Sinem Kobal’dan Merve Boluğur’a Demet Özdemir’den Hande Ataizi’ne Türk Televizyonlarının Sihirli Kadınları

Aleyna

Haberler

27 Şubat 2021

Sinem Kobal’dan Merve Boluğur’a Demet Özdemir’den Hande Ataizi’ne Türk Televizyonlarının Sihirli Kadınları

Bütün kadın oyuncularımız sihirli tabii ki. Ama bu dizilerdeki karakterler gerçekten sihirli. İşte Uzaylı Zekiye’den bu yana Türk Televizyonlarında gördüğümüz sihirli kadınlar!

Uzaylı Zekiye’nin Seden Kızıltunç’u

Sihirli kadınlar nostaljik turumuza Türk televizyonlarının ilk sihirli kadını olan Seden Kızıltunç ile başlayalım. Yani nam-ı değer Uzaylı Zekiye. Ekranlarda gördüğümüz ilk yerli fantastik ve komedi dizisinin Uzaylı Zekiye’si. Saçları yanlardan toplu, sakar mı sakar ama özel güçleri olan Zekiye’yi unutmak mümkün mü?

Bücür Cadı Merve Erdoğan

blank

Bücür Cadı dizisinin sevimli karakteri Zeliş’i canlandıran Merve Erdoğan büyüyüp evlilik yoluna bile girdi. Sihirli Merve ayrıca Yalaza ve Emret Komutanım Yeniden yapımlarında da rol aldı.

Bez Bebek Nana

blank

Özellikle çocuk izleyicilerin büyük beğenisini kazanan Bez Bebek dizisinin fantastik kahramanı ise bir bez bebek olan Nana. Nana’yı canlandıran sihirli oyuncumuz Evrim Akın ayrıca İmparator, Nisan Yağmuru, Estağfurullah Yokuşu ve Avrupa Yakası dizilerinde de rol aldı.

Hande Ataizi’ne Yakışan “İnatçı” Ruhsar Rolü

blank

Ve işte inatçı mı inatçı, hırslı mı hırslı, kıskanç Ruhsar’ımız. Ölüm bile beni kocamdan ayıramaz diyerek sık sık dünyaya dönen Ruhsar da az cadı değil hani!

Sihirli Annem’ in Sihirli Kadınları

blank

Sihirli Annem kadrosunda ise birden fazla sihirli kadınla karşı karşıyayız. 2003 yapımı Sihirli Annem’ in olağanüstü kadınları arasında İnci Türkay, Defne Joy Foster, Gül Onat ve Nevra Serezli’yi görüyoruz.

Acemiliğini Acemi Cadı’da Atan Merve Boluğur

blank

Bir diğer sihirli kadın da Sabrina dizisinden uyarlanan Acemi Cadı dizisinden tanıdığımız Merve Boluğur. Ayşegül adlı bir cadıyı oynayan Merve Boluğur dizide Şenay Gürler, Nergis Kumbasar gibi deneyimli oyuncularla oynamıştı.

Sana Bir Sır Vereceğim

blank

Demet Özdemir, yani Sana Bir Sır Vereceğim’in Aylin’i. Çıplak elle kimseye dokunamadığı için sürekli eldiven giymek zorunda olan mucizevi karakter. Gerçi dizi kısa sürse de Demet kendi mucizesini yaratıp başka dizilerde de rol almayı sürdürdü.

Ve Tabii ki Selena!

blank

Her sorunu çözen, her derde deva Selena. İnsanın durup durup çağırası gelmiyor mu gerçekten de! Tam 3 sezon yayında kalan Selena çocukların sevgilisi olmayı başaran sihirli kadınlardan.

Yenilenen Sihirli Annem

blank

6 Ocak Salı günü TV 8 ekranlarına gelen Sihirli Annem dizisi yeni oyuncu kadrosu ile sosyal medyanın da gündemine geldi. Yeni kadrodaki sihirli kadınlar Açelya Topaloğlu, Lale Başar, Nergis Kumbasar ve Tara Mcmillen. Bu arada dizinin eski oyuncuları bu habersiz değişiklik için biraz alındılar haklı olarak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz