Reytinglerde Adı Yok Ama Tüm Dünya Sefirin Kızı’nı Konuşuyor! Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek Twitter’ı Yıktı

Aleyna

Haberler

22 Şubat 2021

Reytinglerde Adı Yok Ama Tüm Dünya Sefirin Kızı’nı Konuşuyor! Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek Twitter’ı Yıktı

Star oyuncular Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’i buluşturan “Sefirin Kızı”, reytinglerde hezimete uğruyor. Ama sosyal medyada onlardan iyisi yok!

Tuba Büyüküstün Engin Akyürek

Star TV’nin sevilen dizisi “Sefirin Kızı” ekibi, başrol oyuncusu Neslihan Atagül projeden ayrılınca bomba bir isimle anlaştı. Star oyuncu Tuba Büyüküstün, uzun süre sonra ekrana döndü ve fenomen dizi “Kara Para Aşk”taki eski partneri Engin Akyürek’le tekrar buluştu. Bu haber, özellikle yurt dışında büyük yankı uyandırdı. Çünkü Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in starlığı, büyük ölçüde yurt dışında kazandıkları başarılardan kaynaklanıyor!

Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün gibi önemli bir ismin, bir diziye sonradan katılmak gibi riskli bir işi kabul etmesi pek alışılmış bir durum değil. Star oyuncunun teklifi kabul etmesinde, patlama yapması beklenen yurt dışı satışlarından pay almasının etkisi olduğu söyleniyor. Nitekim, yapımcılar ve Tuba Büyüküstün haklı çıktı. Dizi reytinglerde çakılsa da yurt dışındaki izleyiciler sayesinde sosyal medyada daha çok ses getirmeye başladı.

Dünya Gündemine Taşıdılar

Tuba Büyüküstün Engin Akyürek

Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek, “Kara Para Aşk” sayesinde özellikle Güney Amerika’da büyük bir hayran kitlesine kavuştu. Dizi o kadar popüler oldu ki, dünyaca ünlü futbolcu Lionel Messi bile izlemeye başladı! Dolayısıyla, iki oyuncunun “Sefirin Kızı” için tekrar bir araya gelmesi, Türkiye’den çok diğer ülkelerde ses getirdi.

Tuba Büyüküstün Engin Akyürek

Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in hayranları, 36’dan fazla ülkeden attıkları mesajlarla diziyi Twitter’da dünya gündemine taşıdı! Bu ülkeler Avustralya’dan Hindistan’a kadar çeşitlilik gösteriyor. Bir tek Antarktika kıtası eksik desek yeri!

En Popüler Oyuncu Engin Akyürek

Engin Akyürek

“Sefirin Kızı”nın başrol oyuncusu Engin Akyürek, Somera’nın araştırmasına göre “En Popüler Erkek Oyuncular” listesinin bir numarası. Üstelik, o listede dizisi reytinglerde iyi durumda olan neredeyse hiçbir erkek oyuncu yok! Bu durum, değişen koşullarda dizilerin devam etmesi için reytinglerin tek ölçüt olamayacağının bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

Hande Erçel Kerem Bürsin

Örneğin, listede 2. sırada olan Kerem Bürsin’in oynadığı “Sen Çal Kapımı” da reytinglerde düşüşte. Ancak, benzer biçimde dizinin yurt dışı satışları çok iyi. Hem de sosyal medya ve basında Kerem Bürsin ve partneri Hande Erçel’den bahsedilmeden geçen tek bir gün yok!

Tuba Büyüküstün

Dolayısıyla, Tuba Büyüküstün transferinin reytinglerde bir etkisi olmasa da, istenen etkiyi yarattığını söyleyebiliriz. Kadına şiddeti körüklediği ve hikaye tıkandığı için reytingleri düşen “Sefirin Kızı”nın bu transferle yeni bir yola girmesi, reyting karnesini de yavaş yavaş düzeltebilir!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz