Şarkılarla Tanıdığımız Edis Müzisyenlikten Önce Setlerin Tozunu Yutmuş! Dinle Sevgilide Oynamış!

Aleyna

Haberler

15 Aralık 2020

Şarkılarla Tanıdığımız Edis Müzisyenlikten Önce Setlerin Tozunu Yutmuş! Dinle Sevgilide Oynamış!

“Dudak”, “Çok Çok”, “Benim Ol” gibi şarkılarla son birkaç senede tüm Türkiye’nin gönlünü fetheden Edis aslında bir oyuncuymuş. Biz onu müzik hayatından biliyoruz ama o Dinle Sevgili dizisiyle uzun süre ekranlarda boy göstermiş.

Oyuncu Edis!

Edis oyunculuğa da müziğe de başlamadan önce Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’nde okuyordu. Ancak gönlünde hep müzik yapmak vardı.

Ailesine bu durumu söylediğinde onlar bölümünü bitirmesi gerektiği cevabını vermişti. Edis de bunun üzerine ikinci bir üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümüne başlamıştı.

Gelin görün ki ünlü şarkıcının iki okulu birlikte yürütmesi pek mümkün olmadı. Bırakmayı tercih ettiği bölüm ise konservatuar oldu. Edis pes etmedi ve albüm için ajanslara başvurdu. Ancak buradan da “ret” yedi.

Son olarak şansını oyunculukla denemek istedi ve çeşitli oyunculuk ajanslarına başvuruda bulundu. Sonunda yüzü gülmüştü Edis’in. 2011-2012 yıllarında fenomen olan Dinle Sevgili dizisinde “Barış” karakterine can verdi.

Barış karakterini çoğumuz hatırlıyoruz ama onun Edis olduğunu öğrenince şok olduk. Oyunculuğu da sesi gibi oldukça başarılı ünlü şarkıcının! O dönemlerde imajının da bir hayli farklı olduğunu görüyoruz! Zira şimdilerde sarı saçlarıyla gündemde.

Edis, Dinle Sevgili’den sonra Hayatımın Rolü dizisinde de Uygar karakterini canlandırdı. İşte tam da bu yıllarda ünlü şarkıcının kaderinin düğümleri çözüldü.

Müzisyen Edis!

Edis oyunculuk yaptığı yıllarda bir arkadaş grubuyla kareoke bara gitmişti. Gittiği bu etkinlikten sonra kaderinin değişeceğini kim bilebilirdi ki?

Gittiği barda eğlence amaçlı şarkı söyleyince herkesin dikkatini çekti. Böylece menajeri de ona müzisyenlik teklifinde bulundu. İşte tam da istediği teklif gelmişti. Müzisyen olmak için setlerin tozunu atması gerekiyormuş demek ki!

Hemen ardından Kenan Doğulu’yla tanışan Edis, demo kayıtlar yaptı. Sonra da Ozan Çolakoğlu ve Soner Sarıkabadayı ile yolları kesişti.

Ozan Çolakoğlu ve Soner Sarıkabadayı ile anlaşan Edis, “Benim Ol” şarkısıyla ilk çıkışını yaptı. Sonunda sesini keşfettirmişti! Bu şarkının sözü de müziği de kendisine ait olunca daha da hayranlık kazandı Edis.

Şarkılarını duyurmak için de “3 Adam”, “Güldür Güldür”, “İşte Benim Stilim” gibi programlara konuk oldu. Son aşamaya kadar kendini tanıtmak için çırpındı adeta!

Hemen ardından “Olmamış Mı?”, “Vay”, “Dudak”, “Çok Çok”, “Efsane Sensin” gibi güzel şarkılarını hayranlarıyla buluşturdu. En son 2020 yılında Gülşen ile birlikte söylediği Nirvana şarkısı da çok beğenildi.

Birkaç ay önce de Menajerimi Ara dizisinde oyunculuk deneyimini bir kez daha tattı ünlü şarkıcı. Burada da yeni imajını herkese göstermiş oldu!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz