Oyuncu Çift Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in İlginç Keşfedilme Hikayeleri! Hayat Nelere Kadir

Aleyna

Haberler

8 Temmuz 2021

Oyuncu Çift Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in İlginç Keşfedilme Hikayeleri! Hayat Nelere Kadir

Ünlü olmak ve keşfedilmek için yeteneğin yanı sıra “Biraz da şans lazım” dedirten hikayeler var gerçekten. Bu hikayelerden birisi de ünlü oyuncular Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’e ait. İşte sevilen oyuncuların keşfedilme ve oyunculuğa adım atma hikayeleri!

Fahriye Evcen

Fahriye Evcen aslında Düsseldorf Üniversitesi’nde sosyoloji bölümünü okurken bir yandan da amatör olarak tiyatro ile ilgilenir. Bu arada tatil için Türkiye’ye geldiği bir dönemde Oya Aydoğan’ın yapmış olduğu bir televizyon programına seyirci olarak katılır. Aslında televizyonun hiç aklında olmadığını, tiyatro yapmak istediğini anlatan Evcen’e Oya Aydoğan, ‘Oyunculuk yapmak ister misin?’ diye sorar ve her şey bu soruyla başlar.

Zor Ama Başarılı Bir Karar

blank

Ancak Almanya’da kurulu bir düzeni olan Fahriye Evcen Türkiye’ye taşınmak istemediği için Oya Aydoğan’ın teklifini reddeder. Sonra döndüğünde bu konuyu düşünmeye devam edince de “Oyunculuğa başlangıç için neden Türkiye olmasın?” diyerek Türkiye’ye gelir. Almanya’daki üniversitesinde kaydını dondurarak sırf oyunculuk için Türkiye’ye gelir. 2005 yılında Oya Aydoğan Evcen’i yönetmen Ümit Efekan’a önerir. Bunun üzerine Evcen ‘Asla Unutmam’ dizisinde oynar. Beş yıl kadar oyunculuk yapan Evcen okumayı sürdürür ve Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nü bitirir. Bu süre içinde ‘Yaprak Dökümü’ dizisinde Necla, ‘Çalıkuşu’nda Feride rolleri ile kendisini Türkiye’ye tanıtır. Hatta Evcen genç Türkan Şoray’a benzetilir.

Burak Özçivit

blank

Burak Özçivit’in oyunculuğa ve şöhrete adım atmasına vesile olan olay da oldukça ilginçtir. Özçivit’in annesi oğlundan habersiz olarak fotoğraflarını alıp Best Model yarışmasına gönderir. Fakat o sırada fotoğraflar yanlışlıkla seçici kurul tarafından çöpe atılır. Son anda organizatörler kendilerinden habersiz çöpe atılan bu 8 fotoğrafı fark ederler ve Burak Özçivit yeniden yarışmaya katılmayı hak eder.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz