Kimsenin Çözemediği İşe El Attı! Yasemin Özilhan’dan Orman Yangınlarını Söndürmek İçin İnanılmaz Destek

Aleyna

Haberler

4 Ağustos 2021

Kimsenin Çözemediği İşe El Attı! Yasemin Özilhan’dan Orman Yangınlarını Söndürmek İçin İnanılmaz Destek

Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Yasemin Özilhan, orman yangını için hem sosyal medyada farkındalık yaratıyor hem de yardım kampanyaları için elinden geleni yapıyor. Ama son hareketi büyük bir sorunu çözebilir!

Günlerdir Çözülemiyor

Yangın

Türkiye’nin Ege ve Akdeniz bölgelerini ciddi bir şekilde etkisi altına alan orman yangınları, birkaç gündür herkesin en önemli gündemi oldu. Hava desteği olmadığı için bir türlü önlenemeyen ve çabucak söndürülemeyen yangınlar, pek çok tartışmaya da yol açtı. “Türk Hava Kurumu’nun yıllarca bu yangınları söndüren uçaklarına ve pilotlarına ne oldu?” sorusu, bir haftadır herkesin zihninde. Türkiye’nin uçakları yetersiz olduğu için dünyadan yardım isteyenler de yeni bir kamplaşma yarattı. Bazılarına göre yurt dışından yardım istemek bir acizlik göstergesiydi! Ancak kendi kaynaklarımızla işin altından kalkamadığımız da apaçık ortadaydı. Bu yüzden, ünlü isimler hava desteğine çare bulmak için kolları sıvadı.

Instagram’da Pilot Arıyor

blank

Orman yangınlarını söndürmek için günlerdir büyük bir yardım kampanyası organize eden Demet Akalın, büyük takdir topladı. Yakında, tıpkı ünlü şarkıcı Haluk Levent’in AHBAP’ı gibi bir dernek kurma niyetinde!

Ünlü şarkıcı, işi o kadar ileri götürdü ki, özel bir helikopter şirketi buldu ve yangını söndürmesi için anlaştı. Ama bürokrasiye takıldı! Herhalde bu tarz sorunları aşmış olacak ki, bugün de Instagram’da pilot arıyordu.

Demet Akalın story

Ama helikopterden daha iyisini bulan bir isim de var!

Firmayla Temasa Geçti

Cemiyet hayatının tanınan isimlerinden Yasemin Özilhan, Instagram’da da 1.4 milyon takipçiye sahip. Çoğu ünlü isim gibi o da maddi gücünü yardım kampanyaları için, sosyal medya gücünü de farkındalık yaratmak için seferber etti. Ama bugün öyle bir çağrı yaptı ki, bu büyürse orman yangınlarının önüne gerçekten de geçebiliriz!

Yasemin Özilhan story

Londra’da Babcock adında bir şirketin 100 tane yangın uçağı olduğunu ama devlet talebi olmadan açılamayacağını öğrenen Yasemin Özilhan, hemen firmayla irtibata geçti. “Amacımız kimseyi aciz göstermek değil. Acil hava desteği için çabalıyoruz” diyen ünlü isim, devletin talep oluşturması için bir sosyal medya kampanyası başlattı. Umarız, işe yarar!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz