Melisa Sözen’i Alya İle Sevdiyseniz Bu Karakterlere Bayılacaksınız! İşte Sevilen Oyuncunun En Başarılı Performansları…

Aleyna

Haberler

5 Aralık 2020

Melisa Sözen’i Alya İle Sevdiyseniz Bu Karakterlere Bayılacaksınız! İşte Sevilen Oyuncunun En Başarılı Performansları…

Ünlü oyuncu Melisa Sözen, Kırmızı Oda’da oynadığı Alya karakteriyle milyonların kalbine dokundu. Ama Sözen’in en az bunun kadar etkili başka performansları da var!

Ünlü oyuncu Melisa Sözen, bu sezon Kırmızı Oda dizisinde canlandırdığı Alya karakteriyle milyonların yüreğine işledi. Korkunç geçen çocukluğu ve sevilmemenin öfkesi yüzünden hayatı kendine zindan eden Alya’nın iyileşme serüveni haftalarca Türkiye’yi ekrana kilitledi. Özellikle Sözen’i bu karakterle tanıyan izleyiciler ünlü oyuncuyu çok özleyeceklerini sık sık dile getiriyor.

Ancak Melisa Sözen, çocuk denecek yaştan itibaren ekranlarda ve beyaz perdede olan, ödüllü bir oyuncu. Sözen’i yeni projelerinden önce en az Alya kadar iyi oynadığı bu karakterlerde izleyerek hasret gidermeye ne dersiniz?

1. Çemberimde Gül Oya!

Melisa Sözen

Melisa Sözen, Türkiye televizyon tarihinin en başarılı dizlerinden biri sayılan Çemberimde Gül Oya’da başrol oynadığında henüz 20 yaşındaydı! Gazeteci Feriha’yı canlandıran Sözen, annesinin öyküsünü bir yazı dizisinde anlatarak 1970’ler ve 2000’lerde geçen öykünün farklı kısımlarını birbirine bağlıyordu.

2. Kabuslar Evi!

Melisa Sözen

Kabuslar Evi, her bölümü aynı evde çekilen ama farklı hikayeler içeren bir gerilim serisi. Sadece DVD olarak çıkan bu seri pek bilinmediği için Melisa Sözen’in en etkili performanslarından biri de gözden kaçtı! Sözen, bu filmde aslında başka biri olduğunu iddia eden Ece karakterini canlandırdı. Gizemli sevgilisini bekleyen Ece, ailesinin ve seyircinin sabır sınırlarını epey zorladı!

3. Bıçak Sırtı!

Melisa Sözen

Melisa Sözen, deyince çoğu insanın aklına Bıçak Sırtı’nın rüya kadrosunun en “naif” parçası Nisan geliyor. Sözen, henüz 22 yaşındayken 30’lu yaşlarda bir anne olan Nisan’ı çok büyük bir başarıyla canlandırmıştı. Hem de Fikret Kuşkan, Erkan Can, Nejat İşler, Mehmet Günsür, İpek Bilgin gibi isimlerin yanında parlamayı başararak!

4. Bir Bulut Olsam!

Melisa Sözen ve Engin Altan Düzyatan

Melisa Sözen, bu dizide de 18 yaşında ve Mardin’de bir hapis hayatı yaşayan Narin’i anlatıyordu. Sözen, Narin’in kırılganlığı kadar aşkını ve gitgide güçlenmesini de layığıyla oynadı.

5. Pazarları Hiç Sevmem!

Melisa Sözen

Melisa Sözen, bu filmde “işi, aşkı ve tadı olmayan” ama aklına eseni yapan ve neşeli Deniz’i müthiş oynadı. Depresif bir Sözen görmek istemiyorsanız bu film tam size göre!

6. Şubat!

Melisa Sözen

Melisa Sözen bu dizide Yağmur ve Sabah adındaki iki kardeşi canlandırdı. Sözen, hayatını yıllarca bir odada geçirmeye mahkum olan Sabah’ın masumiyetini o kadar güzel yansıttı ki, bu diziyi izleyip ona hayran kalmamak elde değildi.

7. Bir Varmış Bir Yokmuş!

Melisa Sözen ve Mert Fırat

Masallarla iç içe anlatılan bu aşk hikayesinde Melisa Sözen anasınıfı öğretmeni Nehir’i canlandırdı. Hiç düşünmeden, içinden geldiği gibi hareket eden büyük aşık Nehir’i çok seveceksiniz!

8. Kış Uykusu!

Melisa Sözen

Finali Melisa Sözen’e yurt dışı kapılarını açan, Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu ile yapalım. Sözen, bu filmde evliliğinde umduğunu bulamamış ve kendini sıkışmış hisseden genç bir kadını oynadı. Üstelik, Kış Uykusu büyük ödülü almasa Cannes jürisi o sene “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü büyük ihtimalle Sözen’e verecekti!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz