz şu sözleri söyledi; “Düşünen-düşünen-düşün O bırak Şeyma ben her zaman dünyanın akışına ters düşmeyi severim. Toplum (özellikle ülkemde ) insanları kutulara kilitiemek istiyor. Örneğin, istedikleri için ya da gerçekten mutlu oldukları için değil, güvenlik ve basit cevaplar aradıkları için evli kalıyorlar. Büyük resmi düşündüğünüzde, fethedilecek yeni dünyalar bulmak için farklı bir yol seçmeye izin verirsiniz. Ve eminim ki dünyada yaşadıklarımdan daha fazlası var. Öğrenmeye devam etmeyi seviyorum, büyümeye devam etmeyi ve kendimi her yönüyle geliştirmeyi seviyorum. Bunu yapmayı bırakmayacağım”

Takipçiden Atak!

Şeyma Subaşı’nın bu yorumunun ardından, bir takipçisi kendisine katılmadığını dile getirdi ve tartışmanın fitili ateşlenmiş oldu. Şeyma Subaşı’yı genelleme yapmakla suçlayan kadın, asıl kutuya hapsolan kişinin kendisi olduğunu ifade etti; “Bu tarza sahip olmak için sadece kendini düşünmek gerekiyor eee haklısın biz Türk kadınlarında bu duygu yok biz anaç ruhlu aileye ve örfe bağlı hatta bağımlıyız.. Bencilliği daha öğrenemedik ama biliyor musun kendimizi hem geliştirip hem mutlu oluyoruz hem mutlu ediyoruz senin haberin yok sanırım.. Sen de kendini bir kutuya hapsetmişsin farkında değilsin. Senin ülkende sadece kendi ayakları üstünde duran kimseye yaslanmayan başarılı üretken kendini ve hayatını geliştiren mutlu nice kadın var gör biraz genelleme yaparak haksızlık etme”

blank

Şeyma Subaşı ise her nedendir bilinmez kendisine gelen bu yoruma yanıt vermek istedi ve kendini savundu; “Bunları yapmak için bencil olmak gerekmez. Eğer içten yapıyorsanız ve gerçekten mutluysanız bana bunları yazmanıza bile gerek yok. Zaten enjoy ediyor olmanız ve olduğunuz şu andan çok memnun olmanız lazım. Çünkü sizi savunmanızı gerektirecek bir şey yazmıyor orada. Ne genelleme var ne bir şey. Sadece düşüncelerim ve bana göre olan gerçekler. Haksızlık etmeyin ne kendinize ne de gerçekte tanımadığınız insana iyi günler”

Laf Sokmaya Başladı!

Şeyma Subaşı’nın tartıştığı kadın dişli çıkınca tartışma daha da alevlendi ve kadın Şeyma Subaşı’ya yüklenmeye devam etti; “Ama atladığınız şu ki siz düşüncenizi yaşamakta olduğum şartlar altındaki ülkemi ve bizleri örneklendirerek anlatırsanız savunurum ben de size göremediğiniz tarafı paylaştım.. Tabii ki mutluyum bu mutluluğu size de anlatıyım istedim ayrıca siz de gerçekte tanımadığınız aynı hayat ve şartları paylaşmadığınız insanlara haksızlık ettiniz keşke sadece kendi düşüncenizi ülkenizi ve yaşayan insanları katmadan bitirseydiniz yorumunuzu siz şimdi bizi gerçekte tanıdığınız için mi bu düşüncede oldunuz?”

blank

Şeyma Subaşı ise kadına bu sefer laf sokmaya çalıştı ancak kurduğu cümleler herkesi çok şaşırttı! Birçok kişi Şeyma’nın ne demek istediğini anlamadı; “Gerçekten anlıyorum sizi. Savunma içgüdülerinize engel olamıyorsunuz zordur gerçekten (biliyorum kendimden ama hakim olmak iyi hissetirir) ve egonuzda hiç izin vermiyor tabiki de yazılanı okuyup anlayıp geçip sadece hayatınızı gerçekten mutlu olduğunuz gibi yaşamaya.. Size başka yorum yapmayacağım, iyi günler” Ancak bu konuşmanın ardından Şeyma Subaşı kısa süre içinde yorumları sildi!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz