Sıla Haklı Çıktı! Hakim Karşısına Çıkan Ahmet Kural’ın Aldığı Cezadan Sonra Sıla Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Aleyna

Haberler

14 Temmuz 2021

Sıla Haklı Çıktı! Hakim Karşısına Çıkan Ahmet Kural’ın Aldığı Cezadan Sonra Sıla Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Ünlü şarkıcı Sıla ve oyuncu Ahmet Kural arasında görülen şiddet davasının nihai sonucu belli oldu. Sıla’nın eski sevgilisi Ahmet Kural’ın yine ceza almasına verdiği ilk tepki çok konuşuldu.

Sıla Ahmet Kural

Bir dönem yaşadıkları aşkla, “Bu ikili ne alaka?” dedirten, daha sonra da “Ahmet Kural’ın Sıla’ya bakışı” gibi aşk tasvirlerine konu olan Sıla-Ahmet Kural ikilisi, şiddet yüzünden ayrıldı. Herkesi şoka sokan bu olay, Sıla’nın dava dilekçesini verdiği gün yaptığı açıklamayla ortaya çıktı. Daha sonra ortaya çıktı ki, Sıla daha önce de Ahmet Kural’dan şiddet görmüştü! Ahmet Kural ise bu iddiaları kesin bir dille yalanladı ve intikam amaçlı bir dava ile kariyerinin bitirilmek istendiğini söyledi. Ona göre yaşananlar “karşılıklı itiş kakış“tan öteye geçmemişti!

Ahmet Kural Suçlu Bulundu

Ahmet Kural

Neredeyse üç yıldır devam eden davada her şey ortaya döküldü. Taraflar birbirleri hakkında yeni bilgileri ortaya attıkça ve Ahmet Kural lehine olabilecek her şeyi kullandıkça, mesele “Kim haklı?” tartışmasına döndü. Ama mahkeme her şeyi inceleyip kararını verdi, Ahmet Kural suçluydu! Sıla’yı darp ettiği gerekçesiyle üç ayrı suçtan toplam 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan Ahmet Kural, karara hemen itiraz etti. Ama karar İstinaf Mahkemesi’nce bozulsa da sonuç değişmedi. Ahmet Kural bugün de aynı cezaya çarptırıldı!

Sıla’dan İlk Açıklama

Sıla Gençoğlu story

Sıla kararın ardından avukatı aracılığıyla bir açıklama yaparak duyduğu mutluluğu paylaştı: “İki yılı aşkın süredir, bütün zorluklara rağmen sürdürdüğümüz hukuki mücadelemiz bugün sonuçlanmıştır. Sanığın üç suçtan mahkumiyetine karar verilmiştir. Bu kararın Türkiye’nin en temel kanayan yarası olan kadına karşı şiddet konusunda emsal mahiyette bir karar olmasını temenni ediyorum. Geç kalınmış olsa da bir kez daha adaletin tecelli etmiş olmasından mutluluk duyuyorum.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz