Sefa Doğanay Dünyaca Ünlü Moda Markasının Tasarımıyla Böyle Dalga Geçti: “Teravih Çıkışı…”

Seda Ergin

Haberler

28 Kasım 2020

Sefa Doğanay Dünyaca Ünlü Moda Markasının Tasarımıyla Böyle Dalga Geçti: “Teravih Çıkışı…”

Seda Doğanay yapımcısı Acun Ilıcalı olan Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasıyla kendini tüm Türkiye’ye tanıtmıştı. Yaptığı komik taklitlerle izleyenleri gülmekten kırıp geçirmişti. Öyle ki 2011 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye’de birinci olmuştu.

Yarışmada Karadeniz şivesiyle yaptığı taklitler herkesin beğenisiyle sonuçlanmıştı. Ayrıca ünlülerin de taklitlerini yapıyordu Sefa. Özellikle Nihat Doğan taklidi gündeme oturmuş, o dönemde dillerden düşmemişti. Nihat Doğan’ın “Üç çeşit doğum vardır. Bir, sezaryen doğan. İki, normal doğan. Üçüncüsü de Nihat Doğan.” sözlerini Sefa Doğanay sayesinde artık herkes ezberlemişti.

Nihat Doğan’dan sonra, “Çok seviyoruum!” diyerek Yıldız Tilbe’yi taklit etti. Ardından Sefa Doğanay yeteneğine hep bir yenisini daha ekledi. Bülent Ersoy, Canan Karatay, Burhan Altıntop, Mabel Matiz, Küçük Emrah gibi isimleri de taklit ederek sevenlerini güldürdü.

Yetenek Sizsiniz yarışmasından sonra Sefa, hemen atağa geçerek Çocuklar Duymasın dizisinde oynadı. Orada da Karadenizli bir genci canlandırıyordu.

O yıllardan sonra kendi tiplemelerini de ekledi repertuarına. Son zamanlarda Instagram hesabında paylaşımlar yaparak yeteneğini tüm insanlara seyrettirmeyi başarıyor.

Çevresinde yaptığı gözlemleri kısa videolar olarak paylaşan Sefa Doğanay, kılıktan kılığa giremeye de çekinmiyor. Hatta kadın kılığına girmek için makyaj yapıyor ve peruk da takıyor. Onun bu hali tiplemelerini nasıl samimi duygularla yaptığını ortaya koyuyor.

Son aylarda tiplemelerinin dışında Instagram paylaşımlarına bir yenisini ekledi. Dünyaca ünlü markaların farklı tasarımlarının görselleri ile dalga geçiyor. Dalga geçmek demeyelim de güldürerek dokunduruyor diyelim.

Gördüğü tasarımın kılığına girerek onu kendince yorumluyor aslında. Geçen ay Gucci markasının bir tasarımına “Gafa şişirmen gucum greesyonu” diye ekleyerek şişme montunu kafasına sarmıştı. Bu cümleleriyle de talipçilerini güldürmeyi başarmıştı.

Bugün de bu parody serisine bir yenisini eklemiş Sefa Doğanay. Dünyaca ünlü Versace markasının ceket ve elbiseden oluşan tasarımına bakın neler yazmış. “Teravih çıkışı yağmura yakalandım kreasyonu” diyerek kendisi de tasarımdaki mankenin kılığına bürünmekten çekinmemiş. Sefa Doğanay bu parody serisiyle hem güldürürken hem de absürtlüklere vurgu yapıyor aslında. Bu paylaşımlara yorumlar ise “Sen delisin!” şeklinde geliyor. Takipçilerin de bu paylaşımlarını beğendiğini görüyoruz.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz