Sadakatsiz Dizisinin Selçuk’u ve Anneannesi Leman Sam’dan İçinizi Isıtacak Muhteşem Bir Dans!

Aleyna

Haberler

12 Mart 2021

Sadakatsiz Dizisinin Selçuk’u ve Anneannesi Leman Sam’dan İçinizi Isıtacak Muhteşem Bir Dans!

Son günlerde Sadakatsiz dizisindeki Selçuk rolü ile sık sık gündeme gelen Tarık Emir Tekin’i bugün de anneannesi Leman Sam ile birlikte bir dans videosunda görüyoruz. Leman Sam ve torunu Tarık Emir Tekin’in yaşam enerjileri izleyen herkesi etkileyecek cinsten. İşte anneanne torundan sevimli mi sevimli anlar!

Kızıl Saçtan Taviz Yok!

Upuzun kızıl saçları, kadife gibi yumuşak ses tonuyla Leman Sam’ı tanımayan yoktur herhalde. 18 dilde söylediği şarkıları, diplomatik konserleri ve Livaneli şarkılarına kattığı mükemmel yorumla Leman Sam sanat camiasının önemli isimlerinden birisi.

Aynı zamanda hayvan sevgisi ile bilinen ve halen 19 kedisiyle birlikte yaşayan sanatçı doğaya olan tutkusuyla da hayranlarının kalbini kazanmış durumda. Profesyonel anlamda müzik hayatına başlamadan önce Spor Bakanlığı’nda tercümanlık yapan ünlü sanatçı bir dönem gazetecilik ve hatta çiçekçilik bile yapmış. 1979 yılında İstanbul Devlet Operası’nda solist olmak için açılan sınava girerek kazanan Leman Sam maalesef daha sonra ekonomik şartlar nedeniyle kadro sınavına katılamamış. Ama bunun ardından Mehmet Teoman’la tanışan ünlü sanatçı için müzik dünyasının kapıları nihayet açılmış.

Yasak Elma Dizisinin Ender'i Şevval Sam ve Leman Sam

Şehnaz ve Şevval Sam adında iki kızı olan Leman Sam toplumsal duyarlılığı da oldukça yüksek sanatçılar arasında bilinir. Bu nedenle hakkında birçok dava açılmış olan Leman Sam yine de toplumsal duyarlılığı artırmak için her zaman elinden geleni yapan idealistlerden. Ünlü sanatçı ayrıca “Sokak şarkıcısı olmak benim için daha önemli” diyerek hiç kaybetmediği idealist yanını ortaya çıkarmıştı.    

Oxford Drama Bölümündeki İlk Türk

Yasak Elma Ender - Şevval Sam - Sadakatsiz - Selçuk - Emir Tarık Tekin

Şevval Sam ve Metin Tekin’in oğlu olan Tarık Emir Tekin ise adeta annesinin ve anneannesinin izinden yürüyor. Sanata olan düşkünlüğü ve başarılı oyunculuk performansı ile bu görüşümüzü destekleyen ünlü oyuncu eğitim anlamında da ailesinin gururu. Dünyanın en prestijli üniversitelerinden birisi olan Oxford üniversitesinde drama eğitimi alan Tekin, Oxford Drama bölümünde eğitim gören ilk Türk unvanına da sahip. “Bir anne olarak çok mutluyum, oğlumla gurur duyuyorum” diyen Şevval Sam’ın bu fikrine eminiz ki anneannesi Leman Sam da katılıyordur diye düşünüyoruz.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz