Osman Bey’in Ölümüne İntikam Yemini: Cenge Gittiğimiz Atlarımız Bizim Tabutumuz Olsun! Kuruluş Osman 61. Bölüm Fragmanı

Aleyna

ATV

27 Mayıs 2021

Osman Bey’in Ölümüne İntikam Yemini: Cenge Gittiğimiz Atlarımız Bizim Tabutumuz Olsun! Kuruluş Osman 61. Bölüm Fragmanı

ATV’nin sevilen ve bol aksiyonlu dizilerinden birisi olan Kuruluş Osman’da bu hafta intikam yeminleri içiliyor. Ölmek var dönmek yok diyerek çıkılan yolda neler olacak? İşte Kuruluş Osman 61. bölüm fragmanı!

Kuruluş Osman 60. Bölümde Neler Olmuştu?

Kuruluş Osman Malhun Hatun OSman Bey

Geçtiğimiz hafta Osman Bey’in Malhun Hatun’la evlilik törenleri için Kayı Obası’nda bir düğün toyu kurulur. Toya uç bölgesinin Türk beyleri de katılırlar. Osman Bey ve Malhun Hatun için oldukça görkemli bir düğün yapılır. Bu evliliğin olmasına rıza göstermiş olmasına rağmen Osman Bey’i çok seven Bala Hatun bu evlilikten ötürü aslında çok üzülür. Ama acısını içine atmaya ve göstermemeye çalışır.

Göç Katarına Saldırı

blank

Bu arada artık Domaniç Yaylasına göç mevsimi gelmiştir. Bu nedenle de düğün toyunun hemen ardından göç kararı verilir ve hazırlıklar başlatılır. Obanın göçeceği haberini alan Togay Osman Bey’e saldırmaya karar verir. Osman Bey’se Söğüt’teki işlerini bitirmek için geride kalır. Göç katarı yola çıkar ancak kısa bir süre sonra Togay’ın komutasındaki Moğolların saldırısına uğrar. Saldırıda Bamsı Bey ağır yaralanır. Osman Bey saldırıyı öğrenir öğrenmez harekete geçer.

Kuruluş Osman 61. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 61. bölüm fragmanında Osman Bey göç katarına yapılan saldırının hesabını sormak için toparlanır. Adeta intikam yemini içen Osman Bey birliğine “Cenge gittiğimiz atlarımız tabutumuz olsun” diyerek canları pahasına savaşmalarını emreder. Ancak Osman Bey’in intikamının peşine düşeceğinden emin olan Togay da başka planlar ve tuzaklar kurmaya devam eder.

Benzer Haberler

Senanur kılıç 27 Mayıs 2021

Yürü osman beeeeeey

Senanur kılıç 27 Mayıs 2021

Yürü yürü yürü 👍👍

Yorum Yaz