Miss Turkey Yarışmasındaki Görüntülerini Paylaşan Çağla Şikel Minnettarlığını Kelimelere Sığdıramıyor: “Hayatım nasıl da…”

Aleyna

Haberler

5 Aralık 2020

Miss Turkey Yarışmasındaki Görüntülerini Paylaşan Çağla Şikel Minnettarlığını Kelimelere Sığdıramıyor: “Hayatım nasıl da…”

Miss Turkey Güzellik Yarışması ‘nın 1997 yılındaki 1. güzeli olarak karşımıza çıkan bir isimden bahsediyoruz bu kez. O dönemlerden beri güzelliğine güzellik katan, yükselerek ekranların sevilen yüzü olan Çağla Şikel’den.

Önce Türkiye’de yapılan yarışmayla Türkiye güzeli belirleniyor. Sonra da bu güzelin Dünya Güzellik Yarışması’nda ülkemizi temsil etmesi gerekiyor. 1929 yılından bu yana her yıl düzenli olarak yapılan yarışmada farklı farklı güzeller seçiliyor.

Türkiye güzellerimiz bu yarışmayla adını duyuruyor ve işte böyle hayatlarımıza giriyor. Onların da bir gecede hayatı değişiyor. Tıpkı çağla Şikel’in söylediği gibi.

Güzel mankenimiz, sunucumuz, oyuncumuz Çağla Şikel 1997 yılında yapılan Türkiye Güzellik Yarışması’yla hayatımıza dahil olmuştu. Sonra her zaman ekranlarda görmeye devam ettik onu.

Aynı yıl Burcu Esmersoy da yarışmaya katılmıştı. O ise 4. güzelimiz olarak hafızalara kazındı. 1997 yılında Çağla’nın güzel olarak seçildiği an ise şöyle:

“Her Şeye Teşekkür Ederim”

Çağla Şikel biraz geçmişe gitmiş ve duygulanmış olsa gerek. Instagram hesabından paylaştığı bir gönderiden anlıyoruz bunu. Güzel manken, 1999 yılının Miss Turkey tanıımını yaptığı videoyu paylaşıyor bizimle.

Nasıl heyecanlı olduğunu, tir tir titrediğini bize söylüyor ama onu zaten videoda da çok net görüyoruz. Bu videoyla geçmişini hatırlamış Çağla Şikel. O dönemlerdeki heyecanlarını tekrar yaşamış belli ki.

Yarışmada birinci olunca hayatının tacı onun oluveriyor. Bir de bir notu var ki bizi de hüzünlendiriyor! “Gençleşmiş hissettiren hayatıma, herkese ve her şeye teşekkür ederim!” diye ekliyor güzel manken minnettarca.

“Taç sizin olabilir! Bir gecede hayatınız değişebilir!” derken hiç de abartmıyor Çağla Şikel. Tıpkı kendisinin olduğu gibi pek çok güzelin hayatı bu yarışmayla değişiyor.

Tarihin Tozlu Sayfalarından

1997 yılının güzeli seçildikten sonra Çağla Şikel, 1998 yılında 1. olan güzel Buket Saygı’ya tacını takıyor. O an bile çok heyecanlı olmalı ki elleri titriyor baksanıza!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz