Meğer Sultan Furyasını O Başlatmış! Sinem Kobal Bir Zamanlar Hürrem Sultan Dizisinde Hatice Sultan’ı Oynamış

Dilek Yeğin

Haberler

12 Mart 2021

Meğer Sultan Furyasını O Başlatmış! Sinem Kobal Bir Zamanlar Hürrem Sultan Dizisinde Hatice Sultan’ı Oynamış

Ünlü oyuncu Sinem Kobal, daha “Muhteşem Yüzyıl” piyasada yokken “Sultanlar Çağı”nı başlatmış bile. Hem de Gülben Ergen’le beraber!

Sinem Kobal

Ünlü oyuncu Sinem Kobal, 2000’li yılların fenomen sit-com dizisi “Dadı” ile hayatımıza girdiğinde henüz 14 yaşındaydı. Ergenlik sancılarını televizyon sektörünün zorlu dünyasında atlatmaya çalışan Sinem Kobal, yaşıtlarının arasından sıyrılmayı başardı. Çoğu çocuk oyuncu büyüdüğü zaman ekranlardan silinip gitse de Sinem Kobal için tam tersi oldu! Neredeyse “Dadı” bittikten hemen sonra başrollerde oynamaya başladı. Bir ara öyle bir dönem yaşadık ki, “Gençlik dizisinde Sinem Kobal oynamıyorsa o dizi yayına çıkamıyor” esprileri dönüyordu.

Sinem Kobal

Sinem Kobal sektörde silinip gitmedi ama çocukken oynadığı işlerin çoğu unutuldu bile. Mesela, fenomen dizi “Muhteşem Yüzyıl” başlamadan 8 sene önce bir sultanı canlandırdığını hiç kimse hatırlamıyor!

İlk Sultanlardan Biriydi!

Sinem Kobal Gülben Ergen

2001 yılında başlayan ve ekranları kasıp kavuran “Dadı”, 2002’de bitti. Ama Gülben Ergen ve Sinem Kobal, sonraki projelerinde de beraber oynadılar. Hem de bu projenin komediyle uzaktan yakından ilgisi yoktu!

İki oyuncu, 8 bölümlük bir mini dizi olan “Hürrem Sultan” için bir araya geldi. Hürrem Sultan’ı Gülben Ergen, Hatice Sultan’ı ise Sinem Kobal canlandırdı. Ama dizi o kadar kötüydü ki, adeta tarihi bir dizinin parodisi çekilmiş gibiydi! O yüzden, izleyici bu diziyi bir daha hatırlamamak üzere hafızasının derinliklerine itmiş olmalı.

Bu yüzden, Sinem Kobal’ın televizyonda ilk kez bir sultanı canlandıran oyuncular arasında olduğu bilinmiyor. Bu konuda büyük patlama yapan dizi “Muhteşem Yüzyıl” oldu. Daha sonra, öyle bir tarihi dizi furyası başladı ki, ekranda ete kemiğe bürünmeyen bir sultan kalmadı desek yeridir! Kim bilir, belki Sinem Kobal da setlere yine böyle bir rol için döner!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz