Şarkı Yarışmasında Muazzez Abacı ve İbrahim Tatlıses Birbirine Girmiş: “Benim Notam Yok, Rotam Var!”

Aleyna

Haberler

28 Ocak 2021

Şarkı Yarışmasında Muazzez Abacı ve İbrahim Tatlıses Birbirine Girmiş: “Benim Notam Yok, Rotam Var!”

Bugün sizi biraz geçmişe götürüyorum, 2008 senesine. Star TV’de o dönemin şarkı yarışmalarından birine gidiyoruz. Yarışmanın adı “Hayalin İçin Söyle” sunucu Cenk Eren, jüri üyeleri İbrahim Tatlıses, Seda Sayan ve Muazzez Abacı! Yarışmanın kadrosu tam anlamıyla şampiyonlar gibi misali!

Hayalin İçin Söyle

O yıllarda Türk Sanat Müziğinin değişmez isimlerinden Muazzez Abacı ve ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in en sevildiği, yıldızlarının en parlak olduğu yıllar. RTÜK, o yıllarda etliye sütlüye karışmayan bir kurum olarak biliniyor. Kavga, gürültü, kaos çok popüler o yıllarda televizyon ekranlarında. Boşuna “RTÜK AFK” diye bir kavram türemedi internet aleminde.

Muazzez Abacı VS İbrahim Tatlıses!

Muazzez Abacı ve İbrahim Tatlıses

Televizyonun o karanlık döneminde bir kavga da “Hayalin İçin Söyle” programında yaşandı. Jürilerden Muazzez Abacı ve İbrahim Tatlıses bir anda birbirine girerek herkesi şaşırttı. Kavganın sebebi ise Muazzez Abacı’nın yarışmacıya “Notalara uyarak okudun, aferin” diyerek yüksek puan vermesi üzerine İbrahim Tatlıses’in “Ben nota bilmem, detone okudun!” diyerek ısrar etmesi Muazzez Hanımı kırıyor ve eğitimi hakkında açıklama yapmaya başlıyor: “Sizin reytinglerinizi biliyoruz ama benim 10 yılımı verdiğim eğitimlerime hicaz makamında konuşurken, İbrahim Bey ‘Efendim siz ne anlarsınız, pes kalmıştı bağlaması’ diyerek bana müdehale ederse burada olmaz. Hiç olmazsa onu bırakın İbrahim Bey!”

Ardından İbrahim Tatlıses araya girmeye çalışsa da; Muazzez Hanım izin vermiyor: “Bu halk sizi başınıza taç etmiş, çok güzel reytingleriniz var. Önce siz beni dinleyeceksiniz. Ben 10 sene diz dövdüm emek harcadım ve kendimi, haddimi biliyorum. Bir kenara çekildim, sizin gibi reyting kaygım yok. Ama benim sanatıma siz, hele de siz. Elif görseniz mertek sanırsınız. Laf edemezsiniz.” diyerek sözlerine son veriyor.

Elif Görseniz Mertek Sanırsınız!

Muazzez Abacı ve İbrahim Tatlıses

Ancak İbrahim Tatlıses, özellikle de “Elif görseniz mertek sanırsınız” sözünü alınmış olacak ki konuşmaya başlıyor: “Muazzez Hanım kulağınız duymuyor sanırım, kusura bakmayın. Siz notayı konuştunuz ben de size dedim ki ‘Çocuk zaten notayı yanlış basmadı’ …” diye sözüne devam edecekti ki, Muazzez Abacı yine araya girdi: “Siz pavyonda şarkı okurken, ben sabah 9 akşam 5 radyoda bunun eğitimini alıyordum. Eğitimi bu kadar ayak altı etmeyin efendim! O zaman göndermeyin çocuklarınızı okula! İbrahim Tatlıses 30 senede bir çıkar, ona kanmayın” diyor.

Muazzez Abacı ve İbrahim Tatlıses

Bu sözler İbrahim Tatlıses’i sinirlendiriyor: “Ne yapayım gitmişseniz Muazzez Hanım? Sabah 9 akşam 5, ben de hiç gitmedim nasıl olacak? Benim karşımda olan herkes nota biliyor ama makam bilmiyor. Benim notam yok rotam var!” diyerek tartışmaya son noktayı koyuyor.

Olay en nihayetinde tatlıya bağlanıyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz