Çetenin Gerçek Yüzü: La Casa de Papel Oyuncuları

Aleyna

Haberler

8 Aralık 2020

Çetenin Gerçek Yüzü: La Casa de Papel Oyuncuları

La Casa de Papel; yayınlandığı ilk günden beri hepimizi ekrana kitleyen, çok heyecanlı ve sürükleyici bir dizi. İnsanın izledikçe “Netflix iyi ki İspanyol televizyonlarından tutup çıkarmış bu diziyi!” diye haykırası geliyor, o derece. Asla düşmeyen temposu, ateşli aşkları, bol aksiyonlu ve gerilimli sahneleriyle bizi kendine çeken diziyi nefes almadan izliyoruz biz de. Sayesinde hırsızları sever olduk!

Tabii bu yapımın bu derece sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri, La Casa de Papel oyuncuları. Elbette senaryo da çok önemli ama oyuncuların etkisi kesinlikle yadsınamaz! Hepsi karaktere o kadar iyi giriyor ki, kendimizi onların dünyasına kaptırıveriyoruz. Onlarla gerilip onlarla heyecanlanıyoruz. Öyle sahneler geliyor ki, bir anda kendimizi Dali maskesiyle soygunun ortasında buluveriyoruz! İşte bunlar hep yetenek, hep başarılı oyunculuk sayesinde oluyor.

Diziyi, oyuncuları övdük. Şimdi yavaş yavaş ana konuya gelelim. Biz bu yazıda sizlerle La Casa de Papel oyuncuları hakkında konuşmak istiyoruz. Gerçek hayatlarından, kariyerlerinden ve aşklarından bahsedelim diyoruz! Siz ne dersiniz?

Profesör – Alvaro Antonio Garcia

Bir acayip zekası, yuvarlak gözlükleri, hep düzgün ve ütülü kıyafetleri, hafif kirli sakalı, sürekli tetikte halleri, baş ve işaret parmağını aynı anda kullanarak yaptığı garip gözlük düzeltme hareketi… Hepsi El Profesor karakterini hatırlatıyor!

Profesör, adından da belli olduğu üzere, grubun beyni. Bütün planlar çoğunlukla onun başının altından çıkıyor denebilir yani. Kendisi kusursuz bir şekilde işleyecek soygun planlama konusunda adeta bir uzman. Karşı tarafın hareketlerini çok daha öncesinden görebilen, hep stresli olsa da gerektiğinde kıvrak zekasını kullanarak birçok sorunun içinden kolaylıkla sıyrılabilen bir adam o. Ayrıca çok da tatlı bir aşık!

Hepimizi kendine hayran bırakan bu ayaklı beyin karakterine hayat veren isim, Alvaro Antonio Garcia. Ama siz onun adını Alvaro Monte olarak da biliyor olabilirsiniz. Çünkü kendisi oyunculuk dünyasında bu isimle anılıyor. 23 Şubat 1975 yılında İspanya’nın Cadiz isimli bir sahil şehrinde doğmuş. Üniversitede iletişim mühendisliği eğitimi alırken kendini tiyatro sahnesinde bulan karizmatik oyuncu, o sahneden bir daha inmemiş desek yalan olmaz. Hatta kendisi sonradan “300 Pistolas” adında bir tiyatro bile kurmuş. Ama biz onu daha çok farklı İspanyol dizilerinden ve 2018 yılında yayınlanan gerilim filmi Mirage’den (Durante la tormenta) biliyoruz.

Alvaro Antonio Garcia, İspanyol stilist Blanca Clemente ile evli. Çiftin dünya tatlısı ikiz çocukları var. Çocuklarıyla yakından ilgilenen ve onlarla eğlenmeyi çok seven karizmatik oyuncu, sosyal medya hesaplarında zaman zaman çok tatlı paylaşımlar yapıyor.

Şunlara bakar mısınız?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Álvaro Morte (@alvaromorte)’in paylaştığı bir gönderi

La Casa de Papel Profesör Karakteri

Tokyo – Ursula Corberto

blank

Geldik dizinin en asi karakterine. Tokyo, ilk bölümden beri izleyicilere sürekli gel git yaşatan bir karakter. Bir an onun kararlı duruşuna, aşkını gösterme şekline, sevdiklerine bağlılığına ve gözü karalığına bayılıyoruz. Sonra bir anda fevrileşen hareketlerine, başkalarını düşünmeden kafasının dikine gidişine ve gruba onarılmayacak zararlar veren hareketlerine şahit olup, kendisinden nefret etmeye başlıyoruz!

Bizlere bu karmaşayı yaşatan ve karakterle bütünleşmemizi sağlayan yetenekli oyuncu ise Ursula Corberto. İspanya’nın rüya şehri Barselona’da 11 Ağustos 1989 tarihinde dünyaya gelen Ursula Corberto, muhteşem fiziği ve güzelliğiyle bizi bizden alan bir oyuncu. Yeteneğiyle adında sıkça söz ettiren Ursula, oyuncu olmaya daha çocukken karar vermiş ve bu yolda azimle ilerlemiş. Biz kendisini La Casa de Papel ile tanıdık ama o aslında bugüne kadar 10 farklı İspanyol dizisinde rol almış.

2016 yılından beri yakışıklı, Arjantinli aktör Chino Darin ile beraber olan ve mutlu ilişkisini sosyal medyadan sık sık paylaşan Ursula Cortebo, duyarlı kişiliği ve aktivist ruhuyla da dikkatleri üzerine çeken biri.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Úrsula Corberó ? (@ursulolita)’in paylaştığı bir gönderi

La Casa de Papel Tokyo Karakteri

Raquel Murillo – Itziar Ituno

blank

İlk sezonda hayatımıza giren komiser Murillo, dizideki yoluna sürprizli bir şekilde devam eden bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. İnatçı ve kararlı kişiliği, eski kocasına karşı dik duruşu ve aşkına olan güveniyle çoğu kişiyi kendine çeken bu karaktere Itziar Ituno isimli İspanyol oyuncu hayat veriyor.

Itziar Ituno 18 Haziran 1974 yılında İspanya’nın Bask Bölgesinde doğmuş. Kariyerinin başlarında Bask Bölgesinde çekilen dizilerde yer alan yetenekli oyuncunun dünya çapında bilinmesini sağlayan La Casa de Papel oldu. Ama aslında Itziar Ituno hem televizyon hem sinema hem de tiyatro alanında oldukça aktif. Üniversitede sosyoloji eğitimi alan Itziar Ituno’nun aşk hayatına dairse çok fazla bilgi yok. Kendisinin evli olmadığını biliyoruz. Ayrıca sanıyoruz ki, ilişkilerini göz önünde yaşamayı pek sevmiyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Itziar Ituño (OFIZIAL) (@itziarituno)’in paylaştığı bir gönderi

Nairobi – Alba Flores

blank

Nairobi, La Casa de Papel dizisinin en sevilen karakterlerinden. Platonik halleri, ateşli konuşmaları, cesur tavırları ve kendine has karizmasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Ayrıca Nairobi Tokyo ikilisini de bir ayrı seviyoruz!

Nairobi, dizinin kilit karakterlerinden biri. Önemli görevler üstleniyor ve bu görevlerin altından başarıyla kalkıyor. Ayrıca duygusal anlamda kırılgan yanları olsa da kendisi oldukça güçlü bir karakter. Yani tam bir görev adamı! Tabii damarına basmadığınız sürece! İşte bu karaktere hayat veren isim, Alba Flores. 27 Ekim 1986 yılında Madrid’de dünyaya gelen Alba Flores, gözlerinin sanat dolu bir evde açmış desek abartı olmaz. Ailesinden gelen bu sanat aşkını da çocukluğundan beri içinde taşımış ve sonunda başarılı bir oyuncuya dönüşmüş.

Biz Alba Flores’i bir diğer Netflix yapımı olan Vis a Vis dizisinden de tanıyoruz. Orada da oldukça başarılı bir oyunculuk çıkarıyor. Bunun yanında Alba Flores İspanya’da tiyatro alanında da çok güzel işler yapıyor. Yani kendisi La Casa de Papel oyuncuları arasında ülke ve dünya çapındaki ünüyle öne çıkan biri denebilir.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Alba Flores (@albafloresoficial)’in paylaştığı bir gönderi

La Casa de Papel Nairobi Karakteri

Rio – Miguel Herran

blank

Boyundan büyük aşklara kalkışan Rio, tatlı halleri ve sempatik duruşuyla kalpleri çalan bir karakter. Rio’nun Tokyo’ya duyduğu aşk ve Denver arasındaki dostluk kalplerimizi eritse de kimi zaman tecrübesiz davranışlarına kızmıyor da değiliz. Ama yaşadıklarıyla bizi hüzne boğan bu tatlı çocuğun içinden zaman zaman canavar çıksa da biz onu en sevimli halleriyle hatırlamaya devam ediyoruz.

Ekibin hackerı olarak bilinen Rio karakterine 25 Nisan 1996 doğumlu Miguel Harran hayat veriyor. Dünyaya gözlerini İspanya’nın sıcacık kendi Malaga’da açan Miguel, doğduğu coğrafyanın özelliklerini taşıyor. Sıcacık gülümsemesi ve sempatik duruşuyla dikkat çeken genç oyuncu bir şans eseri kendini kamera karşısında bulmuş. Biz Netflix’in Elite dizisinde de karşımıza çıkan Miguel Herran’ın başarılı bir oyunculuk kariyeri olacağını düşünüyoruz.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miguel Herrán (@miguel.g.herran)’in paylaştığı bir gönderi

Denver – Jaime Lorente

blank

Denver, ekibin deli dolu çocuğu. Babasıyla çıktığı bu yolculukta kendini beklenmedik bir aşkın kollarında bulan Denver, fedakar yönüyle de dikkat çekiyor. Sevdikleri için her şeyi yapabilecek bu gözü kara karakterin kötü özelliği ise, her an patlamaya hazır bir bomba gibi gezmesi. Bu sebeple hem planları sekteye uğrattığına hem de sevdiklerini kaybettiğine hepimiz şahit olduk.

Kendine has gülüşüyle izleyicilerin sempatisini toplayan Jaime Lorente, 12 Aralık 1991 yılında İspanya’da doğmuş. Oyunculuk eğitimi alan sempatik oyuncu, rol arkadaşı Migeul Herran ile beraber Elite dizisinde de karşımıza çıkmıştı. Ayrıca Jaime Lorente’yi başrollerinde Penelope Cruz ve Javier Badem’in oynadığı “Everybody Knows” filminde de görmüştük. Ve kendisini önümüzdeki dönemlerde birçok farklı yapımda daha göreceğimizi düşünüyoruz.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jaime Lorente Lopez (@jaimelorentelo)’in paylaştığı bir gönderi

Stockholm – Esther Acebo

blank

Soygun ile hayatı baştan sonra değişen karakterlerden biri de, Stockholm. Nam-ı diğer Monica Gaztambide. Bir sabah işe gittikten sonra bir daha asla eski hayatına dönemeyen Stockholm, adının hakkını veren hikayesi ve iyi huylu tavırlarıyla herkesin sevdiği karakterler arasında.

La Casa de Papel oyuncuları listesinin sempatik isimlerinden biri olan Esther Acebo, 19 Ocak 1983 yılında Madrid’de dünyaya gelmiş. Sunucu ve muhabirlik de yapan güzel oyuncunun daha önce de birkaç dizi ve filmde rol almışlığı var. Ama esas çıkışı La Casa de Papel ile olmuş tabii. Bekar olduğunu bildiğimiz Eshter Acebo, özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih edenlerden.

Çok tatlı değil mi ama?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

EstherAcebo (@estheracebo)’in paylaştığı bir gönderi

Helsinki – Darco Peric

blank

Çoğu zaman kıyamadığımız ama kimi zaman da kızmadan duramadığımız biri Helsinki. O da sevdikleri için dünyayı yakan tiplerden. Sert ve iri görüntüsüyle ters düşen, yumuşacık bir kalbi var. Ama sinirlendiğinde kimse onun önünde duramaz, o da ayrı bir konu!

Dizide grubun Sırp üyesi olarak karşımıza çıkan Helsinki’ye hayat veren Darco Peric, esasen Sırbistan doğumlu. 25 Mart 1977 yılında doğan oyuncu 2000 yılından beri televizyon ekranlarında yer alıyor. Daha önce Sırbistan, Romanya ve Almanya’da yaşamış olan oyuncu, bu aralar hayatına İspanya’da devam ediyor. La Casa de Papel oyuncuları listesine girdikten sonra adı geniş çevrelerce duyulan Darco Peric’in farklı bir özelliği de var. Kendisi Çigong olarak bilinen dövüş sanatlarında usta. Eğitmenlik bile yapıyor! Bunun yanında çok ciddi bir basketbol hayranı. Son bir bilgi daha verelim. Darco Peric bir röportajında “Eğer seçme şansım olsaydı karakterimin adının İstanbul olmasını isterdim.” demiş!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Darko Peric Official (@darkoperich)’in paylaştığı bir gönderi

Arturo Roman – Enrique Arce

blank

La Casa de Papel’in kimse tarafından sevilmeyen bir karakteri varsa o kesinlikle Arturo Roman, nam-ı diğer Arturito! Daha ilk sezondan beri yılışık, yalancı ve kendini bilmez halleriyle izleyicilerin nefretini kazanan bu karaktere hayat veren isimse Enrique Arce. Hayat hikayesine geçmeden önce kendisini tebrik etmek istiyorum! Oyunculuğu o kadar iyi ki, Arturo Roman’ı gören herkesin suratına iki tane vurası geliyor!

Tam adı Enrique Javier Arce Temple olan oyuncu 8 Ekim 1972 tarihinde doğmuş. Memleketi ise İspanya’nın en bilinen sahil şehirlerinden biri olan Valensiya. Üniversitede hukuk okuyan Enrique Arce, eğitim hayatı boyunca oyuncu olmak istemiş. Mezuniyet sonrasında da bu yolda ilerlemiş. Birkaç projede yer alan oyuncunun yönetmenlik deneyimi de var. Bir süre artistik yüzme şampiyonu Gemma Mengual ile beraber yaşayan oyuncunun bugünkü aşk hayatı hakkında çok fazla bilgimiz yok. Ama kendisinin trekking tutkusu olduğunu söyleyebiliriz.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Enrique Arce (@enriquearceactor)’in paylaştığı bir gönderi

Palermo – Rodrigo de la Serna

blank

Diziye 3. sezonda dahil olan Palermo, bizlere karmaşık duygular yaşatan karakterlerden biri. Ben kendi adıma Palermo’dan çok haz etmiyorum. Ama bizim evde kendisine sempati duyanlar da var. Neyse, bu deli adam bir şekilde gönüllerde yer ediyor diyelim!

Rodrigo de la Serna, ekibin Arjantinli üyesi. 18 Nisan 1976’da rüya şehirlerden biri olan Buenos Aires’te doğmuş. Birçok kişi onu La Casa de Papel ile tanısa da kendisi aslında oldukça başarılı bir kariyer geçmişine sahip olduğu için dünya çapında biliniyor. Che Guevara ve arkadaşı Alberto Granado’nun 1950’li yıllarda Güney Amerika’yı keşfe çıkmalarını konu alan “Motorcycle Diaries (Motosiklet Günlüğü)” filminde Gael Garcia Bernal ile başrolü paylaşmıştı. Hem film hem de oyuncuları farklı alanlarda bol miktarda ödül kazandı. Sonrasında kariyerinde hızla ilerleyen oyuncu, bugün hem Arjantin hem de İspanyol yapımlarında karşımıza çıkıyor. Ayrıca kendisi tiyatroya da aşık!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rodrigo de la Serna (@delaserna_rodrigo)’in paylaştığı bir gönderi

Bogota – Hovik Keuchkerian

blank

3. sezonda La Casa de Papel oyuncuları listesine dahil olanlardan biri Bogota, her limanda bir sevgili hatta bir de çocuk bırakan bir karakter. Gerçi soygun sayesinde hayatının aşkını bulmuştu ama maalesef işler hayal ettiği gibi gitmedi.

Bogota karakterinin gerçek adı ise Hovik Keuchkerian. 14 Kasım 1972 yılında Lübnan’da doğan oyuncu, 3 yaşındayken ailesiyle İspanya’ya taşınmış. Şimdi sıkı durun! Oyuncu hakkında enteresan bir bilgi ile geliyoruz! La Casa de Papel’in Bogotası gerçek hayatta boksörmüş! Hatta kendisinin 2 tane “İspanya Ağır Siklet Şampiyonluğu” bulunuyor. Boksu bırakınca komedyenlik ve yazarlık yapmaya başlayan Hovik Keuchkerian, sonrasında kendini dizi ve filmlerde rol alırken bulmuş. 3 farklı rol için farkı festivallerden en iyi erkek oyuncu ödülü olan Hovik Keuchkerian’ın “Diarios y desvarios (Günlükler ve Saçmalıklar)” adında bir kitabı da var.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hovik Keuchkerian (@hovik_keuchkerian)’in paylaştığı bir gönderi

Alicia Sierra – Najwa Nimri

blank

Dizi tarihinin en acımasız polislerinden biri olan Alicia Sierra, çeteye kök söktürdü ve bir sonraki sezonda da sürprizlerle bizi şaşırtamaya devam edecek gibi duruyor. Rio’ya olanlar ve katı davranışları ile şimşekleri üzerine toplayan Alicia’ya zaman zaman üzülsek de çoğunlukla kızıyoruz denebilir. Ama her şeye rağmen bir kadının onca erkek arasında her zaman farkını ortaya koyarak kariyerinde ilerlemesi hoşumuza gitmiyor da değil!

Karakteri yaşayarak oynayan başarılı isim, Najwa Nimri. Biz kendisini Nairobi yani Alba Flores ile oynadığı bir başka diziden de tanıyoruz. Vis a Vis. Hatta ikili gerçek hayatta da oldukça iyi arkadaşlar olarak biliniyor. Neyse, biz Najwa Nimri’ye geri dönelim. Başarılı oyuncu 14 Şubat 1972 İspanya’da doğmuş. Güzel oyuncunun sahnelerle ilk tanışması bir film olsa da sonradan esas çıkışı şarkıcılık ile yapmış. Küçük bir grupla başlayan kariyeri hızla ilerlerken bir yandan müzikle ilgilenmeye devam etmiş diğer yandan da oyunculuk yapmış. Sahnede Najwajean olarak bilinen şarkıcının seveni çok.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najwa Nimri (@najwanimri)’in paylaştığı bir gönderi

Marsilya – Luka Peros

blank

Marsilya, çetenin dışarıdan iş gören önemli bir üyesi. Profesörün sağ kolu, koruyucusu, kollayıcısı da diyebiliriz kendisine. La Casa de Papel oyuncuları hep karizmatik kişiler. Ama bu karakterin kendine has, apayrı bir karizması olduğunu söylemeden de geçmeyelim.

Luka Peros, diziye 3. sezonda dahil olan isimlerden. Daha önce Najwa Nimri (Alicia Sierra) ve Ursula Corberto (Tokyo) ile farklı projelerde de yer alan oyuncu Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de doğmuş. Doğum tarihi ise 28 Ekim 1976. Hırvat Ulusal Tiyatro ekibinde yer alan oyuncuya Avrupa’nın farklı yerlerinde çekilen yapımlarda rastlamak mümkün. Zaten kendisi Viyana, Abu Dabi, Los Angeles, Boston gibi farklı yerlerde de yaşamış zaman zaman. Başarılı oyuncunun farklı festivallerden birçok ödül aldığını söylemeden de geçmeyelim.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Luka Peros (@lukaperosofficial)’in paylaştığı bir gönderi

Moskova – Paco Tous

blank

Geldik ekibin tatlı-sert babasına. Denver ile baba-oğul şeklinde ekibe dahil olan Moskova’yı hepimiz çok severdik bence. Tam babacan bir karakter. Ayrıca yeri geldiğinde çok cesur ve fedakar…

Karaktere hayat veren isim, Paco Tous. 10 Şubat 1964 tarihinde İspanya’nın tarih kokan şehri Sevilla’da doğmuş. Diziden bir sene önce ünlü İspanyol yönetmen Oriol Paulo’nun “Contratiempo (The Invisible Guset)” filminde rol alan oyuncu aslında 1987 yılından beri ekranlarda. Farklı filmleri, dizileri ve tiyatro oyunları olan Paco Tous uzun yıllardır evli. Eşinin adı ise Bethlehem Candil. Çiftin biri kız biri erkek olmak üzere iki de çocuğu var.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Paco Tous (@pacotous)’in paylaştığı bir gönderi


Sizlere La Casa de Papel oyuncuları hakkında bildiklerimizi sunduk. Karakterlere hayat veren oyuncuları tanımaktan memnun kaldığınızı umuyoruz.

The 100 Oyuncuları

Riverdale Oyuncuları

Kralın Kızı Oyuncuları

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz