Savaşçı ile Ekrana Dönen Tamer Karadağlı’yı İlk Kez Farklı Rolde İzlemiyoruz! Bu Rollerini Kimse Hatırlamıyor

Aleyna

FOX

13 Nisan 2021

Savaşçı ile Ekrana Dönen Tamer Karadağlı’yı İlk Kez Farklı Rolde İzlemiyoruz! Bu Rollerini Kimse Hatırlamıyor

Ferhunde Hanımlar dizisi ile ekranlara merhaba diyen Tamer Karadağlı, sonrasında da birçok yapımda yer aldı. Çocuklar Duymasın dizisinde hayat verdiği ‘ Taş Fırın Erkeği Haluk’ karakteriyle akıllara kazınan ünlü oyuncu, Savaşçı dizisi ile televizyona geri döndü. Bu arada birçok yapımda yer alan Tamer Karadağlı’nın hayat verdiği hiçbir karakter, Çocuklar Duymasın’ın Haluk’u kadar tanınmadı.

İlk Göz Ağrısı Ferhunde Hanımlar!

blank

Bilkent Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra ilk kez 1993 yapımı Ferhunde Hanımlar dizisi ile kamera karşısına geçen Tamer Karadağlı, o tarihten beri birçok dizi, film ve tiyatro oyununda rol aldı. Ancak hayat verdiği hiçbir karakter ‘Haluk’ kadar meşhur olmadı.

Şöhreti Çocuklar Duymasın İle Yakaladı

blank

Ferhunde Hanımlar ile başlayan oyunculuk kariyerine Babam Olur musun?, Demir Leblebi, Şaşıfelek Çıkmazı, Artık Sevmeyeceğim gibi yapımlarla devam eden Tamer Karadağlı, şöhreti Çocuklar Duymasın ile yakaladı.

Fenomen Dizilerde de Rol Aldı!

blank

Çocuklar Duymasın ile kariyerinin zirvesine ulaşan yetenekli oyuncu, sonrasında da gelen teklifleri değerlendirerek Reyting Hamdi, Yağmur Zamanı, Hayatım Sana Feda, Fedai, Karamel, Son Ağa, Kiralık oda, Ah Kalbim, Sağlık Olsun, Sevdim Seni Bir Kere gibi yapımların yanı sıra, Arka Sokaklar, Doktorlar ve Avrupa Yakası gibi fenomen dizilerde rol aldı. Ancak birçoğu kısa soluklu olan bu roller, Haluk olarak yakaladığı şöhretin üzerine çıkamadı.

Kimsenin Hatırlamadığı O roller

blank

Ünlü Oyuncu, başrollerini Azra Akın ve Deniz Uğur ile paylaştığı Yağmur Zamanı adlı yapımda eşini kaybetmiş, dört çocuk babası bir iş adamını canlandırdı. Her ne kadar Fırat Çağlar isimli bu karaktere başarılı bir şekilde hayat verse de, izleyiciler arasında Haluk olarak anılmaktan kurtulamadı.
2007 yılında Seda Sayan ile birlikte başrolde oynadığı Fedai dizisinde ise, ünlü sanatçı Yıldız Akar’ın koruması Emin Bora olarak karşımıza çıktı. Yayın hayatına sekiz bölüm tutunabilen bu dizi, birçoğumuz adını bile duymadan ekranlara veda etti.

Şimdi Savaşçı İle Ekranlarda!

blank

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Savaşçı kadrosuna dahil olduğunu duyuran Tamer Karadağlı, Fox Tv’nin isteği üzerine paylaşımını kaldırdı. Daha sonra açıklama yapan Karadağlı paylaşımında ‘Fox Tv resmi açıklamayı kendi yapmak istediği için gönderiyi kaldırmak zorunda kaldım. Çekimlerimiz devam ediyor, ancak hangi tarihte yayınlanacağına dair kesin bilgim yok’ ifadelerine yer verdi. Başarılı oyuncu bu açıklamadan kısa süre sonra, Savaşçı’nın 11 Nisan Pazar günü yayınlanan 100. bölümünde Albay Oktay Göktürk olarak karşımıza çıktı.
Henüz hangi safta yer aldığını çözemediğimiz Albay Oktay Göktürk karakteri, Tamer Karadağlı’nın oyunculuk kariyerinde önemli bir yere sahip olacak gibi görünüyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz