Pınar Altuğ Atacan, Şebnem Sungur ve Işın Karaca’dan Ortak Uyarı! Ayıp, Yapmayın Bunu

Aleyna

Haberler

4 Ağustos 2021

Pınar Altuğ Atacan, Şebnem Sungur ve Işın Karaca’dan Ortak Uyarı! Ayıp, Yapmayın Bunu

Tam bir haftadır ülkemizde birçok bölgede meydana gelen orman yangınları felaketi sürerken ülke çapında yaşanan dayanışmalar da hepimizin gururlanmasına neden oluyor elbette. Ancak bu dayanışmayı yalnızca yardım için değil bir de şov için yapanlar var ki, işte onlar da anında kendilerini gösteriyor. İşte bu işi şova dönüştüren kişiler için Pınar Altuğ Atacan, Şebnem Sungur ve Işın Karaca’dan sert uyarı!

Her Yer Yanıyor, Ülkemiz de…

Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok ülkesinden son günlerde orman yangınlarına dair haberler gelmeye devam ediyor. Ancak maalesef aşırı hava sıcaklıkları nedeniyle gittikçe çoğalan ve kontrol altına alınması da bir hayli zor olan bu yangınlar birçok bölgede büyük kayıplara neden oldu. Şu ana kadar 8 insanımız, belki milyonlarca ağacımız, kurdumuz, kuşumuz ve daha nice canlımızı bu felakette kaybettik. Maddi anlamda ise oldukça büyük kayıplar söz konusu. Yangın söndürme ve kurtarma çalışmaları ise hala devam ediyor.

Yardımlar Çoğalıyor

blank

Böylesi felaket günlerinde bu yaşanılanların üstesinden gelebilmenin en önemli yolu ise karşılıklı bir dayanışma ve kilitlenme hali doğal olarak. Ve burada da aynen bu şekilde oldu. Çaresizce yangınların söndürülmesini bekleyen onlarca köy, kasaba ve şehrimize tüm ülkeden yardımlar yapmaya başladı. Ancak bu yardımlar maalesef kimi zaman bir gösteriye bir şova dönüşmüş durumda. Öyle ki bu şovlardan rahatsız olanlarda var.

Yapmayın, Ayıp!

blank

Pınar Altuğ Atacan, Işın Karaca ve Şebnem Sungur da işte tam bu konuya parmak basmışlar. Her üçü de Manavgatlı bir köylümüzün veryansın ettiği bir konuyu taşımışlar sosyal medya hesaplarına. “Bize yardım erzak getirmeniz utandırmıyor ama verirken videoya çekmeniz çok utandırıyor” demiş halktan birisi haklı olarak. Gerçekten de videoya çekmek nedir? Bu kadar mı işledi bazılarının içine şov dünyası. Bu noktada gerçekten de Pınar Altuğ Atacan, Işın Karaca ve Şebnem Sungur’a katılmamak elde değil. “Gerçekten ayıp, yapmayın bunu, yapmayın.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz