Özge Gürel En Uzun Gece İçin En Güzel Filmleri Önerdi! Listede Yok Yok…

Dilek

Haberler

21 Aralık 2020

Özge Gürel En Uzun Gece İçin En Güzel Filmleri Önerdi! Listede Yok Yok…

Ünlü oyuncu Özge Gürel, Dizi Doktoru için verdiği röportajda yılın en uzun gecesi 21 Aralık için 10 güzel film önerisi verdi. Listede ne ararsanız var!

Malum bugün yılın en uzun gecesini yaşayacağız! Ünlü oyuncu Özge Gürel de sinema severleri unutmadı ve Dizi Doktoru için verdiği röportajda favori 10 filmini söyledi. Gürel’in film zevkine güvenen hayranlar ve en uzun gecede güzel filmler izlemek isteyenler için işte o liste!

1. Big Fish!

Big Fish fotoğrafı

Ünlü yönetmen Tim Burton’ın önderliğinde masalsı bir dünyaya adım atmak ister misiniz? Filmde inanması imkansız olan hikayeleri yaşadığını anlatan bir baba ve ona inanmayan oğlunun öyküsü anlatılıyor. Will Bloom -oğul- ölüm döşeğindeki babasını görmeye gittiğinde bu hikayelerle arasında yeniden bir bağ kuruluyor. Will Bloom babasının anlattıklarının gerçek olup olmadığını anlamaya çalışırken onunla beraber masallarla dolu bir dünyada kayboluyoruz.

2. Salesman!

blank
blank

Özge Gürel bu kez sevenlerini İran sinemasının en güzel örneklerinden birini izlemeye davet ediyor. Filmin yönetmeni Asghar Farhadi, İran’ın ünü tüm dünyayı saran ve neredeyse her filmiyle Oscar’da kendine yer bulan bir isim. Film, evleri kazı çalışmaları nedeniyle zarar gören ve kendilerine yeni bir ev arayan Rana ve Emad çiftini anlatıyor. Çift kendilerine arkadaşları yardımıyla yeni bir ev bulsa da evle ilgili kendilerinden gizlenen bir detay var! Çiftin toplumsal ahlak ve bireysel dürtüler arasında kalışını, yaşadıkları çıkmazları anlatan filmde aynı zamanda sizi büyük bir sürpriz bekliyor.

3. Heat!

Heat fotoğrafı

Efsane oyuncular Al Pacino ve Robert de Niro bu filmin başrolünde! Filmde Neil McCauley (Robert de Niro) ve Chris Shiherlis (Val Kilmer) profesyonel bir suç çetesinin üyeleri. Planladıkları gibi gitmeyen büyük bir soygunun ardından meşhur komiser Vincent Hanna (Al Pacino) çetenin peşine düşüyor ancak ellerinde hiçbir kanıt olmadan! Büyük oyuncuları beraber izleme fırsatı sunan “Heat” gecenize heyecan katacak kaliteli bir polisiye.

4. Shutter Island!

Shutter Island fotoğrafı

Leonardo DiCaprio ve Mark Ruffalo’nun başrollerini paylaştığı “Shutter Island” da aklınızı alacak bir polisiye ve psikolojik gerilim. DiCaprio’nun oynadığı Edward Daniels ve Ruffalo’nun canlandırdığı Chuck Aule başarılı dedektifler olarak bir gizemi çözmeye çalışıyor. Bunun için bir adada kurulan akıl hastanesine giden dedektifler kayıp bir hastayı bulmaya çalışıyor. Çevredeki herkesin garip tavırları ve Daniels’ın gördüğü halüsinasyonlar onu kaçan birini aramaya değil adadan kaçmaya yönlendiriyor.

5. Gangs of New York!

Gangs of New York fotoğrafı

Özge Gürel de Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio hayranı olsa gerek! Ünlü oyuncunun önerdiği beşinci film bu yönetmen ve oyuncu ikllisini tekrar bir araya getiriyor, üzerine de son dönemin en iyi oyunlarından Daniel Day Lewis’i ekliyor. Hikâye 1800’li yıllarda New York’ta geçiyor. ABD’nin kuruluş aşamasını anlatan filmde bir nesil önceden New York’a geldiği için kendisini yerli olarak görenler ve yeni gelenler arasındaki çekişmeler anlatılıyor. Çoğunlukla İrlanda’dan gelen yeni göçmenler ve onların kendilerine yer arayışları Leonardo DiCaprio’nun karakteri ve çeteler özelinde anlatılıyor.

6. About Elly!

About Elly fotoğrafı

Özge Gürel bizi yine İran’a ve Asghar Farhadi’nin dünyasına çağırıyor. Film, yaz tatili için İran’ın kuzeyinde bulunan uzun süredir terk edilmiş yazlıklarına giden üç İranlı ailenin öyküsünü anlatıyor. Almanya’daki evliliğini bitiren Ahmad, İranlı bir kadınla evlenmek istiyor. Ahmad ve Elly birbirlerinden ilk görüşte hoşlanıyor.

7. Rocky 1!

Rocky fotoğraf

Özge Gürel bu listeden beklenmeyecek bir seçim de yaptı. 1970’lerin efsane Hollywood serisi Rocky’nin ilk filmini öneren Gürel, herhalde hayranlarını gaza getirmek istiyor! Film, ABD’li bir işçinin (Sylvester Stallone) boş zamanlarında yerel bir kulüpte boks yaparken keşfedilmesini ve şampiyonluğa doğru giden yolunu anlatıyor. Tabi aşkı da ihmal etmeden!

8. Cafe de Flore!

Cae de Flore fotoğrafı

Ruh eşi kavramına inanır mısınız? Öyleyse bu filmi kesinlikle seyredin! Bu kavram üzerinden iki paralel öykü anlatan “Cafe de Flore” tam sizlik. Lisede tanışıp birbirlerine bağlanan Antoine ve Carol evlenip iki çocuk sahibi oluyor. Film, ”Bu, her sebepten mutlu olabilen ve bu mutluluğun farkına varabilen bir adamın hikayesi” diye başlasa da işler planlandığı gibi gitmiyor!

9. Kill Bill!

Kill Bill fotoğrafı

Fenomen yönetmen Quentin Tarantino’nun altı ay arayla vizyona giren “Kill Bill: Vol. 1” ve “Kill Bill: Vol. 2” filmleri, düğününde karnında çocuğuyla Bill ve ekibinin saldırısına uğrayan ve dört yıllık bir komanın ardından yaşama dönen Bride’ın ettiği intikam yeminini anlatıyor. Bride’ın ölüm listesi etrafında şekillenen film oldukça akıcı ve uçuk dövüş koreografilerine sahip!

10. Midnight In Paris!

Midnight In Paris fotoğrafı

Usta yönetmen Woody Allen’ın Paris’te geçen filmi özellikle sanat ve edebiyat tutkunları için bir hazine! Yazar olmak isteyen senarist Gil’in Paris tatili sırasında bir gece çıktığı yürüyüşü anlatan film, Gil’in kendisini 1920’lerde bulmasıyla başlıyor! Ernest Hemingway’den Salvador Dali’ye, T. S. Eliot’tan Gertrude Stein’a kadar önemli ve ilham verici insanlarla tanışan Gil, bizi de o yıllara döndürüyor.

Bu da Özge Gürel’in Size Bonusu!

Spirited Away fotoğrafı

Tarihin en popüler ve iyi animesi olarak kabul edilen “Spirited Away”, küçük Chihiro ve ailesinin yeni bir kasabaya taşınmalarıyla açılıyor. Chihiro, meraklı ailesinin başının derde girmesi sonucu fantastik bir dünyada kendini buluyor. Chihiro, ailesini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılıyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz