Netflix’in Yeni Dizisi 50m2 Kardeş Payı ve Leyla İle Mecnun Senaristinin Kaleminden Çıktı Ama Çok Eleştirildi!

Aleyna

Haberler

28 Ocak 2021

Netflix’in Yeni Dizisi 50m2 Kardeş Payı ve Leyla İle Mecnun Senaristinin Kaleminden Çıktı Ama Çok Eleştirildi!

Son yılların en popüler dijital platformunun Netflix olduğunu herkes kabul edecektir sanırım. Türkiye’de birkaç senedir faaliyette olmasına rağmen milyon abone ulaşan Netflix; dizi, film, program, belgesel gibi konularda gerçekten “okyanus” misali bir arşive sahip. Sadece sevilen yapımların teliflerini almakla kalmıyor, her sene yüzlerce farklı proje üreterek; kendi arşivini de oluşturuyor.

Netflix

Türkiye’de pek çok farklı dizi ve filme yapımcılık yapan Netflix, Türkiye pazarından oldukça memnun olacak ki; 2021 yılı için 20’den fazla dizi ve filmi izleyicileriyle buluşturmak için kolları sıvadı. Son olarak “Bir Başkadır” dizisiyle izleyicilerden tam not alan Netflix, sonunda Türkiye için doğru yolu bulduk diyorduk ki herkesi hayal kırıklığına uğratan bir diziyle karşımıza çıktı. O dizi, muhtemelen sizin de adını duyduğunuz belki de ilk bölümünü izlediğiniz 50m2 dizisi.

50m2

Özellikle Netflix’in yayınladığı son filmler, izleyiciler tarafından “facia” olarak adlandırıldı. Güçlü oyuncu kadrosuna rağmen izleyicilerden geçer not alamayan filmler “9 Kere Leyla” ve “Azizler” Netflix filmlerine bakış açımızı oldukça negatife çevirdi. Cüneyt Özdemir’e göre 50m2 isimli karakomedi dizisi de Netflix dizilerine negatif bakmamızı sağlayacak kadar kötüymüş!

Netflix’in İlk Türk Komedi Dizisi: 50m2!

50m2

Netflix’in yeni karakomedi dizisi 50m2, önceki günlerde izleyicilere sunuldu. Başrollerinde Engin Öztürk, Aybüke Pusat ve Cengiz Bozkurt’un olduğu 50m2; Netflix Türkiye’nin ilk komedi dizisi. Yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir oturuyor. Senaryo ise Burak Aksak’ın kalemine emanet edilmiş.

50m2

Türkiye’nin en sevilen komedi dizilerinden olan Leyla ile Mecnun, Burak Aksak’ın kaleminden çıkan bir yapım. Selçuk Aydemir ise Kardeş Payı dizisinin senarist ve yönetmeni. Kağıt üzerinde her şey mükemmel! Dizinin konusu ise biraz enteresan: Hayatını kurtarmak için kaçarken kendisini bulmaya çalışan Gölge adlı gizemli bir tetikçinin hikâyesini anlatıyor. Gölge, kendisine uzun süredir babası gibi davranan Servet’in ihanetinin ardından, kendini aniden yabancı bir mahallede 50 metrekarelik bir terzi dükkanında bulur ve olaylar gelişir!

50m2

Cüneyt Özdemir 50m2’yi Yerden Yere Vurdu!

IMDb’den şimdilik 7.1 puan alan 50m2 dizisi, Cüneyt Özdemir tarafından çok eleştirildi! Hem diziyi hem de Netflix’e ağır eleştirilerde bulundu:

Ancak sosyal medyada beğenenler oldukça fazla, Burak Aksak ve Selçuk Aydemir mizahını herkes sevmiyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz