Serenay Sarıkaya Her Zaman Böyle Değildi! İşte “Erkek üstün olmalı” Sözlerinden Bergen’i Oynamaya Giden Değişimi…

Aleyna

Haberler

4 Aralık 2020

Serenay Sarıkaya Her Zaman Böyle Değildi! İşte “Erkek üstün olmalı” Sözlerinden Bergen’i Oynamaya Giden Değişimi…

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya bu aralar Bergen’i oynamaya hazırlanıyor. Kadın cinayetine kurban giden Bergen’i oynayan ve her fırsatta kadın haklarından dem vuran Sarıkaya, her zaman böyle düşünmüyordu!

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya neredeyse iki yıldır şarkıcı Bergen’i oynamak için hazırlanıyor. Bergen, yüzüne eski eşinin “kıskançlık” nedeniyle kezzap attığı ve henüz 30 yaşındayken yine aynı adam tarafından öldürülen biri. “Acıların kadını” olarak anılan Bergen, zamanla kadın mücadelesi için de önemli bir figür haline geldi. Bu yüzden film ekibi sosyolog ve psikologlardan da danışmanlık alarak büyük bir titizlikle projeye hazırlanıyor. Serenay Sarıkaya da kendini bu filme adamış durumda. Ancak ünlü oyuncu kadın hakları konusunda her zaman bu kadar bilinçli değildi!

“Erkek sevgilisinden üstün olmalı”

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya, 2010 yılında henüz Adanalı dizisinde oynarken verdiği röportajlarda bugün söylese beş dakika sektörde barınamayacağı açıklamalar yapabiliyordu! Özellikle bir röportajında “ideal sevgili” sorusuna verdiği öyle bir cevap var ki, evlere şenlik: “Erkek dediğin erkek gibi olmalı. Sevgilisini korumalı, ondan üstün olmalı, öğreteceği bir sürü şey olmalı, kadın ne yaparsa yapsın arkasında durabilmeli!”

Artık kendisinin erkeklerin yanında daha “erkek gibi” ve “dominant” kaldığını söyleyen Sarıkaya, o zamanlar biriyle beraber olamayacağını düşünmüş çünkü “zekasını kullanamayacağı, onunla büyüyemeyeceği” biriyle beraber olmak istemiyormuş. Bu sözler henüz 18 yaşındaki bir genç kızın toy sözleri olarak değerlendirilebilir. Yine de “O zamanlar ağzından çıkanı kulağı duymuyormuş” da dedirtmiyor değil!

Yaş Aldıkça Değişti!

Serenay Sarıkaya

Neyse ki Serenay Sarıkaya, bu sözlerin pek geçerli olmadığını ve hatasını yıllar içinde anladı. Küçükken “kendisini kollayacak ve bir sürü şey öğretecek” bir erkek isteyen Sarıkaya, artık en büyük teşekkürünü “hayatına ilham veren ve ona inanan kadınlara” ediyor. Ona atılan iftiralar için de dava açmak yerine Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağış yapılmasını isteyecek kadar kadın hakları konusunda bilinçlendi.

Hem yıllar içinde olgun biri olmayı başarması hem de sektör şartları gereği kadın hakları konusunda bilinçli adımlar atmaya başlayan Sarıkaya, Bergen rolünün hakkını da verecektir diye umuyoruz.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz